[GRA - XP] Dzieci z 10 Olch

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

[GRA - XP] Dzieci z 10 Olch

Post autor: McLaren »

Pełna wersja gry miała swoją oficjalną premierę w dniu 06.12.2020 || [Link aktywny po zalogowaniu]
Obrazek

Gra przedstawia historię krainy 10 Olch. Głównym bohaterem jest dziewczynka imieniem Fija, która przeżywa liczne rozterki i jednocześnie zmaga się ze złem. - Tym oto wpisem zaprezentowałem swoją grę na KC2. Myślę, że nie ma sensu zdradzać szczegółów fabuły. Zapraszam do zapoznania się z tematem oraz zagrania w grę.


Oto baśniowa kraina.
Sporo zmieniło się tu na lepsze, odkąd przegnano złą czarownicę.
Dziesięć Olch świętowało kolejną rocznicę z tego właśnie powodu.
Ale przyjdzie czas, kiedy Mroczna Puszcza nie pozostanie temu obojętna.
To wciąż miejsce tajemnicze i groźne. Udziela schronienia wszelakim stworom z piekła rodem, a kto raz stanie z nimi oko w oko, ten zamilknie na wieki i odtąd żyć będzie tylko w legendzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

===========================================================
OFICJALNA PREMIERA I WĄTEK GRY

Pełna wersja gry miała swoją premierę w dniu 06.12.2020
Wątek na [Wymagane logowanie]
Odnośnik do [Link aktywny po zalogowaniu]

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: Dzieci z 10 Olch

Post autor: Rubin »

Grałem w gierkę, nawet zauważyłem że uplasowałeś mnie jako jednego z bohaterów.
Fabuła luźna, gra nie za ciężka. Grało sie przyjemnie, Tytuł do poważnych nie należy, a bardziej zaliczyłbym go do
luźnych klimatów.

Dzięki @McLaren za dodanie tematu :)

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: Dzieci z 10 Olch

Post autor: McLaren »

Rubin muszę Cię zmartwić... Imię czarnego charakteru to zbieg okoliczności. Nazwałem go tak ponieważ postać ta ma maskę w której umieszczony jest rubin. Wiem, że wielu ludzi myśli, że to ty czy coś... ale nie ma to najmniejszego związku z Tobą.

Natomiast w przypadku Traszyka, tu sprawa ma się zupełnie inaczej... Wiele osób pisało mi, że kojarzą tę postać z pewnym forumowiczem, zupełnie nie rozumiem dlaczego? Dla przypomnienia Traszyk nazywany przez dzieci nieraz Straszykiem (Sprawdź wiki) jest osobą, która donosi na swoich przyjaciół oraz ich szantażuje. Na dodatek jest ruda co wzmacnia was w przekonaniu, że osoba ta jest fałszywa. Jest to jednak przesąd, ale chciałem podkreślić wizualnie jego charakter. Wracając do waszych skojarzeń, w żaden sposób nie inspirowałem się kimś z forum a jeżeli postać ta jest kojarzona z tym gościem to widocznie sobie na to zasłużyła a dlaczego? Chyba sami dobrze wiecie.

@Rubin

Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 213
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:35 pm

Re: Dzieci z 10 Olch

Post autor: PInroz »

Zobaczyłem temat na innym forum. Moim zdaniem wypowiedź ze strony Amela to było czyste chamstwo no i to jeszcze rzekome ''wysprzątany z multikontowych wypowiedzi plus spamu/prowokacji'' zostawiając komentarz Amela który jest prowokujący :| No ale cóż nadal obserwuje projekt i życzę powodzenia w tworzeniu ;)

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: Dzieci z 10 Olch

Post autor: McLaren »

PInroz dziękuję za komentarz :) Zgłosiłem jego chamskie docinki, ale najwyraźniej na innym forum weryfikują je inaczej ;) Dlatego też od tej pory tylko tu znajdziesz świeże informacje na temat projektu :)

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [XP] Dzieci z 10 Olch

Post autor: McLaren »

Specjalnie dla was przygotowałem screen z nowej mapki, którą stworzyłem :) Robiłem ją od samego rana, pozostało mi tylko ją pociąć i wstawić do gry.

Nowa mapka będzie przejściem do Mądrego Borowika. W starej wersji przechodziło się do niego od razu, teraz gracz będzie musiał wykonać kilka zadań pobocznych ;)

Obrazek

Redakcja
Posty: 446
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:31 pm

Re: [XP] Dzieci z 10 Olch

Post autor: Redakcja »

Naprawdę fajnie to wygląda - czekam aż będe mógł zagrać w ukończoną wersję

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [XP] Dzieci z 10 Olch

Post autor: Akser »

Gierka wydaje się taka sobie - to chyba była robiona specjalnie na konkurs ?
- szkoda że jest w niej uplasowana postać, która w moim odczuciu zniechęca swoją obecnością do grania w grę "tapsyk" - jakieś dziwne dialogi ma zastosowane w trakcie grania, dziwne... Nie rozumiem zastosowania tej postaci, ponieważ psuje ona cały kontent pozytywnego nastroju który wprawia gracza kolorowa i estetetyczna graficzka. A tak wszystko wygląda fajnie i ten nietypowy windowsokno ;d

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [XP] Dzieci z 10 Olch

Post autor: McLaren »

Dziękuję za komentarze :)
@AXER tak gra była robiona na konkurs. Postanowiłem ją dokończyć, ponieważ ta wystawiona była mocno okrojona.
Jeżeli chodzi o uplasowaną postać, w grze występują dzieci i jak na każdym podwórku, jak to kiedyś bywało, znalazł się kolega lub koleżanka, których mniej lub bardziej mogliśmy znosić ;)

Awatar użytkownika
Krisuroku
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 09, 2020 5:30 am

Re: [XP] Dzieci z 10 Olch

Post autor: Krisuroku »

Ta mapka jest naprawdę cudna. Bardzo starannie ze strony graficznej :)

ODPOWIEDZ