[2k3] BIT MAN

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: Rubin »

Ja tworzę to co czuje i to na co mam ochotę. Od pół roku czuje nesowy klimat, grałem ostatnio w bardzo dużo gier z nesa i taką mam ochotę stworzyć grę.. Nie wiem skąd ten pomysł.

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: McLaren »

Panowie, o czym wy dyskutujecie? Zaczynacie porównywać grę, która jeszcze nie wyszła z grą, która już jest? Może warto wstrzymać się z dyskusją i poczekać aż @Rubin wyda grę, wtedy będziecie mogli sobie podyskutować, że pixelki i mechaniczki są podobne. Uważam to za niepotrzebne i winnyśmy cieszyć się tym, moi drodzy, że kolejna świetna gra trafi do naszych zbiorów ;)

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: Rubin »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
wt sty 26, 2021 8:14 am
Panowie, o czym wy dyskutujecie? Zaczynacie porównywać grę, która jeszcze nie wyszła z grą, która już jest? Może warto wstrzymać się z dyskusją i poczekać aż @Rubin wyda grę, wtedy będziecie mogli sobie podyskutować, że pixelki i mechaniczki są podobne. Uważam to za niepotrzebne i winnyśmy cieszyć się tym, moi drodzy, że kolejna świetna gra trafi do naszych zbiorów ;)
Gra jeszcze nie wyszła więc daj na wstrzymanie z ocenami świetna/nie świetna =]
Ja wiem ile w nią włożyłem pracy i grę przede wszystkim robie dla siebie i dla własnej satysfakcji, a nie dla kogoś żeby mnie klepano po pleckach =].

Nie na miejscu moim zdaniem jest oceniać coś, co jeszcze nie zostało wypuszczone. Chodź zdaje sobie sprawę że BIT MAN będzie ulubioną grą X-techa :lol: No ale cóż zrobić, fajna sprawa mieć tylu zwolenników @McLaren =].
Spoiler:
Przynajmniej wyświetlenia w temacie będą nabite =]

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: HGS »

Do jasnej cholery X tech. Znajdź sobie kreatywne zajęcie. Masz ból tyłka o to, że nie tylko ty tworzysz gry bitowe czy co?

Rubin pokazywał mi i kilku osobom swoją grę i sorry, ale nie jest ona zrzynką twojej. W mojej ocenie po prostu się nudzisz i szukasz atencji.
Wracaj do swojego "dark netu" i tam truj głowę innym, a normalnych ludzi zostaw w spokoju.

Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 213
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:35 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: PInroz »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
pn sty 25, 2021 3:12 pm
Mam nadzieję, że zapowiedż to nie prowokacja.
No tak bo Rubinowi w głowie tylko prowokowanie X-Techa :shock: Było by śmiesznie gdyby zrodziła się z tego drama :lol: A tak na poważnie... projekt zapowiada się naprawdę dobrze i chociaż ma pewne podobieństwa do wcześniej wspomnianego projektu Pana Czepialskiego, to raczej wątpię by miał on na celu tylko sprowokowanie wcześniej wspomnianej osoby.

W sumie... HGS powiedział mi kiedyś że od Anvocun czuje on klimat pierwszego Pogromcy. A jakoś nie wypominał mi żadnej prowokacji. Trochę dystansu do siebie X-Teś ;)

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: HGS »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
śr sty 27, 2021 12:54 pm
W sumie... HGS powiedział mi kiedyś że od Anvocun czuje on klimat pierwszego Pogromcy. A jakoś nie wypominał mi żadnej prowokacji. Trochę dystansu do siebie X-Teś ;)
Bo tak na dobrą sprawę nie ma czego wypominać. Nie ma nic złego w tym, że coś stworzyłeś w oparciu o jakiś pomysł. Zawsze są podobieństwa. Moje gry czerpią garściami z innych tytułów, a więc trudno by teraz nawet takie Anvocun nie nawiązywało do którejś z gier, którymi się inspirowałem. Możliwe, że te podobieństwa mogą wynikać z inspiracji jakie czerpaliśmy do naszych gier. Poza tym uważam, że nawet jak ktoś się bazuje czyjąś pracą, to jest to swego rodzaju wyróżnienie, pochwała, bo widocznie dana gra była na tyle [dobra, unikalna, ciekawa], że ktoś postanowił ją ulepszyć? rozwinąć? pokazać inną wizję podobnej koncepcji.

Muszę zasmucić cię X-Tech. Pogromca II też jest plagiatem 8-bit Quest, bo w mojej grze też zbierasz punkty. Nawet w karciance są one użyte. Poza tym ścinasz drzewa i zbierasz pnie z drzew, więc to też się zalicza do "punktów".

A teraz tak żartobliwie ;)
Spoiler:
Wyobraźcie sobie absurdalną sytuację, gdzie autor gry ma własne zasoby, pomysł itp... i go pozywają do sądu o to, że w grze naliczane są punkty. Trochę absurd prawda?

Awatar użytkownika
Loyni
Posty: 129
Rejestracja: czw sie 27, 2020 10:35 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: Loyni »

Rubin, gra się zapowiada bardzo dobrze. Tajemniczo napisana zapowiedź, więc nie wiem czego się mogę spodziewać.
Przyznam że fajny klimat tam zrobiłeś, grafiki uważam że sprawdzą się w NESowym stylu i do tego te dźwięki które podlinkowałeś.
No, no, przyznaje że czekam na grę. Myślę że skoro idąc w stronę typowej nesówki z 1990 roku, zrobiłeś dobry krok i chyba BIT MENOWI powinno się to udać. Czekam i ja!

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: Akser »

i jak ida prace ?

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: Rubin »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
sob sty 30, 2021 9:08 am
i jak ida prace ?
Możesz być spokojny. Nadal tworzę, każdego dnia coś dłubię na tyle na ile mogę. Prace idą mocno do przodu. Natomiast nie chcę zobowiązywać się żadnym terminem i podawać konkretnej daty, no bo wiadomo jak to wychodzi w praktyce =]

Gra jest w mojej ocenie w 90% ukończenia. Więc nie zostało tego dużo. Oczekujący niech będą cierpliwi. Jak wydam to będzie =]

Awatar użytkownika
Natan Zuckerkandl
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 3:18 am

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: Natan Zuckerkandl »

Ja jestem cierpliwy, nie śpiesz się @Rubin :)

ODPOWIEDZ