[RMXP]Towards The Light

Dział projektów w pierwszej fazie tworzenia (tytuł, informacje pierwotne, skromna prezentacja projektu).
oliwia
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 22, 2023 11:55 am

[RMXP]Towards The Light

Post autor: oliwia »

Obrazek

Gatunek: Horror Psychologiczny

Opis Gry:
Świat stworzony z twoich najgłębszych lęków i wspomnień. A jedyną rzeczą, która[youtube][/youtube] popycha Cię do przodu, jest nadzieja na lepsze jutro.

Amy została odrzucona przez wszystkie osoby, które kochała. Sprowadza siebie na granicę życia ze śmiercią, i budzi się w dziwnym świecie, w którym jej negatywne emocje przyjmują ludzką postać. Ucieczka z tego świata to jej ostatnia szansa na pokochanie oraz akceptację samej siebie.

W grze wcielasz się w Amy, a twoim celem jest zrozumienie tego świata, i ostatecznie znalezienie z niego wyjścia. Wszystkie postacie w tym świecie są personifikacją uczuć protagonistki, strach, odwaga, wątpliwość..
Podczas gry poznasz tragiczną historię bohaterki, co sprawiło, że się znalazła w tym świecie, oraz jak ważna jest samoakceptacja i miłość do samego siebie. W większości rozwiązujemy zagadki, znajdujemy klucze, hasła do komputerów/drzwi, ukrywamy się przed nieprzyjaźnie nastawianymi istotami, czy panicznie szukamy ucieczki z pokoju powoli wypełniającego się toksycznym gazem.

Gra jest całkowicie po angielsku :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Muzyka:
Tutaj łapcie przykłady muzyki w tej grze, główny motyw muzyczny oraz... Jeden z utworów grających w jednej z sekcji gry :)




Parę słów od autorki:
Ten projekt ma dla mnie ogromne znaczenie. Wszystkie grafiki i muzyka są robione samej (na jednym screenie jest tileset z internetu który będzie zastąpiony własnym ;)). Mam nadzieję, że uda mi się opowiedzieć ciekawą historię, która skłoni do refleksji nad niektórymi tematami w swoim życiu. Gra ma głębsze, drugie dno, i całej gry możesz doświadczyć bez odkrywania go, ale nie będę więcej zdradzać :D
Ostatnio zmieniony wt mar 14, 2023 11:39 am przez oliwia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 213
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:35 pm

Re: [RMXP]Towards The Light

Post autor: PInroz »

Projekt zapowiada się nad wyraz ciekawie. Co prawda Horrory to nie mój klimat, a zwłaszcza te z RPG Makera, gdyż w mojej skromnej opinii, nie są straszne... no może po za Mogeko Castle (Kto grał ten zrozumie). Mimo tego z pewnością zagram. Trzymam kciuki by gra powstała i życzę powodzenia przy tworzeniu.

oliwia
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 22, 2023 11:55 am

Re: [RMXP]Towards The Light

Post autor: oliwia »

Hej, przyznam, że mnie też kompletnie nie straszą. Ten "horror" to z przymrużeniem oka powinno się traktować. O wiele bardziej skupiam się na tym, żeby fabuła była jak najciekawsza, niż na strasznych straszakach :)
Ostatnio zmieniony czw mar 02, 2023 5:28 pm przez oliwia, łącznie zmieniany 1 raz.

oliwia
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 22, 2023 11:55 am

Re: [RMXP]Towards The Light

Post autor: oliwia »

Hej!
Daje wam do odsłuchania demówkę oficjalnego OST gry :)
Mam nadzieję że przypadnie wam do gustu.


Awatar użytkownika
The Watcher
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 20, 2023 10:19 am

Re: [RMXP]Towards The Light

Post autor: The Watcher »

horroro thrillero podobne tytuły to nie moja bajka. Nie ze względu na strach tylko poczucie dyskomfortu i niepewności. jakkolwiek chętnie zagram jeżeli to jest tytuł na max kilka godzin.
Rozumiem że fabuła jest raczej liniowa?

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RMXP]Towards The Light

Post autor: Rubin »

No no przyznam że gra wygląda bardzo obiecująco. Lubie mroczne klimaty, nuta niewiadomej :d co i jak się rozwinie. Mam tylko nadzieje że nie będzie to gra aby iść z Punktu A do punktu B - i zaoferuje dużo ciekawych mechanik, które w jakiś sposób urozmaicą tytuł.

Czekam i zyczę wytrwałości w ukończeniu.
Sobie również, bo w podobnym czasie ruszyliśmy z zapowiedziami naszych gier, więc konkurencja mi się tutaj robi :)

oliwia
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 22, 2023 11:55 am

Re: [RMXP]Towards The Light

Post autor: oliwia »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
wt mar 14, 2023 3:53 pm
horroro thrillero podobne tytuły to nie moja bajka. Nie ze względu na strach tylko poczucie dyskomfortu i niepewności. jakkolwiek chętnie zagram jeżeli to jest tytuł na max kilka godzin.
Rozumiem że fabuła jest raczej liniowa?
Tytuł będzie maksymalnie na dwie godzinki. Co do liniowości, to fabuła jest liniowa, nie ma wielu zakończeń czy większych rozgałęzień.

Awatar użytkownika
Teo
Posty: 126
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 8:46 pm

Re: [RMXP]Towards The Light

Post autor: Teo »

Opis fabuły daje mocno do zrozumienia że nie będzie to byle jaka gra. Czarno-biały klimat, psychologiczny horror, ciekaw jestem bardzo jak wszystko to wyjdzie i będzie wygladać w praktyce. Niemniej, zapowiada się mocna pozycja w 2023 roku!

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP]Towards The Light

Post autor: HGS »

W końcu znalazłem chwilę, by poczytać o Twoim projekcie. Cóż mogę rzec. Ciekawie to wszystko się zapowiada, jeśli chodzi o autorskie zasoby to ja zawsze jestem tego zwolennikiem niż używania gotowych lub kradzionych zasobów z internetu. Na plus muzyka, chociaż ta bardziej budzi smutne emocje niż lęk w moim odczuciu.

Kiedy przewidujesz premierę gry? Albo chociaż demko by przetestować?

oliwia
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 22, 2023 11:55 am

Re: [RMXP]Towards The Light

Post autor: oliwia »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
pt mar 17, 2023 10:48 pm
W końcu znalazłem chwilę, by poczytać o Twoim projekcie. Cóż mogę rzec. Ciekawie to wszystko się zapowiada, jeśli chodzi o autorskie zasoby to ja zawsze jestem tego zwolennikiem niż używania gotowych lub kradzionych zasobów z internetu. Na plus muzyka, chociaż ta bardziej budzi smutne emocje niż lęk w moim odczuciu.

Kiedy przewidujesz premierę gry? Albo chociaż demko by przetestować?
To, że muzyka budzi smutne emocje też mnie cieszy ;)
Z samą premierą to ciężko mi powiedzieć, domyślnie miało być na moje urodziny, czyli koniec kwietnia. Ale wprowadziłam na tyle zmian że projekt zaczęłam (od części growej) prawie całkowicie od zera, chcę żeby Towards The Light było (na moje możliwości) jak najlepszą grą :)
Same Demo planuję jakoś w kwietniu, ale tu też się wszystko jeszcze okaże, i na pewno nie będzie to szeroko-dostępne demo, tylko wybrańcy dostaną :D
Ale śmiało można się zgłaszać jeżeli się taką demówkę chce

ODPOWIEDZ