[RMMZ] Janusz: Legenda Złotego Nalewaka

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
nazarldz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 11, 2022 6:33 pm

[RMMZ] Janusz: Legenda Złotego Nalewaka

Post autor: nazarldz »

Obrazek
Janusz legenda Złotego Nalewaka to przygodowa gra fantasy RPG przedstawiona w humorystyczny sposób. Ze względu na tematykę dedykowana dla starszych graczy ! Nie zawiera wulgaryzmów i treści 18+.

Uwaga, wciąga !

Wyobraź sobie poranek w którym zaraz po przebudzeniu odkrywasz, że świat który tak bardzo kochasz został pozbawiony calusieńkiego alkoholu ! Nigdzie nie ostała się nawet kropla ! Brzmi strasznie i tajemniczo ? Co się stało ? Jak to możliwe ? Janusz: Legenda Złotego Nalewaka to darmowa gra RPG w starym dobrym stylu, w której tytułowy bohater wziął na swoje ramiona brzemię rozwiązania tej zagadki i przywrócenia światu pierwotnego ładu i porządku.

Czy podoła ? Jakie czekają na niego przygody ? Czym jest mityczny Złoty Nalewak ? Poprowadź Janusza. Zwiedzaj rozległe krainy, penetruj podziemia, ulepszaj swój ekwipunek, ucz się potężnych zaklęć, rozmawiaj z licznymi mieszkańcami wielu miast i nie zapomnij odnaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytanie:

... Gdzie podział się cały alkohol ?


Istnieje również wersja na androida - do ściągnięcia na stronie gry Download: [Link aktywny po zalogowaniu]
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 213
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:35 pm

Re: [RMMZ] Janusz: Legenda Złotego Nalewaka

Post autor: PInroz »

No proszę, nowa gra. 299 MB? Dużo... więc spodziewam się długiego grania :roll: No cóż bierzemy się za pobieranie i zobaczymy co my tu mamy 8-)

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RMMZ] Janusz: Legenda Złotego Nalewaka

Post autor: Rubin »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
śr sty 12, 2022 8:41 am
No proszę, nowa gra. 299 MB? Dużo... więc spodziewam się długiego grania :roll: No cóż bierzemy się za pobieranie i zobaczymy co my tu mamy 8-)
Ja szczerze mówiąc aż się boję kliknąć w guzik "download", no ale trzeba dać szanse i sprawdzić co tam w świecie słychać i o co tutaj chodzi. =]
Jak ogram to dopiszę.

nazarldz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 11, 2022 6:33 pm

Re: [RMMZ] Janusz: Legenda Złotego Nalewaka

Post autor: nazarldz »

Strona na której umieszczona jest gra to znany serwis dla niezależnych twórców. Każda dodana gra jest sprawdzana pod kątem ewentualnych zagrożeń, więc głowa może być spokojna :)

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [RMMZ] Janusz: Legenda Złotego Nalewaka

Post autor: McLaren »

Coś nowego :) Lubię lekkie, humorystyczne przygodówki :) W wolnej chwili zagram i napiszę coś więcej ;)

Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 213
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:35 pm

Re: [RMMZ] Janusz: Legenda Złotego Nalewaka

Post autor: PInroz »

A tak z ciekawości się zapytam, jaki jest przewidywalny czas ukończenia gry?

nazarldz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 11, 2022 6:33 pm

Re: [RMMZ] Janusz: Legenda Złotego Nalewaka

Post autor: nazarldz »

Nieobyty w grach tester (moja druga połówka) ukończyła grę w 10 godzin. Mnie zajmuje to 4-5.

Dodam, że pomysł stworzenia gry powstał z dnia na dzień. Kiedy zainstalowałem RPG makera nie wiedziałem o nim absolutnie nic, więc dla przykładu zrobienie pierwszej lokacji (piwnicy) zajęło mi tydzień. Potem jak zrozumiałem mechaniki i mogłem sobie pozwolić na więcej, szło szybciej. kombinowałem z bardziej ambitnymi rzeczami. W efekcie im dalej posunięta fabuła, tym gra jest lepsza. Bardziej animowana i dopracowana.

Tworzyłem Janusza z myślą o GooglePLAY stąd wersja na androida (działa nawet nawet) niedługo pojawi się w sklepie play. Mimo prostoty produkcji (oczywiście jeżeli przejdzie się już przez proces nauki) istnieje bardzo mało makerówek dodanych do oficjalnego sklepu.

Grę tworzyłem pół roku po 2-3 godziny dziennie. Przyznaję, że końcówka wymęczyła mnie strasznie... projekt z tak dużym światem dla jednej osoby, nawet korzystając z gotowych asetów to kawał pracy do wykonania. Mam nawet wersję z lektorem (ślady zostawiłem w wersji na androida) ale na dłuższą metę uznałem, że mój głos jest męczący więc go wyciąłem.

Jakby nie było tworzenie gier stało się moim nowym hobby i pracuję nad drugą częścią już w GODOT engine. Ten jest nieco bardziej wymagający. Mimo, że również nie jest potrzebne programowanie to tworzenie własnych grafik i mechanik od zera zajmuje mi mnóstwo czasu... Także Janusz 2 pewnie ujrzy światło dzienne w 2023r :)

Awatar użytkownika
Loyni
Posty: 129
Rejestracja: czw sie 27, 2020 10:35 pm

Re: [RMMZ] Janusz: Legenda Złotego Nalewaka

Post autor: Loyni »

10 godzin gry :o :o będę musiał w to zagrać koniecznie!

Awatar użytkownika
Teo
Posty: 126
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 8:46 pm

Re: [RMMZ] Janusz: Legenda Złotego Nalewaka

Post autor: Teo »

Jeszcze nie grałem ale po screenach widać że raczej mechanik tutaj nie doświadczamy (chodź ocenianie po obrazkach jest niedopuszczalne), ale takie założenia się wzięły z tego co obecnie widzę. Będę musiał koniecznie dopisać grę do mojej listy i w wolnej chwili w nią zagrać.

Awatar użytkownika
Natan Zuckerkandl
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 3:18 am

Re: [RMMZ] Janusz: Legenda Złotego Nalewaka

Post autor: Natan Zuckerkandl »

Super gierka :)

ODPOWIEDZ