[RM 2000] Shibuya Marble Texture

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
Redakcja
Posty: 446
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:31 pm

[RM 2000] Shibuya Marble Texture

Post autor: Redakcja »

Shibuya Marble Texture - Polskie Tłumaczenie - Pełna Wersja Obrazek

===============================================================================================
TYTUŁ: Shibuya Marble Texture
GATUNEK: Przygodowa
AUTOR: ecorust9
TŁUMACZENIE: Kruk
SILNIK: RPG Maker 2000
JĘZYK: Angielski/Polski
CZAS ROZGRYWKI: 5-10 godzin
[Link aktywny po zalogowaniu]
===============================================================================================
Informacje:
Nastał ten dzień, gdy Kruk przetłumaczył grę nie poprzez jakieś streszczenia czy robienie napisów, a faktycznie wrzucił polskie tłumaczenie do środka~!
Jestem niesamowita, co nie? Też tak uważam. Gdybym nie kochała tego tytułu, to poddałabym się po kilku godzinach, ale nie zrobiłam tego i po kolejnych kilku godzinach ogarnęłam, jak się zmienia tekst, sprawia, by polskie znaki były odczytywane przez grę, a także co robić z grafiką.

Autorem jest ecorust9, tłumaczem na język polski ja, zaś osobą poprawiającą moje tłumaczenie – Shinzaki.

ObrazekObrazek
[Link aktywny po zalogowaniu] || [Link aktywny po zalogowaniu]

Czas gry: 5-10 godzin, zależnie od czytania lub pomijania visual novel.

Jest to gra fanowska do Hypnosis Mic, lecz nie tylko dla fanów. Shibuya Marble Texture pożycza postacie i muzykę, a także bardzo ogólną otoczkę fabularną, po czym tworzy coś zupełnie nowego~!
Po prostu fani rozpoznają rzeczy typu: lecąca w tle muzyka (i w sumie głównie to).

Niespojlerowa fabuła: Wcielamy się w Ramudę Amemurę, który ma tylko jeden cel – zabić Jakuraia. Dlaczego akurat taki cel? On sam tego dokładnie nie rozumie, gdyż ma pomieszane wspomnienia. Jakurai to groźny wróg – wie tylko to.
Sam jednak nie da rady odnaleźć poszukiwanej przez siebie osoby, dlatego tworzy drużynę z pisarzem oraz hazardzistą.

Opis mówi niewiele, ale zapewnić mogę, że czeka was pełno emocji. Będzie zabawnie, będzie strasznie oraz będzie smutno.

ObrazekObrazek
[Link aktywny po zalogowaniu] || [Link aktywny po zalogowaniu]
ObrazekObrazek
[Link aktywny po zalogowaniu] || [Link aktywny po zalogowaniu]

Tak naprawdę w Shibuya Marble Texture RPG mamy jeszcze jedna grę w środku – możemy czytać rozdziały visual novel, czyli mamy po prostu tekst jak w książce oraz obrazki do niego. Hypnosis Love, tak się nazywa, to powieść jednego z bohaterów SMT. Cytując jego opis: „Piszę coś romantycznego. To opowieść o tajemnicy, strzelaninach, mafii oraz podróży.“

Gra jest darmowa, ale istnieje opcja dobrowolnego wsparcia autora.

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RM 2000] Shibuya Marble Texture

Post autor: Rubin »

Przyznam że mimo bardzo sporo gram w zagraniczne tytuły, ten niestety jakoś mi umknął i nie miałem okazji doświadczyć o co tutaj chodzi =]
Teraz jak mam to w Języku Polskim z wielką przyjemnością w wolnej chwili przysiądę i sprawdzę ten tytuł bo wstępnie z samych informacji o grze i kilku filmików które widziałem, zapowiada się mega ciekawie!

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [RM 2000] Shibuya Marble Texture

Post autor: Akser »

Przychodze tutaj z newsa z Twierdzy Rpg Maker - nie gram w angielskie gry ale jak zobaczylem ze chlopak spolszczyl ten tytul to bede musial siasc do tego w wolnej chwili i zagrac. Ciekaw jestem dlaczego gre mozna przejsc w 5h a mozna tez i w 10. Czy to kwestia kilku roznych zakonczen?
Swietna inicjatywa bo skoro gra na tyle sie komus spodobala ze postanowil ja spolszczyc by podbila serca w innym kraju to uwazam ze cos w tym musi byc, to nie jest nic pustego to cos sensownego. Musze znalezc czas na to i przejsc. Kruk dobra robota!

Kruk12509
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 09, 2021 8:17 am

Re: [RM 2000] Shibuya Marble Texture

Post autor: Kruk12509 »

Czas przejścia jest różny przede wszystkim od tego, czy czyta się dodatkowo zawartą w grę visual novel. Ma kilka raczej długich rozdziałów, więc tak ze 4 godziny trzeba co najmniej liczyć, bo przecież jak już się czyta, to nie na wyścigi :D
Dziękuję~

X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [RM 2000] Shibuya Marble Texture

Post autor: X-Tech »

Będę w to grał i skomentuje. Gra zapowiada się świetnie.

Awatar użytkownika
M-E-I
Posty: 95
Rejestracja: sob sty 30, 2021 9:43 am

Re: [RM 2000] Shibuya Marble Texture

Post autor: M-E-I »

tłumaczenie gry jest bardzo dobre. Tytuł sam w sobie pod względem graficznym jest nieziemski. Bardzo wciągająca gra!

ODPOWIEDZ