[VXAce] Nasza gra - Labirynt

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
AnyDany
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 21, 2021 7:58 am

[VXAce] Nasza gra - Labirynt

Post autor: AnyDany »

Obrazek Gra została ukończona, więc proszę o przeniesienie jej do pełnych wersji.

Cześć.
Chciałbym podzielić się z Wami swoim projektem. W grze - jak to w labiryncie - chodzi o to aby przejść z punktu a do punktu b, omijając różne przeszkody. Zależy mi konstruktywnej opinii z Waszej strony.





Link do gry: [Link aktywny po zalogowaniu]
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2021 10:47 am przez AnyDany, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: Nasza gra - Labirynt demo

Post autor: Rubin »

Nie obrazisz się z następującego powodu, że edytowałem lekko zapowiedź i dorzuciłem screeny ? =]
Bo tak, to bym nie mógł zaakceptować zapowiedzi i trzeba by było pisać wątek od nowa, więc porobiłem zrzuty
z gry i dorzuciłem obrazki, aby był minimalny wgląd do zapowiedzi =]

Awatar użytkownika
KateRio22
Posty: 84
Rejestracja: pt gru 25, 2020 4:05 pm

Re: [VXAce] Nasza gra - Labirynt

Post autor: KateRio22 »

Uważam, że gra jest super przyjemna oraz, że potrafi ona sprawić, że na nawet te trudne zagadki są przyjemne :D Świetna robota!!!

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [VXAce] Nasza gra - Labirynt

Post autor: McLaren »

@AnyDany bardzo ciekawy pomysł na grę ;) Prosta, szybka i przyjemna :) Oprawiłbym to w inną szatę graficzną, ale to kwestia gustu ;)
Startscreen fajny, jedynie co bym w nim poprawił to logo do gry, by wyglądało spójnie z tłem ;)
Brakuje mi muzyczki, ale teraz nie wiem czy by mi nie przeszkadzała.
W wyborze poziomów, klasy postaci, poruszanie się po menu, ustawiłbym dużą pixelową strzałkę zamiast chara ;)

Czekam na pełną wersję ;)


EDIT

AnyDany zrobiłem dla Ciebie nowe logo do gry, jeżeli chcesz i Ci się podoba możesz je użyć do pełnej wersji ;)

Obrazek
Tak wygląda w grze

Obrazek
grafika przygotowana do katalogu gry

Obrazek
Samo logo ;)

PS. Pozwoliłem sobie edytować Twój post, wstawiając moje logo, jak Ci się podoba?

Awatar użytkownika
Loyni
Posty: 129
Rejestracja: czw sie 27, 2020 10:35 pm

Re: [VXAce] Nasza gra - Labirynt

Post autor: Loyni »

Pobrałem bo mam chwile i pograłem. Mapy są bardzo obszerne, długie korytarze, kolce, bramki, latające skałki i przełączniki. Bardzo wiele się tutaj dzieje. Fajna zręcznościowa luźna gra na zabicie czasu, by złapać oddech od fabularnych gniotów, które męczą myśli graczowi. Zwłaszcza takiemu jak ja, który lubi zagłębiać się w fabułę. :D

Grało mi się naprawdę przyjemnie, ale nie ukończyłem jeszcze wszystkiego. Zaprzestałem na 3 mapie, bo czasu mi zbrakło, ale z pewnością wrócę do gry. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, więc ja jestem jak najbardziej na TAK.

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [VXAce] Nasza gra - Labirynt

Post autor: Akser »

Przeczytalem dzisiaj na czacie ze redakcja pisala o nowosciach na forum wiec postanowilem sprawdzic.
Pobralem demo i zagralem, nie powiem bo jakis pomysl tutaj jest. Duze mapy, trzeba sporo sie nabiegac i uwazac na obiekty.
Nowatorskie systemy, schludnie namalowane mapy. Cos wiecej potrzeba dla odprezenia ?
- przyjemna gra na odstresowanie.

Jedynie nie rozumiem zastosowania miedzy wyborem plci czy to ma jakies znaczenie dla samej rozgrywki ? bo ja nie zauwazylem.
Wiec mozna to potraktowac jako ciekawy bajer i dodatek. W sumie zawsze cos. No i brakowalo mi tutaj jakies fajnej szybkiej muzyczki w tle, ktora by leciala. Pomysl o tym zeby to dodac.

Oraz maly 'glicz' bo jak wybiera sie płeć (facet-kobieta) to mozna stanąć posrodku i nic sie nie zaznacza.

Gra ma w sobie bardzo duzo potencjalu, do dopracowania tylko zamieszczenie muzyki BGM i bedzie Si.
W sumie ciekaw jestem jakby wygladala pelna wersja. Moze sie doczekam.

Awatar użytkownika
Diego
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 09, 2020 10:27 am

Re: [VXAce] Nasza gra - Labirynt

Post autor: Diego »

Gra odhaczona. Moge powiedzieć że jest to luźna zręcznościowo/logiczna gra. Dlaczego akurat gatunkowo logiczna?
Bo pewne kwestie trzeba przemyśleć co do uruchamiania przełączników.
Mapy jak pisali poprzednicy są dosyć obszerne i trzeba uważać, bo na każdym zakręcie może czekać jakaś niespodzianka.

Natomiast osobiście, uważam że lepiej byłoby zrobić krótsze poziomy. Według mnie za długo się ciągnie jeden lewel, gdzie widząc wcześniej w Menu że ma ich być aż 75 :shock: :shock: Przy tym rozmachu, uważam że jeśli gra ma się sprowadzać tylko do chodzenia i klikania przełączników. To maksymalnie starczy 20 poziomów.

No ale to zostawiam dla interpretacji autora. Osobiście, gra warta włączenia, jeśli nie chce sie myśleć i zagłębiać w fabułę.

Awatar użytkownika
Natan Zuckerkandl
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 3:18 am

Re: [VXAce] Nasza gra - Labirynt

Post autor: Natan Zuckerkandl »

@AnyDany bardzo podoba mi się twoja gra :)

AnyDany
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 21, 2021 7:58 am

Re: [VXAce] Nasza gra - Labirynt

Post autor: AnyDany »

Dziękuję wszystkim za komentarze. Cieszę się, że gra spotkała się z tak pozytywnym odbiorem. Wasze uwagi były cenne, dzięki nim zacząłem już wprowadzać poprawki. Zmieniła się szata graficzna oraz ilość poziomów. Rezygnacja z muzyki była świadomym zabiegiem ze względu na dynamikę rozgrywki (gra spowalniała w niektórych momentach).
Załączniki
3.png
3.png (43.43 KiB) Przejrzano 4762 razy
2.png
2.png (63.17 KiB) Przejrzano 4762 razy
1.png
1.png (145.74 KiB) Przejrzano 4762 razy

Awatar użytkownika
Teo
Posty: 126
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 8:46 pm

Re: [VXAce] Nasza gra - Labirynt

Post autor: Teo »

Świetna mini gra. Dużo chodzenia, dużo eksplorowania i masa ślepych zaułków.
Polecam grę tym, którzy chcą móżdżyć się chwilowo. Grało mi się całkiem przyjemnie, ale miałem nadzieje że jadnak wybór postaci będzie miał jakieś zastosowanie dla samej rozgrywki. Nie ma co narzekać, zawsze może się coś zmienić. Polecam !

ODPOWIEDZ