[VXA] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
Awatar użytkownika
KorHabas93
Posty: 57
Rejestracja: pn sty 24, 2022 11:54 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: KorHabas93 »

Martwi mnie jakość dubbingu szczerze powiedziawszy. Co do reszty nie mam zarzutów.

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Akser »

CO JA WIDZE!?!?!?!?!?!?
Odświeżyłem moją przeglądarkę bo aż myślałem że forum mi się zacięło. A jednak temat Wkedźmina odblokowany. :shock:

Będąc szczerym, ale i obiektywnym (wyłączając tryb wrednego c***a) - spodziewqłem się odrobinę więcej. Lepszych grafik, lepszych animacji no i wiem że to RPG MAKER i tutaj za wiele w tym polu manewru nie ma. Ale system walki to po prostu ABS w czasie rzeczywistym bez żadnej kompletnie dynamiki..
.
Nie wypowiadam się bo nie miałem okazji grać. Czekam cierpliwie i liczę że w końcu to wydacie bo mam poczucie że się mega zkuszacie do tej gry żeby ją skończyć :)
Jak nie chce wwm się robić pełnej wersji, to przynajmniej demko dajcie i zadowolicie społeczność. Nie wpiszecie się w hisotorie sceny Rpg makera jako dożywotni czarny pasek jak Dokur.

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: McLaren »

Wygląda dość dobrze. Czekam na pełną wersję.

Awatar użytkownika
Wilczy Miot
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 12:37 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Wilczy Miot »

Chcieliśmy poinformować jakie postępy zrobiliśmy w projekcie, jakie zaszły zmiany w ostatnich kilku miesiącach.

Zmieniliśmy ścieżkę muzyczną. Nawiązaliśmy współpracę z Denisem Kolesnikovem, którego kilka utworów zostało już włożonych do gry.
[Link aktywny po zalogowaniu]


Dodano jeden dodatkowy poziom trudności (łatwy).
Obrazek

Zmieniliśmy menu główne.
Obrazek

Wprowadziliśmy zmianę koloru pasków huda wraz ze zmianą odcienia czcionki.
Obrazek

Zmieniliśmy system rzemiosła, tak by bardziej odpowiadał potrzebom gry.
Obrazek

Oprócz tego umieściliśmy połowę z planowanych zadań pobocznych w aktach 2 i 3. Ustaliliśmy balans alchemii i rzemiosła, wraz z recepturami. Na ten moment zrobiono około 65% dublażu samej fabuły, w zadaniach pobocznych jest niestety nadal mało. Ukończono „zalesianie" lasów, dzięki temu mapy wyglądają o wiele lepiej i szczegółowo. Ulepszyliśmy automatyczne przewijanie dłuższych dialogów (coś, czego w ogóle wcześniej nie było i co myliło niektórych testerów wersji rozwojowych gry) z równoczesną możliwością przewinięcia ich przez gracza. Dzięki nasilonej rekrutacji na stanowisko grafika zwiększyliśmy szybkość tworzenia grafik do gry (aktualnie najbardziej problematyczny etap produkcji). Jest to sytuacja porównywalna do wymiany perkusisty w Nirvanie. Dodaliśmy wiele nowych animacji NPC (koleś pijący temerską żytnią!), dzięki czemu świat gry będzie bardziej żywy. Poza tym wprowadziliśmy wiele pomniejszych zmian, poprawek jak i ukończeń poszczególnych pomniejszych elementów.

Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 213
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:35 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: PInroz »

Apetycznie, choć nadal uważam że trzeba by było bardziej uwyraźnić krawędzie hud, bo zlewa się z tłem. Ale poprawienie pasków hp i mp to już spory plus.

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: HGS »

Ładnie, choć mało konkretów jak do tej pory. Stylistyka gry nadal przykuwa oko, jednak ciężko stwierdzić, co z tego wyjdzie finalnie.

X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: X-Tech »

Chciałbym coś dodać, ale napiszę tylko, że takie rozbudowywane stale zapowiedzi zupełnie mnie nie interesują.

Awatar użytkownika
Oxidizer
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 25, 2022 1:14 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Oxidizer »

Fajnie, że wasza gra brnie do przodu.

Awatar użytkownika
Wilczy Miot
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 12:37 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Wilczy Miot »

Hej!
Krok za krokiem zbliżamy się do zakończenia produkcji. Mamy już większość (o ile nie wszystkie, ale to się jeszcze okaże) grafiki, które były nam potrzebne. Dodatkowo, po wielu trudnościach, udało się wprowadzić opcje włączenia i wyłączenia dubbingu. Samych opcji jeszcze nie ma wiele, no ale coś jeszcze na pewno się wprowadzi, prawdopodobnie wraz z posortowaniem tego, bo na razie jak widać (o ile nie zapomniałem wstawić zrzutu ekranu //goblin) jest wszystko na raz. Przy okazji zaszły małe zmiany w samych zapisach rozgrywki - będzie (a przynajmniej taką mamy nadzieję) łatwiej się zorientować z jakiego etapu rozgrywki jest zapis. Próbowaliśmy wprowadzić sterowanie za pomocą gamepada, ale występują spore problemy z kompatybilnością (jeden pad skrypt wykrywa, drugi nie - to czy ta opcja w ogóle się pojawi ostatecznie będzie zależeć od wyników testów). Cały czas zajmujemy się głównie zadaniami pobocznymi, więc w związku z tym pytanie, które wpłynie na dalszy rozwój gry. Czy (jeśli główny wątek trwa około 4 godzin) zadanie poboczne może trwać aż 3 godziny (zakładając, że jest to faktyczne zadanie, a nie typu „zabij, przynieś, pozamiataj")? Jeśli nie to ile?

Oprócz tego małe oświadczenie od Piolodiusza:
Chciałem rozwiać wątpliwości wielu osób i zapewnić, że nie jestem „szefem" zespołu Wilczy Miot. Dołączyłem do niego w lecie 2020 i od tego czasu zajmowałem się głównie dubbingiem, ale też tworzyłem zadania poboczne. Później awansowałem i byłem jedną z osób z kadry zarządzającej t.j. grupy osób głosującej, co ma się znaleźć w grze i.t.p. Zacząłem zajmować się też promocją, dlatego najczęściej mój nick można zobaczyć jeśli chodzi o jakieś publiczne info n.t. gry. Po odejściu z zespołu głównego scenarzysty przejąłem także jego funkcje. Za inne elementy gry nie jestem odpowiedzialny. Aktualnym szefem zespołu jest Ziemniak (tj. Goblin) i nie zmieni się to do ukończenia produkcji.

Opcje:
(domyślna jasność)
Obrazek
(najwyższa jasność)
Spoiler:
Obrazek
Zapis:
Obrazek

Pozdrawiamy.
Ostatnio zmieniony śr cze 01, 2022 6:31 pm przez Wilczy Miot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 213
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:35 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: PInroz »

Dobrze wiedzieć, cieszę się żę produkcja idzie cały czas do przodu i mam nadzieję że się nie zawiodę :ugeek:
[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
wt maja 31, 2022 5:32 pm
(jeśli główny wątek trwa około 4 godzin) zadanie poboczne może trwać aż 3 godziny
W sumie 7 godzin grania, mam nadzieję że będzie więcej, choć po moim sposobie grania będzie grubo 12 godzin grania. Ale to się zobaczy. A i ten screen, jest strasznie przyciemniony. Po tym jak osoby mi zwracały uwagę, odnoście ciemności stałem się na to wrażliwy. Ale fajnie że można to w grze ustawić.
[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
wt maja 31, 2022 5:32 pm
Próbowaliśmy wprowadzić sterowanie za pomocą gamepada, ale występują spore problemy z kompatybilnością
Może spróbujcie skontaktować się z INRE, z tego co wiem u niego była możliwość grania padem w pierwszym i drugim Kruku.

ODPOWIEDZ