[2k3] BIT MAN

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [2k3] BIT MAN

Post autor: X-Tech »

Pograłem więcej napiszę tak.

Gra wg. scenek, które w niej występują sprawia wrażenie być częścią innej rozgrywki niż ta, która występuje w rzeczywistości. Scenki i sekcje wejściówek są rodem z megamana i ninja gaiden i to jest fajne. Jak pisałem brakuje tylko możliwości wyskakiwania z nich esc, oraz za pomocą entera przeskakiwania linijek dialogów. Scenki są jak dla mnie najlepszą częścią gry tak jak sklepik rodem z mojego 8bit Questa i przyzwiązanie wagi do zliczania punktów i statsów między etapami. Niestety największy problem gry zaczyna się teraz czyli rozgrywka - jest inna od tego czego się spodziewałem i inspiracje różnymi grami z nesa skończyły się na menusach to niemal kalka Go Dizzy Go,

Rozgrywka to dosłownie Go Dizzy Go i to jest rozczarowujące ponieważ gra miała być inspirowana takimi tytułami jak właśnie Megaman i ogólnie nesem. Tego nie ma w samej grze i tego nie oszukasz. Nie byłem fanem Go Dizzy Go uważałem to za mało dynamiczną próbę wyłudzenia kasy od graczy na bazie pacmana nie wprowadzajac praktycznie nic nowego i zabijając dynamizm oryginału i nie potęgując tego tylko osłabiając. Z resztą poza tym, że kart złota piątka był w Polsce uznawany za hicior to na świecie raczej przeważnie zyskał miano nielicencjonowanego crapu. Taka była rzeczywistość jeśli chodzi o Codemasters i ich składaka.


Ogólnie co do samej rozgrywki starasz się zachować wizualny styl dla bossów i plansz problem w tym, że nie czuję tej gry. zapowiadanie bossów, złożone scenki, ale rozgrywka przy tym zawodzi. Czemu nie eskploracja i jakies zrecznosciowe pomysły tylko dosłowny klon Go Dizzy Go. Te scenki są świetne jako krótkie wstawki, żeby rozbudować klimat ciekawych eksploracji. Może narzekam, ale tak to dla mnie trochę wygląda.


Podsumowując gra jest trochę takim Frankensteinem, którego potencjał ginie trochę w zlepku elementów, które do siebie nie do końca pasują, a jak dla mnie samej rozgrywce brakuje polotu i szlifu. Możliwość zablokowania sobie planszy klockami, które mogą zakryć owoce, które należy zebrać grę itp, Ogólnie pomimo fajnych zróżnicowanych kolorów na etapy one się praktycznie niczym nie różnią. Przeciwnicy funkcjonują tak samo, a na etapach nie ma żadnych dodatkowych urozmaicen póki co. Zmieniają się tylko kolory, wygląd przeciwników, oraz wygląd ruchomych klocków. Rozgrywka jest dla mnie bardzo przeciętna i ginie w polocie tego co zapowiadają liczne scenki i wstawki taka jest prawda, ale nie jest to zła gra i da się pozbierać te owocki choć parokrotnie po zebraniu wszystkich wcale etap się nie skończył natomiast parokrotnie udalo się zablokować możliwośc zebrania owoców klockami. Czy taki był plan ? Czegos mi tu brakuje, ale nie jest żle.

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [2k3] BIT MAN

Post autor: Rubin »

Tak to prawda, plansze są faktycznie mniej dynamiczme i mógłbym to urozmaicić, jednak nie chciałem robić mocnej dynamiki bo już kompletnie bym został zalany twoimi wypowiedziami że to klon 8bit.

Areny miałe takie być. Planowałem to od początku by były powolniejsze, a głównie gracz, ma się skupić na bossach i taki był zamiar. Ogólnie grę wykonałem w 100% tak jak sobie to zaplanowałem i jako efekt pierwszej mojej wydanej gry, jestem z niej bardzo zadowolony.
(Stylistycznie, klimatycznie, graficznie i muzycznie) z całości jak ona wyszła.

Ciesze się że zechciałeś w nią zagrać i dzięki za opinię. Zawsze się przydadzą każde konstruktywne wypowiedzi i będę wyciągał wnioski w przyszłości. (A przynajmniej starać się będę o nich nie zapomnieć).

Co do ścianek, był plan aby wykonać to na zasadzie że jak gracz pchając przemieszcza jedną ściankę dotykając drugiej, w efekcie daje przesuniecie obu. Jednak efekt byłby taki że gdyby jakiekolwiek zdarzenie dotkneło by ścianki (czyli potwór lub powerup pojawiający się na mapie) one również by sie przemieszczały. Więc no, wyszłaby mocna kaszanka.

Ogólnie ja widzę to tak:
- chcesz dynamikę, bieganie po arenach i napierniczanie w klawiaturę palcami, pobieraj 8bit
- chcesz namiastkę zastanowienia i zagłębienia się w świat gry, jakiś wyznacznik, cel, spokojniejsze klimaty
namiastkę fabuły, pobieraj Bit Mana

Ocena z recenzji jest według mnie jak najbardziej sprawiedliwa 7/10 natomiast ja myślałem że będzie inna
Recenzja sprawiedliwa, z komentarzami się zgadzam. Ja sie ciesze że wydałem grę, bo robiłem ją dla siebie i swojego samopoczucia. Super że miałem tyle zaparcia i od razu wyszła w pełnej wersji.
Kto wie, może kiedyś, zrobie kolejną grę.

X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [2k3] BIT MAN

Post autor: X-Tech »

Jak na pierwszą gre wykazałeś się nie lada talentem i zmysłem i wyczuciem do tego co ci się podoba w grach. Nie tylko powinieneś, ale wręcz musisz tworzyć kolejne nesowe produkcje. Zdecydowanie jak na pierwszą grę to jest nie lada potencjał.

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [2k3] BIT MAN

Post autor: Rubin »

Na obecny moment to mam jakikolwiek brak weny do czegokolwiek. Muszę zregenerować siły =]

Awatar użytkownika
M-E-I
Posty: 95
Rejestracja: sob sty 30, 2021 9:43 am

Re: [2k3] BIT MAN

Post autor: M-E-I »

Jest szansa na 2 część?

Awatar użytkownika
KateRio22
Posty: 84
Rejestracja: pt gru 25, 2020 4:05 pm

Re: [2k3] BIT MAN

Post autor: KateRio22 »

Lepiej niech Rubin nie robi 2. bo wtedy to jakiegoś krwotoku wewnętrznego dostanie xd

Awatar użytkownika
Natan Zuckerkandl
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 3:18 am

Re: [2k3] BIT MAN

Post autor: Natan Zuckerkandl »

Bit Man jest zajefajny! Druga część? A może lepiej nowa gra typu nes?

Awatar użytkownika
KorHabas93
Posty: 57
Rejestracja: pn sty 24, 2022 11:54 pm

Re: [2k3] BIT MAN

Post autor: KorHabas93 »

Nie jest to mój ulubiony typ gier, ale to jest bardzo wciągające. Super robota!

Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 213
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:35 pm

Re: [2k3] BIT MAN

Post autor: PInroz »

A tak w sumie z czystej ciekawości zapytam... jaki jest przewidywany czas ukończenia Bit Mana?

Awatar użytkownika
KorHabas93
Posty: 57
Rejestracja: pn sty 24, 2022 11:54 pm

Re: [2k3] BIT MAN

Post autor: KorHabas93 »

Przy tego rodzaju grze jest to uzależnione od twojego skila.

ODPOWIEDZ