[RMXP]Eden Universe

Dział projektów w pierwszej fazie tworzenia (tytuł, informacje pierwotne, skromna prezentacja projektu).
Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RMXP]Eden Universe

Post autor: Rubin »

Promocja Edenu idzie pełną parą, co prawda widziałem statystyki i sa mega imponujące - ale na FB reklamy aż się palą co wejście :)
Kampania reklamowa ogień! :)
Spoiler:
Obrazek

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [RMXP]Eden Universe

Post autor: Akser »

Grafiki grafiki i grafiki. Kiedy prezentacja rozgrywki i premuera wersji demo?

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP]Eden Universe

Post autor: HGS »

Pokazywałem całą masę materiałów z rozgrywki. Wystarczy sobie poszukać. Za wiele też pokazywać nie mam zamiaru, gdyż Eden to niewielka gra i nie chcę za dużo zaspoilerować. Na pewno fragmentu z rozgrywki nie uświadczymy już. Nawet jeśli to nowy Teaser i to tyle.

Stara grafika:


Nowa grafika:



A najwięcej aktywności związanej z tą grą można zaobserwować na moim Discordzie lub na fanpage'u projektu: [Link aktywny po zalogowaniu]

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP]Eden Universe

Post autor: HGS »

Obrazek Witam. Chciałbym zaprezentować wam prawie wszystkie jednoski jakimi przyjdzie wam dowodzić w mojej grze Eden Universe. Jako, że zapowiadam grę od roku, a demo nadal nie ma, chciałbym nieco opowiedzieć dlaczego tak jest. Cały proces twórczy tej gry skupia się na tym, aby dopracować najważniejsze elementy rozgrywki. Cała mapa, w której przyjdzie się nam potyczkować z innymi bogami podzielona jest na segmenty. W zależności od wielkości całej krainy tych segmentów może być 9 lub 12. Każdy segment jest kopią głównej mapy ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami. Chcąc naprawdę dopracować grę muszę mieć 100% pewności, że zaimplementowane rzeczy na mapie głównej są dopieszczone na maxa. Gdy tak się stanie to stworzenie nawet pełnej wersji gry będzie opierało się na nagrywaniu dubbingu, tworzeniu grafik i nowych map.

Co się zmieniło? Całkiem sporo.
========================== Więcej szczegółowych informacji o wiosce po najechaniu kursorem na centrum miasta. Przydatna rzecz, dzięki której nie trzeba nic klikać, by pozyskać najważniejsze dane. Planuję to samo ze składem :)
Spoiler:
Obrazek
========================== Nowe funkcje i design świątyni.
Spoiler:
Obrazek
========================== Tak prezentują się prawie wszystkie jednostki poszczególnych cywilizacji. Prawie, ponieważ nie ma tu cywilizacji "Rajskiej" oraz jednostek specjalnych. Możliwe, że pojawi się więcej nacji, ale to z czasem. Docelowo miało być ich 10, więc skupię się na balansie pierwotnie zaplanowanych, a później można zawsze rozwinąć.
Spoiler:
Obrazek
========================== Wioska stała się bardziej "żywa". Wieśniacy chodzą i zbierają surowce.

Obrazek Obrazek

Obrazek
========================== Także jak widać... dodawane są rzeczy małe, ale całkiem sympatyczne. Ja sam niedowierzam jak bardzo Eden się zmienił i ile jest jeszcze niewykorzystanego potencjału w RPG Makerach. Pozdrawiam serdecznie :)

A na sam koniec ciekawostka dla tych co sądzą, że tworzenie gier w makerze jest łatwe:
Spoiler:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RMXP]Eden Universe

Post autor: Rubin »

O fu#k wyglada to wszystko bardzo imponująco!
Najbardziej podoba mi się ożywienie wioski i chodzący wieśniacy po wode =] - No przyznam że zapowiada się produkcja dużego formatu na Polskiej scenie makerowej, którą będzie Eden.

Wciąż cierpliwie trwam w oczekiwaniu na otrzymanie demka do testów. Ale nie poganiam =]

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP]Eden Universe

Post autor: HGS »

No witam. Cały czas pracuję nad Eden Universe. W zasadzie mam wszystkie niezbędne materiały by dopiąć demo. Zostały jedynie ostatnie szlify zanim zacznę implementować wszystkie te elementy w jedną całość. Dość sporo się zmieni w samej wizualizacji wielu rzeczy. Gra zyskała przede wszystkim na feelengu rozgrywki. Oko cieszą różne małe elementy, które połączone razem dają fajny efekt.

Do gry zawitały piękne animacje walki dla żołnierzy:
AZTEKOWIE
Obrazek Obrazek Obrazek
RZYMIANIE
Obrazek Obrazek Obrazek
JAPOŃCZYCY
Obrazek Obrazek Obrazek
======================================================

Do gry zawitały również nowe budynki dekoracyjne, a oto niektóre z nich:
Obrazek
Obrazek ======================================================

Zmiany dotknęły także wizualnego aspektu ilości surowców w warsztacie i magazynie. W przypadku tego drugiego rodzaje surowców wyświetlane w nim są tak samo zrobione jak w Twierdza Krzyżowiec:

Obrazek
Obrazek ======================================================

Pojawiła się też dziko rosnąca roślinność, która jest pomysłem jednego z naszych fanów. Więcej na ten temat o tu: [Link aktywny po zalogowaniu]

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP]Eden Universe

Post autor: HGS »

Powiem tak. Jestem na etapie, gdzie nie dodaję już nowych rzeczy, które powodują blokowanie prac nad demo. To jest TEN CZAS gdzie właściwie demo jest składane powoli do kupy. Pojawi się wkrótce materiał na ten temat. Opowiem w nim dlaczego tak długo to trwało i jakie pozytywne korzyści przyniosło to wyczekiwanie :)

Zapodaję małą zajawką w postaci screena. Grafika ulega aktualnie modernizacji (budynki). Jest to konieczne, ponieważ perspektywa mapy się zmieniła w ciągu ostatniego graficznego update'u u cieniowanie bardzo bolało w oczy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RMXP]Eden Universe

Post autor: Rubin »

Długo sie na forum nie wypowiadałem bo po co jak na discordzie idą wiadomości bierzące. Świetna robota i czekam na ukończenie projektu z utęsknieniem

Awatar użytkownika
mickul7682
Posty: 119
Rejestracja: czw sie 06, 2020 11:58 am

Re: [RMXP]Eden Universe

Post autor: mickul7682 »

Pojawiły się nowości. Planujesz je nam jakoś przybliżyć? Na Twoim kanale na YT sporo się dzieje, a na discordzie pojawiają się głónie rzeczy, które już znamy. To jakaś nowa kraina?

I kolejne pytanie, to jak mam rozumieć ten opis?
"
Also planned is system of islands, where each land has a separate mission. Currently, we want the game world to be huge. Player gonna develop one homeland. The campaign missions gonna be separate - additional island, where we solve the problems of other gods / inhabitants.
"
Obrazek

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP]Eden Universe

Post autor: HGS »

Publikuję dużow różnych miejscach. Mój kanał na YouTube to w zasadzie największa skarbnica wiedzy na temat Edenu na ten moment. Raczej nie będę zdradzał zbyt wiele z uwagi na to, że sama gra się mocno zmienia i nie wszystko będzie takie, jakie pierwotnie zaplanowałem. Mogę zdradzić, że będzie lepiej niż było. Większość prac pochłania tworzenie map, fabuły i autorskich stryprów przez Suruska na potrzeby Eden Universe :)

Screen, który pokazałeś jest w sumie przedsmakiem tego co planuję na tak zwanym Homelandzie, chociaż ta koncepcja ewoluowała w coś większego ;)

Może zabrzmi to górnolotnie, ale niejedna komercyjna gra nie posiada tego, co Eden tworzony na niepozornym RPG Maker XP. Tu wszystko się ze sobą po prostu dobrze komponuje. W demo przyjdzie nam zagrać niebawem, w zasadzie jesteśmy na ostatniej prostej :)

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ