[RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
Awatar użytkownika
WładcaKasztanów
Posty: 11
Rejestracja: czw gru 10, 2020 7:48 pm

[RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: WładcaKasztanów »

TYTUŁ: Rycerska Opowieść
GATUNEK: RPG, fantasy
AUTOR: Władca Kasztanów i najróżniejsze znaleziska w internecie.
SILNIK: VX
JĘZYK: Polski
Czas Rozgrywki: Do 20 godzin. Choć pewnie na speedrunie wyszłoby tego dużo mniej.
Ciężar: 316 MB
Opis Gry:
Młody Feelan Koei z Wszytrószki ma już dość swojego przeciętnego życia, w przeciętnej wiosce i postanawia wyruszyć w wielką podróż, mającą uczynić go prawdziwym rycerzem. Cel ten, choć szlachetny, stawia na drodze Feelana wiele przeszkód. Chłopcu nie tylko przyjdzie się mierzyć z mrocznymi i straszliwymi bestiami, ale również z własnymi wątpliwościami. Mimo najróżniejszych trudności, Feelan z determinacją dąży do spełnienia swoich marzeń.

Kilka Screenów:
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Screen z końca gry:
Spoiler:
Obrazek
Dodatkowe informacje o rozgrywce:
Myślę, ze warto byłoby tu napomknąć, że jest to moja pierwsza gra którą zacząłem tworzyć i chyba już po półtorej roku, udało mi się dobrnąć z fabułą do końca, zamykając historię, jaką stanowi Rycerska Opowieść. Nie ma co od tej gry oczekiwać oryginalnych, specyficznych i niebywałych mechanik, gdyż tworzyłem ją z myślą, by opowiedzieć historię Feelana i mam nadzieję, że udało się to osiągnąć w miarę ciekawy sposób.
Jeśli zaś chodzi o materiały wykorzystane w grze, to... Cóż... Muszę się tu przyznać, że brałem co się tylko dało, wciskałem jak się dało, a dopiero potem zacząłem to porządkować. Z tego względu ponad połowę wagi gry stanowi muzyka, która jest zbieraniną muzyki z najróżniejszych gier, ale w miarę wpasowywała mi się w klimat. Mam nadzieję, że nikt z tego powodu nie będzie mnie ścigał po sądach... Co do grafiki, również nie mogę przyznać, żebym coś zrobił sam. Jedynie lekko zmodyfikowałem kolorystykę tradycyjnego RTP.
Czy jeszcze coś tu mogę dodać od siebie? Ano to, że jak sam tworzyłem tę grę, to i sam ją również testowałem. I mnie samemu udało się ją przejść, wychwytując po drodze kilka krytycznych błędów. Te co znalazłem, usunąłem, ale nie mam pewności, czy gdzieś nie czai się jakiś podstępny gejmkrasz, bądź kawałek drewna, blokujący główną drogę, mający zepsuć całą grę niczego nie spodziewającemu się graczowi.
Gra posiada swój dość specyficzny humor, czyniący tę grę poważno-śmieszną. Choć obscenicznych scen nie ma zbyt wiele, wydaje mi się, że nie ma ich wcale... To jednak kierowałbym tę grę do odbiorców powyżej 16 roku życia.

A więc, jeśli przyjacielu nie zniechęciły, a wręcz przeciwnie, zachęciły cię te wieści, by ściągnąć i zagrać w Rycerską Opowieść, to poniżej link do niej zamieszczam:
[Link aktywny po zalogowaniu]

Awatar użytkownika
Falafel
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 11, 2020 9:18 am

Re: [RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: Falafel »

Te RTP nieco przeraża, ale mam nadzieję że nadrabiasz to fabułą :-D .
z opisu i zrzutów wygląda na to,że będzie to jedna z nielicznych gier niebędących typowym żartem/hejtem scenowym,za co z góry masz dużego plusa!


Z góryt mówię że nie ogrywam ani nie wydaję nic tutaj więc dokładnej recenzji nie zrobię...

PS: Czy Feelan = Link? Pytam,bo mają identyczną twarz :lol:

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: Rubin »

Kojarzę, że miałem okazję kiedyś ogrywać Twój tytuł. Zapamiętałem go pozytywnie i ogólnie grało się bardzo przyjemnie. Jak będę miał dłuższą chwile, z pewnością ponownie ogram i odświeżę sobie pamięć. =]

Awatar użytkownika
Natan Zuckerkandl
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 3:18 am

Re: [RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: Natan Zuckerkandl »

Patrzę, @WładcaKasztanów zrobił grę, muszę w to zagrać :)

Yami
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 02, 2020 11:02 pm

Re: [RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: Yami »

Grało mi się bardzo przyjemnie, wielka przygoda, kolorystycznie i duże obszerne mapy,
Co prawda system walki mogłby byhć inny, ale uznaję u szanuję decyzję autora że zdecydował się na takowy.

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: McLaren »

Zagrałem i uważam, że gra godna polecenia. Bardzo fajnie przedstawiona historia, świat jest barwny i piękny :)

Awatar użytkownika
Teo
Posty: 126
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 8:46 pm

Re: [RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: Teo »

McLaren ma rację, Zgadzam się z tym. Świat gry jest bardzo kolorowy i barwny. Sama historia w dialogach bardzo wciągająca.
Nie zdąrzyłem zagrać jeszcze w całość do końca, ale mogę już napisać i podtrzymać zdanie przedmówcy, że gra warta polecenia.

S0LDIER
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 29, 2020 4:33 pm

Re: [RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: S0LDIER »

Gra jest bardzo dobra. Posiada klimaty fantasy, dialogi również nie pozostawiają złudzeń i trzymały mnie przy monitorze. Najlepszym elementem według mnie są mappy, bo po porstu wyglądają przepięknie i widać w nich ogrom włożonych prac. Polecam pozostałym osobom, bo gra zasługuje na dużo większe uznanie.

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: Akser »

Postanowilem w to zagrac a to dlatego bo mialem w planach co innego robic ale nie bylem w stanie odpalic dwoch wczesniejszych gier ktore trafily do mojego dysku.
Historia mnie wciagnela nie powiem, wedlgug mnie na pierwszy plan przebijaja sie dialogi, ktore sa bardzo ciekawie napisane i daja bohaterowi charakter i tworzą ogolny zarys swiata tej gry. Bardzo podobaly mi sie poczatkowe intra. Jest fajny klimacik i muzyka. Wedlug mnie pasuje do wizji jaka miales dla tego uniwersum. Jestem ciekaw skad czerpales pomysly na te fabule, czy to z innej gry, czy z filmu, skad te pomysly zrodzily sie w twojej glowie. Z rzeczy ktore mi sie napatoczyly to system walki ktory nazywam klikaczem entera, oraz brak pomyslu na itemy. Widac to nawet po ich opisach. Sadze ze w przedmiotach ktore oprawaiaja statystyki powinien byc opis ile konkretnie i czego dodaje.

Najmocniejszą stroną tej gry jest fabula i dialogi. musze na to poswiecic linijke i sadze ze sama historia ma tutaj dusze nie jest pusta i nie jest to jakis pseudo klimat. Dialogi sa swietnie napisane i sa wciagajace. postacie w grze maja charakter i nie sa bez wyrazu. nawet te ktore nie biara jakiegos wiekszego udzialu w watku f.

sprawy programistyczne meczyly mnie walki bo po porstu moze mam juz przesyt tych standardowych na makerze. lubie jakies bitewne urozmaicenia a dostalem klikacza + biegacza zeby sie leczyc. podobaly mi sie robutki polowe i bieganie za kretem. tego sie nie spodziewalem i spotkalem sie z uczuciem takiego pozytywnego zaskoczenia.
grafika wygladala calkiem ladnie. ale nie powalilo mnie to na kolana.

Ogolnie jak na pierwszy projekt możesz byc z niego zadowolony bo historia i swiat gry trzymaly mnie przy okienku wlaczonej gry. dialogi i fabula sa swietne. oceniam pozytywnie.

Awatar użytkownika
M-E-I
Posty: 95
Rejestracja: sob sty 30, 2021 9:43 am

Re: [RMVX] Rycerska Opowieść - Pełna Wersja

Post autor: M-E-I »

Pograłam. Pierwsze moje doczucia to takie, że gra ma posiada niezwykły klimat fabularny i uważam ze jest to najlepszy plus tej gry.
Jako że jestem typem wzrokowca, spostrzegłam że fajnie rysujesz mapy na zewnątrz i wyglądają na zadbane i dopracowane.
W środki, jest spora cześć przestrzeni i ogólnie graficznie, wygląda to przyjemnie dla oka.
Bardzo fajnie dopełnienie do fabuły i dialogów jeśli chodzi o dodane piękne interko, które mnie urzekło.

Wracając do samej fabuły, jest ona spójna, ale niekiedy niejasna. Miałam wrażenie momentami że kompletnie nie wiem o co chodzi i taka
totalna ociemniała i pustka mi towarzyszyła, po przeczytaniu dialogu. Z dalszym rozwojem gry, nabierało to koloru i pewne rzeczy stawały się bardziej
zrozumiałe, o co chodzi. Więc w sumie, na początku byłam zmieszana, natomiast po ukończeniu gry uznałam to za ogromny plus. Bo super, że nie została od razu wyłożona kawa na ławę i wszystkie kwestie fabularne. O co chodzi, co będzie czekać gracza i na co się nastawić.

Klimat audiowizualny jest, podobało mi się. Co prawda nie miałam efektu mega zaskoczenia, czy zadowolenia, ale przyznaję, że gdy wracam myslami do grafiki i dźwięków, wspominam to przyjemnie.
Podsumowując, dziękuję za udostepnie gry, była to dla mnie kolejna pozytywna podróż po mojej bibliotece gier Rpg makera. :D :mrgreen:

ODPOWIEDZ