[VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Tutaj znajdziesz wszystkie projekty, które są w trakcie tworzenia. Nie są ukończone, ale już mają grywalną formę (wersje demo).
Awatar użytkownika
Zombik
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 09, 2020 8:54 pm

[VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Post autor: Zombik »

Tytuł: Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą
Wersja RM: VX Ace
Wersja gry: Alpha 1.0
Gatunek: Visual Novel

Opis gry:
Marzenia mają wielką moc, nie sądzicie? Mówi się, że trzeba jednak uważać na to o czym się marzy. Nie zawsze to czego chcemy jest dobre i nie zawsze przyniesie ono dobro nam samym. W pozornie zwyczajnym świecie, bohaterowie opowieści chcą spełnić swoje marzenia. Za pomocą własnych sił, czy może z pomocą mitycznych bóstw i zjawisk, które wymykają się nauce? To nieważne. Ważny jest cel. Czyż nie? A może jednak nie? Na te pytania będą musieli sobie odpowiedzieć i sami dokonać wyboru.

Od autora:
Zapewne znacie moją grę o tytule "Władca Ptaków" czyż nie? Była to w sumie pierwsza próba stworzenia czegoś na wzór visual novel. Zawsze marzyłem o tym, by stworzyć coś z tego gatunku. Tym razem, zabrałem się do tego bardziej profesjonalnie! Zmieniłem silnik z 2k3 na VX Ace, ponieważ oferował większą rozdzielczość. Co z tego wyjdzie? Nie jestem pewny. Fabuła jest ułożona (w mojej głowie), a wiele wyborów i zdarzeń przychodzi w miarę tworzenia. Chciałem więc wam zaprezentować wersję ALPHA. Ciężko nazwać ją "demem", ponieważ wiele się jeszcze może zmienić. Nie jest też zbyt długa, ale obrazuje samą rozgrywkę i to jak wygląda. Będę się starał, by wybory miały znaczenie! Już mają! Nawet w tej wersji. Każde wybory doprowadzą nas jednak do innych zakończeń, innego rozwoju wydarzeń i innej historii. Ambicje są wielkie, a wena póki co trwa. Mam nadzieję, że mi się to uda.
Jeżeli chodzi o jakieś mankamenty, zdaję sobie sprawę, że okno wyboru pojawia się bardzo szybko i łatwo je przeklikać. Chciałbym temu jakoś zaradzić, ale póki co nie bardzo wiem jak. Może wy macie jakiś pomysł? Dziękuje też Viuys za fragment skryptu odpowiedzialnego za wybór, a także Rahimowi, Crashykowi i Reptilowi za porady dotyczące wyglądu tego wyboru. Pomyślę jeszcze nad tymi kwestiami i opcjami oraz szukaniem odpowiedniego skryptu. Póki co chciałbym zaradzić samemu "szybkiemu przeklikiwaniu"
Mam w planach wydać jeszcze z jedną próbną wersję, dłuższą(jeżeli będziecie chcieli), przed oficjalną wersją.

Link do pobrania gry:
[Link aktywny po zalogowaniu]

Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przewidywany czas ukończenia:
Nie chcę zapeszać. Znacie mnie. Jednych rzeczy nie kończę, a inne wydaje w 2 tygodnie. Tutaj jednak sprawa jest trochę bardziej skomplikowana (chyba), więc przewiduje początek 2021.

Yami
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 02, 2020 11:02 pm

Re: [VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Post autor: Yami »

Zombik wydaje gry z prędkością światła :)
Nie zagrałem jeszcze w tytuł ale widze coś na podobieństwo Władcy Ptaków z gatunku Visual Novel.
Na pewno będzie to bardziej ocieplony wątek fabularny niż jakiś horror. Biorę się za pobieranie ;)

Gratulacje Zombik, kolejny tytuł do Twojej kolekcji i super że spełniłeś swoje twórcze marzenie o wydaniu gry z gatunku VN.

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Post autor: McLaren »

Zombik w dalszym ciągu nie przestaje zaskakiwać ;)

Awatar użytkownika
Rahim_RPG
Posty: 15
Rejestracja: pn cze 29, 2020 5:57 am

Re: [VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Post autor: Rahim_RPG »

Powodzenia Wojtek! Zagram, jak wyjdzie pełniak, by nie psuć sobie wrażeń :D

X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Post autor: X-Tech »

Dema są mega, ale nie zagrałem bo czytałem osz aszki i nadal sie nie dowiedzialem od innych graczy nic o tej grze.

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Post autor: Akser »

Zombik gratulacje z wydania kolejnej gry. Z chęcią w nią zagram, bo miałem okazje obcować z władcą ptaków i przyznam że mi się tamta giera
spodobała :!:

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Post autor: Rubin »

Widzę Zombik twórczo ;]. Z pewnością ogram grę w wolnej chwili i trzeba będzie do niej skrobnąć recenzję ;]
No. no, widzę stylowo podobne do Władcy Ptaków.

S0LDIER
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 29, 2020 4:33 pm

Re: [VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Post autor: S0LDIER »

Ostatnio grałem w Władcę Ptaków. Muszę koniecznie zapisać grę do mojej długiej listy w które musze zagrać.

Awatar użytkownika
M-E-I
Posty: 95
Rejestracja: sob sty 30, 2021 9:43 am

Re: [VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Post autor: M-E-I »

Jeej uwielbiam gry w tym klimacie <3 i jeszcze te dziewczyny na zdjęciu. Muszę sobie dopisać do listy życzeń i jak będę miała czas od nauki, to zagrać w to :!:

Awatar użytkownika
Teo
Posty: 126
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 8:46 pm

Re: [VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Post autor: Teo »

Gra jest bardzo interesująca. Podziwiam Zombika za jego esencję i umiejętności w budowaniu dialogów, bo to jest wyczyn żeby przytrzymać gracza samymi wiadomościami. Świetna robota.

ODPOWIEDZ