[RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
Awatar użytkownika
WładcaKasztanów
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 10, 2020 7:48 pm

[RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: WładcaKasztanów »

TYTUŁ: Rycerska Opowieść
GATUNEK: RPG, fantasy
AUTOR: Władca Kasztanów i najróżniejsze znaleziska w internecie.
SILNIK: VX
JĘZYK: Polski
Czas Rozgrywki: Do 20 godzin. Choć pewnie na speedrunie wyszłoby tego dużo mniej.
Ciężar: 316 MB
Opis Gry:
Młody Feelan Koei z Wszytrószki ma już dość swojego przeciętnego życia, w przeciętnej wiosce i postanawia wyruszyć w wielką podróż, mającą uczynić go prawdziwym rycerzem. Cel ten, choć szlachetny, stawia na drodze Feelana wiele przeszkód. Chłopcu nie tylko przyjdzie się mierzyć z mrocznymi i straszliwymi bestiami, ale również z własnymi wątpliwościami. Mimo najróżniejszych trudności, Feelan z determinacją dąży do spełnienia swoich marzeń.

Kilka Screenów:
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Screen z końca gry:
Spoiler:
Obrazek
Dodatkowe informacje o rozgrywce:
Myślę, ze warto byłoby tu napomknąć, że jest to moja pierwsza gra którą zacząłem tworzyć i chyba już po półtorej roku, udało mi się dobrnąć z fabułą do końca, zamykając historię, jaką stanowi Rycerska Opowieść. Nie ma co od tej gry oczekiwać oryginalnych, specyficznych i niebywałych mechanik, gdyż tworzyłem ją z myślą, by opowiedzieć historię Feelana i mam nadzieję, że udało się to osiągnąć w miarę ciekawy sposób.
Jeśli zaś chodzi o materiały wykorzystane w grze, to... Cóż... Muszę się tu przyznać, że brałem co się tylko dało, wciskałem jak się dało, a dopiero potem zacząłem to porządkować. Z tego względu ponad połowę wagi gry stanowi muzyka, która jest zbieraniną muzyki z najróżniejszych gier, ale w miarę wpasowywała mi się w klimat. Mam nadzieję, że nikt z tego powodu nie będzie mnie ścigał po sądach... Co do grafiki, również nie mogę przyznać, żebym coś zrobił sam. Jedynie lekko zmodyfikowałem kolorystykę tradycyjnego RTP.
Czy jeszcze coś tu mogę dodać od siebie? Ano to, że jak sam tworzyłem tę grę, to i sam ją również testowałem. I mnie samemu udało się ją przejść, wychwytując po drodze kilka krytycznych błędów. Te co znalazłem, usunąłem, ale nie mam pewności, czy gdzieś nie czai się jakiś podstępny gejmkrasz, bądź kawałek drewna, blokujący główną drogę, mający zepsuć całą grę niczego nie spodziewającemu się graczowi.
Gra posiada swój dość specyficzny humor, czyniący tę grę poważno-śmieszną. Choć obscenicznych scen nie ma zbyt wiele, wydaje mi się, że nie ma ich wcale... To jednak kierowałbym tę grę do odbiorców powyżej 16 roku życia.

A więc, jeśli przyjacielu nie zniechęciły, a wręcz przeciwnie, zachęciły cię te wieści, by ściągnąć i zagrać w Rycerską Opowieść, to poniżej link do niej zamieszczam:
[Link aktywny po zalogowaniu]

Awatar użytkownika
Falafel
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 11, 2020 9:18 am

Re: [RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: Falafel »

Te RTP nieco przeraża, ale mam nadzieję że nadrabiasz to fabułą :-D .
z opisu i zrzutów wygląda na to,że będzie to jedna z nielicznych gier niebędących typowym żartem/hejtem scenowym,za co z góry masz dużego plusa!


Z góryt mówię że nie ogrywam ani nie wydaję nic tutaj więc dokładnej recenzji nie zrobię...

PS: Czy Feelan = Link? Pytam,bo mają identyczną twarz :lol:

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 138
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: Rubin »

Kojarzę, że miałem okazję kiedyś ogrywać Twój tytuł. Zapamiętałem go pozytywnie i ogólnie grało się bardzo przyjemnie. Jak będę miał dłuższą chwile, z pewnością ponownie ogram i odświeżę sobie pamięć. =]

Awatar użytkownika
Natan Zuckerkandl
Posty: 75
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 3:18 am

Re: [RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: Natan Zuckerkandl »

Patrzę, @WładcaKasztanów zrobił grę, muszę w to zagrać :)

ODPOWIEDZ