[2k3] BIT MAN

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
Awatar użytkownika
Natan Zuckerkandl
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 3:18 am

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: Natan Zuckerkandl »

Zapowiada się prosta, dobrze rozbudowana gra :) Trzymam kciuki @Rubin :)

Awatar użytkownika
Loyni
Posty: 129
Rejestracja: czw sie 27, 2020 10:35 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: Loyni »

Dość tajemnicza zapowiedź, nie ma pokazanej gry, jak to będzie wszystko wyglądać, no ale napisałeś dość obszernie czego będzie można się spodziewać. Fajny pixelowy klimat graficzny i po odsłuchaniu, czuć że muzyka również dobrze się będzie w tę otoczkę wkomponowywać. Czekam na więcej.

Yami
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 02, 2020 11:02 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: Yami »

To pozostaje czekać na demo.

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: Rubin »

Teraz odrobine zwolniłem z robieniem. Ale najważniejsze że już bliżej końca niż dalej =]

X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: X-Tech »

Rób tego 8bit questa rób rób XD

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: Rubin »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
ndz sty 24, 2021 10:10 am
Rób tego 8bit questa rób rób XD
tak, tak, bo tylko jedna podróba pac-mana może być zrobiona w RPG Makerze :D , więcej być nie może :lol:

Awatar użytkownika
Natan Zuckerkandl
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 3:18 am

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: Natan Zuckerkandl »

@X-Tech w twojej wiadomości czuję nutę zazdrości ;) Powinieneś być dumny, że stworzyłeś grę, która inspiruje pokolenia ;) Może czas by zrobić coś nowego i nie marnować czasu na discordzie jak większość użytkowników ;) Do których zresztą sam należę ;)

X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: X-Tech »

Od dwóch dni oficjalnie skończyłem z discordami nie ma mnie już w tej społeczności. Uznałem, że nie daje mi to żadnych korzyści i zrezygnowałem.

Tworząc 8bit Questa stworzyłem owszem własną przeróbkę Pacmana z czego jestem dumny. Własną re-interpretację gry.
Projekt, który zaprezentował Rubin wygląda póki co jak klon 8bit Questa wg. mnie. Te same statystyki, sklep, moce i ogólne zasady gry.
Jest różnica między kopiowaniem , a tworzeniem jak dla mnie. Oficjalnie to mój koniec udzielania się na discordach jednak z tworzenia gier nie rezygnuje, ale nie koniecznie w rmie...mam m.innymi unity i game makera do przerobienia....także nie wiadomo czy jeszcze się pokażę z czymś freewarowym w świecie gier, ale to niewykluczone.
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2021 3:15 pm przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: Rubin »

8bita nie klonowałem. Po wydaniu gry w napisach końcowych lub w temacie na forum napiszę główną grę, która skłoniła mnie do stworzenia BIT MANA, bo tak jak wspominałem moja gra, jest zlepkiem pomysłów z kilkunastu gier w które grałem na NESie. Więc jeśli ogłoszę gry z których czerpałem inspiracje będziesz miał klarowną odpowiedź i dowód że twoim 8bitem się nie inspirowałem. Owszem, masz prawo do własnego zdania i jak wiesz i często ci wspominałem. Twoja gra mi się bardzo spodobała. Ogrywałem ją kilkanaście razy. Natomiast, głównym zarysem było to, żeby zrobić coś jak PAC MAN, natomiast główną inspirowaną grą, była jedna z moich ulubionych NESowych produkcji które grałem X-lat temu =]

Gdy od początku planowałem moją grę, przez myśl mi nie przeszło że "stworzę odświeżoną, podrasowaną wersję 8bit questa". Strach by mi na to nie pozwolił że mnie X-tech zjesz za to =] Czekaj cierpliwie i dostaniesz odpowiedź jak na tacy, skąd czerpałem pomysły =]

Poza tym twój 8bit jest świetną grą i nawet nie ośmielę się stwierdzić że mógłbym zrobić coś lepszego. Wręcz przeciwnie, jak moja gra dostanie 4/10 to będzie cud.

X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [RPG - ME] BIT MAN

Post autor: X-Tech »

Powodzenia cokolwiek stworzysz. Mam nadzieję, że zapowiedż to nie prowokacja. Oddalam się od rma, ale nie wykluczone, że od czasu do czasu zainteresuje się gierkami. Póki co dla mnie wygląda to niemal jak edit mojego projektu XD Cóż fajnie, że podoba ci się 8bit Quest. Ludzie sami ocenią, którzy grali także będzie jasne czy plagiacja czy własna reinterpretacja.



___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Treść postu została zablokowana z powodu naruszenia
[Wymagane logowanie]

ODPOWIEDZ