[PROJEKT - ME] Virtua Twierdza

Miejsce dla projektów użytkowników
Redakcja
Posty: 446
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:31 pm

[PROJEKT - ME] Virtua Twierdza

Post autor: Redakcja »

===========================================================
VIRTUA TWIERDZA
PRZYGODY REDAKTORÓW TWIERDZY W ŚWIECIE RM'a

___________________________________________________________
Obrazek
___________________________________________________________
RPG Maker: ME
Wersja: 1.0
Gatunek: Survival / RPG
Język: Polski
___________________________________________________________
Projekty z serii VT, nie są typowymi grami. Są to projekty stworzene na zasadzie
Filmów/Epizodów do oglądania bez możliwości ingerowania w przebieg zdarzeń przez Gracza.

===========================================================


Obrazek
Pierwszy taki projekt na Polskiej Scenie RMa, przedstawiający przygody
redaktorów Twierdzy Rpg Makera. Historie, co prawda są fikcyjne, lecz w
pewnych momentach (dialogi między bohaterami, lub wydarzenia)
w mniejszym lub większym stopniu, nawiązują do wydarzeń które
faktycznie miały miejsce.

Projekt Virtua Twierdza został zainicjonowany przez Burgunta i pierwszy odcinek
ukazał się w dniu 13 Lipca 2006 roku. Pierwszy odcinek został bardzo pozytywnie odebrany,
co poskutkowało kontynuacją projektu i w krótkim czasie na stronę trafiały
kolejne odcinki z życia redaktorów. Virtua Twierdza, wyróżnia się na tle pozostałych projektów
ze względu na swoją nietypową formę, ponieważ w momencie swojej premiery,
była to pierwsza (gra) na Polskiej scenie RMa zbudowana w formie filmu/epizodu,
który gracz może tylko oglądać, a cały mechanizm w projekcie opiera się na samowolnym
funkcjonowaniu gdzie bohater nie ma kompletnie wpływu na rozwój wydarzeń.

Gry/Odcinki z serii Virtua Twierdza, posiadają zestaw oryginalnych grafik przedstawiających
bohaterów odcinka, które sa rysowane przez Autorów danego epizodu,
lub w momencie kiedy odcinek tworzy osoba z poza redakcji, jeden z redaktorów
podmieni charsety na te które są przypisane dla danego redaktora.
Projekty z serii VT tworzone są przeważnie w wersji RPG Makera ME,
ponieważ od samego początku serii zasoby na potrzebu odcinków, (mam tutaj na myśli grafiki),
tworzone są właśnie dla ww. wersji makera i jest to już swoistego rodzaju tradycja iż projekty
z VT, tworzone są w RPG Makerze ME

Obrazek
Jest to nietypowa gra w RPG Makerze 2003 (ME).Ma ona formę krótkiej historyjki do oglądania.
Przedstawia ona różne losy naszej redakcji w świecie RPG Makera w formie filmu.
Wydarzenia w odcinku mogą nawiązywać do tych które faktycznie miały miejsce, ale też
nie muszą i tutaj każdy twórca odcinka ma wolną rękę, więc jesteś zdany tylko na swoją
wyobraźnie i to Ty decydujesz co stanie sie ze światem i jego bohaterami w trakcie
oglądania Twojego odcinka.

Obrazek
Projekt VT liczy dzisiaj ponad 13 lat, można policzyć że średnio każdy z odcinków wychodził
jeden na rok. Dział z projektem Virtua Twierdza został odświeżony i do każdego z odcinków
została przygotowana mini recenzja-prezentacja. Mamy nadzieje że dzięki tej inicjatywie
pojawią się osoby które zechcą tchnąć życie i nowe przygody w bohaterów serii i ujrzymy
niebawem coś świeżego!

___________________________________________________________
VIRTUA TWIERDZA - SPIS ODCINKÓW
___________________________________________________________
Odcinek 10: [Link aktywny po zalogowaniu] |22 min, 43 sek.| - Rubin
Odcinek 9: [Link aktywny po zalogowaniu] |4 min, 32 sek. | - Adeq
Odcinek 8: [Link aktywny po zalogowaniu] |10 min, 17 sek.| - Marcos
Odcinek 7: [Link aktywny po zalogowaniu] |16 min, 51 sek| -. Rubin
Odcinek 6: [Link aktywny po zalogowaniu] |6 min, 33 sek.|- Makaveli
Odcinek 5 [Link aktywny po zalogowaniu] |6 min, 42 sek.| - Virdos
Odcinek 4: [Link aktywny po zalogowaniu] |15 min, 41 sek.| - Glock
Odcinek specjalny [Link aktywny po zalogowaniu] |6 min, 57 sek.| - Kspark
Odcinek 3: [Link aktywny po zalogowaniu] |10 min, 11 sek.| - Reptile
Odcinek 2: [Link aktywny po zalogowaniu] ??? |???| - ???
Odcinek 1: [Link aktywny po zalogowaniu] |11 min, 23 sek.| - Burgund

Po więcej informacji proszę przejść do działu na stronie głównej:
[Link aktywny po zalogowaniu]

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [ME] Virtua Twierdza

Post autor: Akser »

Kocham Virtua Twierdzę - co najmniej raz w roku odpalam sobie wszystkie odcinki i oglądam ponownie. Mój ulubiony to Archiwum.
Wszystkie mają jakiś urok.

Chętnie bym obejrzał. Odcinek nawiązujący do scenowych wydarzeń to byłby kosmos 😁

Awatar użytkownika
surusek
Posty: 27
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:21 pm

Re: [ME] Virtua Twierdza

Post autor: surusek »

Virtua Twierdza to chyba była jedna z pierwszych rzeczy, która przykuła moją uwagę na Twierdzy. Wisiało to jako osobny projekt, kilka odcinków, pomimo, że prawie w ogóle na tym etapie nie znałem postaci, potrafiło wywołać uśmiech na mojej twarzy. Sam koncept myślenia bardziej "poza pudełkiem" (hej, to są krótkie historyjki, a nie gra) też pozytywnie na mnie wpłynął, tbh. Pamiętam, jak Reptile chciał wywalić ten dział (albo przenieść w mniej widoczne miejsce), bo tylko zajmował miejsce jakimiś starociami o które nikt już nie dba. Jak widać... kilka osób VT jeszcze obchodzi ;)
Zawsze wyobrażałem sobie, że drugi odcinek był przygotowany przez Viśniewskiego i dlatego nie trafił nigdy na stronę :D .
Swoją drogą, mam gdzieś na backupie nie dość, że zaczęte... próby zrobienia własnego odcinka, a także "zremasterowane" mapy w RPGXP. Tileset jednak wybrałem taki sobie, a z "Virtu@ Twierdza 2" nic nie wyszło. Może to i lepiej trzymać się starego formatu.

S0LDIER
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 29, 2020 4:33 pm

Re: [PROJEKT - ME] Virtua Twierdza

Post autor: S0LDIER »

Przyznam szczerze że pierwszy raz miałem styczność z takim projektem.
Myślałem że to będzie gra w której wystepują redaktorzy Twierdzy jako bohaterowie, a się okazało że to jest jakiś film :lol: - kompletnie się tego nie spodziewałem i byłem pozytywnie zaskoczony.

Obejrzałem wszystkie odcinki i wszystko poszło jednym tchem, bardzo wciągające i nie ukrywam że chciałbym zobaczyć jakiś nowy odcinek z tej serii.
Świetny pomysł no i oryginalność. Bo tylko Twierdza ma coś takiego i Twierdza jako pierwsza wymyślała takie zastosowanie ;]

Zawsze to zwracąło moją uwagę na Twierdzy, ale nigdy nie miałem okazji się do tego zabrać, a tutaj taka niespodzianka, szkoda wielka że wcześniej tego nie zauważyłem. :mrgreen: :ugeek: :ugeek:

Yami
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 02, 2020 11:02 pm

Re: [PROJEKT - ME] Virtua Twierdza

Post autor: Yami »

Miałem okazję oglądać Wszystkie odcinki ;]
Jak ktoś napisał z góry, mnie też zawsze intrygował ten projekt Virtua Twierdza na stronce, aż do pewnego momentu, kiedy go pobrałem ;].
Świetna inicjatywa Twierdzy i byłch redaktorów którzy na to wpadli, bo jak widać kilkanaście lat i odcinki Virtuy nadal były tworzone.

Super, humorystyczne podejście, zrobione w postaci filmu ;]
Polecam każdemu ;]

ODPOWIEDZ