[VXA] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: X-Tech »

Czyli mam rozumieć macie kilka kopii na dyskach aktualnych i niedługo bedzie mozna grac. Bedzie duzo pobocznych zaadan i dodatkowych pobocznych miejscówek pomimo dość krótkiej gry ? To plusuje. Może dzięki temu zagra się raz by ją przejść, a drugi raz by nawyciągać z niej więcej. Oby była wyzywająca i wiekszosc zalezala od skilla gracza anizeli statsow. Zrecznosc czy statsy wazniejsze ?

Awatar użytkownika
.Tautulas.
Posty: 18
Rejestracja: śr cze 03, 2020 8:41 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: .Tautulas. »

Myślimy nad poziomami trudności, ale tak, zręczność jest bardzo ważna w KC, jeśli gracz nauczy się zachowania potwora i zastosuję do niego dobrą taktykę to w zasadzie dzięki zręczności będzie mógł pokonać nawet najsilniejszego potwora w grze na 1lv . Tyle tylko że taka walka będzie trwała długo, bardzo...Co jest ważniejsze? To się jeszcze okaże, pracę nad balansem dopiero przed Goblinem.
Oprócz pobocznych aktywności, mamy nadzieje że do tego by zagrać ponownie zmotywują gracza wybory w wątku głównym.

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 2:12 pm

[ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Goblin »

Witamy wszystkich serdecznie,
Mamy dla was nowinę. I to nie byle jaką! Od pewnego czasu pracujemy nad przeniesieniem naszego projektu w... 3D! Kosztowało nas to masę pracy, choć nadal nie jesteśmy dumni w 100% z efektu. Zamierzamy, by wyglądało to co najmniej 2 razy lepiej. Nie którzy pewnie zapytają; Skąd taka decyzja? My odpowiadamy; ponieważ 3D otworzy nowe możliwości mechaniczne. Niektórzy będą się burzyć tą zmianą, zdajemy sobie z tego sprawę i jesteśmy na to gotowi. Jesteśmy gotowi, ponieważ wiemy, że ta zmiana umożliwi nam to, co w 2D byłoby niemożliwe/arcyciężkie do zrealizowania. Wiemy doskonale, że jest to kontrowersyjna decyzja. Ale cóż, kto nie ryzykuje ten nie wygrywa! Pod spodem screeny. Tylko zastrzegamy, że jest to wygląd mocno prototypowy i na pewno w tej kwestii dużo się jeszcze zmieni!
Spoiler:
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiamy.

Yami
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 02, 2020 11:02 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Yami »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
ndz sie 23, 2020 6:28 pm
Pomimo że jeszcze nie miałem okazji grać w waszego Wiedźmina na 2D, a tutaj taka poytywna zmiana na 3D ?
no takiego obrotu spraw się nie spodziewałem i przyznam że jestem ciekaw co z tego wyjdzie.
Po screenach szczerze mówiąc nie wygląda to tak źle, ba!, to po prostu prezentuje się jak minecraft z taką różnicą że przyjdzie nam pośmigać w roli Geralta :D

Ciekaw jestem efektów tej zmiany ;]

Deranus
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 03, 2020 8:27 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Deranus »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
pn sie 24, 2020 8:17 pm
Po screenach szczerze mówiąc nie wygląda to tak źle, ba!, to po prostu prezentuje się jak minecraft z taką różnicą że przyjdzie nam pośmigać w roli Geralta :D
IMHO raczej z Minecraftem niewiele to to ma wspólnego. Nie zmienia to faktu, że chciałbym zagrać w tą produkcję. Czekamy ;)
PS Wzorowane na książce, grze czy netfliksowym serialu?

Yami
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 02, 2020 11:02 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Yami »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
wt sie 25, 2020 11:40 am
[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
pn sie 24, 2020 8:17 pm
Po screenach szczerze mówiąc nie wygląda to tak źle, ba!, to po prostu prezentuje się jak minecraft z taką różnicą że przyjdzie nam pośmigać w roli Geralta :D
IMHO raczej z Minecraftem niewiele to to ma wspólnego. Nie zmienia to faktu, że chciałbym zagrać w tą produkcję. Czekamy ;)
PS Wzorowane na książce, grze czy netfliksowym serialu?
Znaczy się ja wiem że to z minecraftem nie ma za wiele do siebie, ale xD zaimplementowany skrypt 3D buduje takie poczucie xD

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: McLaren »

Wygląda to bardzo dobrze ;) Jestem ciekaw jak prezentować się będą budynki w tej perspektywie ;)

Yami
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 02, 2020 11:02 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Yami »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
wt sie 25, 2020 7:19 pm
Wygląda to bardzo dobrze ;) Jestem ciekaw jak prezentować się będą budynki w tej perspektywie ;)
Też o tym pomyślałem i bardziej jestem ciekaw, jak będą się przedstawiały same wnętrza domków/karczm z tej perspektywy.

Awatar użytkownika
Witcherek01
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:14 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Witcherek01 »

Wzorowane na książce, grze czy netfliksowym serialu?
Zacznijmy od naszego podejścia do każdego z kolei:

Serial Netflixa - no co tu dużo mówić... Uważamy, że wyszedł dziadowsko, takiego spieprzenia wątków nie tolerujemy :lol:

Gry CDP - wyszły świetnie, jedne z lepszych gier, świetne odniesienie do źródła - książek (ale nie idealnie i w niektórych kwestiach się niezgadzamy) i rozwinięcie zawartych w nich wątków, przy niektórych elementach czerpiemy wzorce ;)

Książki Andrzeja Sapkowskiego - cudo, cudo literatury (i do tego polskie hah), Tautulas przestudiował całą sagę dla tworzenia gry wypisując wiele ważnych dla mechanik gry, fabuły oraz okresu czasowego cytatów.

Czyli ogólnie - przede wszystkim naszym wzorcem są książki i to na nich się skupiamy, nie odtwarzamy oczywiście bliżej opisanych sytuacji a wymyślamy własne przedstawiając wydarzenia wspomniane (dziejące się przed akcją sagi), natomiast przy niektórych względach korzystamy z rozwiązań z gier i też są dla nas pewnym, być może znikomym, wzorcem. Np. Do wyglądu niektórych potworów lub broni.

To na tyle o naszych wzorcach.

//Witcherek01

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 2:12 pm

[ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Goblin »

Witamy serdecznie.
Dziś, po lekkim opóźnieniu, obiecywany filmik z krótkim fragmentem rozgrywki.
Spoiler:
Pozdrawiamy i przepraszamy.

ODPOWIEDZ