[RMVX] Śledztwo

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
Awatar użytkownika
Enteri
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 02, 2021 10:31 pm

[RMVX] Śledztwo

Post autor: Enteri »

Obrazek TYTUŁ: Śledztwo
AUTOR: Enteri
GATUNEK: RPG
SILNIK: VX
JĘZYK: Polski
DŁUGOŚĆ: ok. 2 godzin
ROZMIAR: 116MB
OPIS GRY Wojna trwa w najlepsze, a w obozie wojskowym zaczynają znikać kolejni żołnierze. Jak się okazuje wcale nie dezerterują, tylko są eliminowani przez tajemniczego skrytobójcę. Wkrótce zostaje zamordowany jeden z oficerów, a zabójca pozostaje nieuchwytny. Tylko detektyw Ricardo może rozwiązać tą sprawę. Czy mu się uda? Czy zdoła odmienić losy wojny?


KILKA SŁÓW OD AUTORA Mój pierwszy poważniejszy projekt wykonany w RPG Makerze. Co prawda wcześniej sporo tworzyłem, ale były tą małe, wątpliwej jakości projekciki, których nigdy nie wypuściłem w świat (poza jednym... niestety). Cóż gra mogła być dużo lepsza, zwłaszcza fabularnie myślę, że niektóre rzeczy i wątki dało się lepiej poprowadzić czy w ogóle wykreować, ale tu dochodzimy do sedna problemu, ponieważ owa gra była w produkcji aż 4 lata. Tak więc przez pierwsze pół roku trochę pracowałem tworząc prawie połowę gry, a potem projekt trafił do szufladki, z której czasem go wyciągałem by nieco go rozbudować. Byłem wtedy mniej doświadczony i w ogóle byłem inny, więc nie jestem może do końca usatysfakcjonowany z tego jak ten projekt wtedy nakreśliłem. Po odczekaniu jednak długiego czasu, jakoś pół roku temu w końcu postanowiłem raz na dobre ukończyć grę. Wtedy również wprowadziłem dużo poprawek i doszlifowałem to co stworzyłem wcześniej. Tak oto w końcu powstało "Śledztwo". Mogło być lepiej, ale nie jest źle, a ja sam na pewno widzę ogromny progres w porównaniu do moich poprzednich tworów. Życzę miłej zabawy!


SCREENY
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


[Link aktywny po zalogowaniu]
[Link aktywny po zalogowaniu]
[Link aktywny po zalogowaniu]
[Link aktywny po zalogowaniu]
LINK DO POBRANIA:
[Link aktywny po zalogowaniu]
Ostatnio zmieniony pt paź 15, 2021 6:02 pm przez Rubin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawienie linków ze screenami z gry, tak by wyświetlały się bezpośrednio w temacie forum, bez przekierowania do innych stron.

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RMVX] Śledztwo

Post autor: Rubin »

Przepraszam jeśli odrobinkę się wtrąciłem, ale edytowałem temat, tak by miniaturki screenów były widoczne =]

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [RMVX] Śledztwo

Post autor: McLaren »

@Enteri pierwszy post na forum i w dodatku z grą ;) Koniecznie się przywitaj i napisz coś o sobie :) Jak ogram grę to napiszę coś więcej.

Awatar użytkownika
WładcaKasztanów
Posty: 11
Rejestracja: czw gru 10, 2020 7:48 pm

Re: [RMVX] Śledztwo

Post autor: WładcaKasztanów »

Właśnie skończyłem przeszedłem Śledztwo i jestem lekko rozczarowany...
Spoiler:
Wskazałem Danielle'a jako winnego, ale zabrakło mi na niego dowodów... :x
Mimo to gra była wciągająca, fabuła ciekawa, a i też postaci ciekawie poprowadzone. Sergio bardzo zacna postać. Nie zabrakło paru prostych zadań pobocznych na zdobycie lepszego sprzętu (nie udało mi się tylko zdobyć kapelusza). Jako, że nie jestem zwolennikiem zbyt skomplikowanych mechanik, to prostota tej gry bardzo mi się spodobała.
Wychwyciłem jednak jeden błąd, który pojawia się po rozmowie z garbarzem, w sprawie Ferdico. Gra się wtedy zawiesza, no i trzeba ją resetować. Pomniejszy błąd pojawia się jeszcze przy włączaniu menu. No i jeszcze problematyczne było wczytywanie gry z menu głównego. Wciskając zapisz, zamiast wczytaj, grę wywalało do pulpitu. Niby wiadomo... Nie zapisze się gry w menu startowym, ale ze trzy razy wepchnąłem się bezmyślnie na ten błąd :?
Jak na moje oczekiwania, projekt ten jest ciekawy i udany. Życzę powodzenia w dalszym tworzeniu! :D

Awatar użytkownika
M-E-I
Posty: 95
Rejestracja: sob sty 30, 2021 9:43 am

Re: [RMVX] Śledztwo

Post autor: M-E-I »

Nie widziałam tej gry, jakoś mi news umknął. Zapisuje do listy życzeń na 2022 rok by zagrać :!: :idea:

Awatar użytkownika
Teo
Posty: 126
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 8:46 pm

Re: [RMVX] Śledztwo

Post autor: Teo »

Lokacje badzo dobrze rozplanowane obiektowo i dość estetycznie wykonane. Fabułą gry wciągająca, ale za dużo się wypowiedzieć nie mogę bo pograłem tylko chwilę. Nie grałem jeszcze w taki motyw w makerze więc będę musiał coś wykombinować aby przysiąść. Ogólnie intro i wstęp zachęciły mnie bardzo do dalszej rozrywki.

Awatar użytkownika
KorHabas93
Posty: 57
Rejestracja: pn sty 24, 2022 11:54 pm

Re: [RMVX] Śledztwo

Post autor: KorHabas93 »

Jutro pobiorę gierkę i ogram.

Awatar użytkownika
Natan Zuckerkandl
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 3:18 am

Re: [RMVX] Śledztwo

Post autor: Natan Zuckerkandl »

Prezentuje się ciekawie, pobieram :)

ODPOWIEDZ