[RMXP]Talus Odyssey

Tutaj znajdziesz wszystkie projekty, które są w trakcie tworzenia. Nie są ukończone, ale już mają grywalną formę (wersje demo).
X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [RMXP]Pogromca: Złodziej Kamienia

Post autor: X-Tech »

To prawdopodobnie nie mój typ gier, ale fajne demo. Nie nudziłem się w czasie jego odpalenia, ale o jego atrakcjach nie stanowiły rzeczy, których zwykle szukam w grach z rpgmakera. gralem z 10-20 minut

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP]Pogromca: Złodziej Kamienia

Post autor: HGS »

Pogromca to nie gra dla każdego. Mam tego świadomość :P

X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [RMXP]Pogromca: Złodziej Kamienia

Post autor: X-Tech »

Polecam sprawdzić każdemu. Są gry, w których praca idzie w bezsensowne elementy nie napędzające frajdy z gry. Tutaj mam wrażenie, że samo robienie gry było frajdą. Kluczem sukcesu rma jest to, że człowiek, który dobrze pomyśli może bez wysiłku w postaci ogromów czasu robić naprawdę zaskakujące gry i niesamowite gry, które coś opowiadają i działają na umysł, w krótkim czasie pod warunkiem, że robi to z głową. Tu jednak wyraźnie widać, że włożono dużą pracę we wszystko co się dzieje na ekranie i wszystko stara się być pokazywane. Człowiek jest atakowany intensywnymi scenkami , obrazami i częstością zjawisk. To jest inne od atmosfetycznych tajemniczych niepokojących czasem intensywnych i sugestywnych produkcji sci/fi horror itp. z miksami innych gatunków, których szukam. Tutaj jest rozmach, który częściowo przypomina rozmach scenek z lepszych produkcji z rpgmakera inspirowanych trochę jrpgami. To było jednak niecałe 20 minut gry nie moge zapewniac co jest dalej.

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [RMXP]Pogromca: Złodziej Kamienia

Post autor: Akser »

Na ten moment miałem odrobine czasu żeby zagrać więcej PP i nie wiem w sumie od czego zacząć. Bo tutaj jest tak bardzo dużo mechanik
że nie sposób wręcz wszystkiego wymienić co dodał HGS.
Gdyby tak tę grę zestawić ze zwykłą mejkerówką typowo zrobioną na RTP i wypisać. Czym się różni jedno od drugiego, jakie ma mechaniki PP a czego nie ma w RTP to na poważnie, lista byłaby bardzooooo długa :D

Tak po krótce, to pierwszym planem w tej grze odgrywają miasta, ludność, która tętni życiem i ludziki nie stoją jak kołki i mówią te same wiadomości, tylko coś się w tych miasteczkach dzieje i na dodatek, wpływ na zachowanie ludzi mają pory dnia, to jest świetne!
Jak na mejkerowki to wiadomo że systemu walki tutaj nie wyciągnie się nie wiadomo jakiego, ze względu na fakt że maker jest na kratkach a tego nie przeskoczy, chodź tutaj z tego co odczułem to haxo mógł się wspomagać jakimś skryptem, bo walki DO KOŃCA nie są w sumie aż tak drewniane.
Jednak tutaj nie dość że jest dodany fajny ABS, to jeszcze wrogowie jako-tako "myślą" i a to odskakują od bohatera, a to wyciągają tarcze i się broniąi jeszcze jest jakieś rzucanie czarów z obu stron. (pomijając te wszystkie stany zatrucia i innych wszelkich efektów ubocznych).

Grafiki to majstersztyk. Chętnie bym przytulił te tilesety i dał je do swojej gry, no ale one są tak charakterystyczne że tylko PP i nic poza nim.
Niesamowicie zróżnicowane są miasta, da się wczuć w ich klimat. Są one ogromne ale zarazem na to co cierpią w większości mejkerówki, na pustkę i nudę, w pogromcy pustki - nie ma pustki. Masa postawionych obiektów, zaplanowana topografia miast, to jest to!
Nie tylko mam na myśli miasta ze zewnątrz, ale również i wnętrza budynków wyglądają przednio.
Szczegółowość jest po prostu na bardzo wysokim poziomie. A jak ktoś nie daje wiary, to możecie zobaczyć w jaskiniach kapiące kropelki miodu.
- dziękuje.

Niesamowity też jest wgl interface z postacią, w sensie ekrany z ekwipunkiem, umiejętnościami, statami, drzewko umiejętności i tak dalej.
Tego jest tak dużo że miałem momenty na początku grania nawet w samouczku że się gubiłem, a co dopiero by było gdybym go pominął i poleciał na żywioł :D
Animacje, tutaj również jest tego od cholery. Po animacje charów po animacje systemowe, czyli te wszystkie pierdółki w panelu gracza.
Najbardziej podoba mi się animacja ściętego drzewa, jest rewelacyjna. Ale nie tylko to bo i nawet animacje, gdzie zwykły NPC biegający po mieście
jest animowany, jak pływa sobie łódeczką, chodź najlepsza animacja jaką widziałem to ta oczywiście z początku gry, jak czarodziej wbija przez bramę, rozwala całe wojsko i roznosi pół miasta w pył.

Pogromca jak wspominałem wyżej jest bardzo bogaty we wszelkiego rodzaju systemy. Samych systemów z rozwojem postaci jest aż 3, jest również system chorób i syfów, które można złapać, alchemie i masa zadań podzielona na różne kategorie (poboczniaki, główne i dodatkowe zadania zależne od kalendarza, oraz od pory dnia, czy jest noc, czy dzień). Tego jest w pyte!

Fabuła jak to fabuła. Mnie ona wciągnęła bo czuć że była robiona z pasji i Haxo całkowicie się oddał światu, który sam stworzył.
Nie jestem aż tak zagłębiony w to wszystko, ale nawet czuć nawiązania do discordów i czatow. Ale na szczęście nie zrobił z tego
scenowki i chwała mu za to. Walki z trzema gladiatorami, postacie mowiace "bry" typowo witające się jak haxo na czacie i wiele wiecej.
Bede gral dalej, ale na ten moment gra mi zajela 30 godzin.

Jak pisalem wczesniej z moich wstepnych wrazen tak i podtrzymuje moje zdanie. Pogromca to czołówka jest chodzi o Polskie produkcje makerowe.
Prawdziwa gra z pasji i oddaniem autora. Moze gdyby mniej o tym gadal i nie pokazywal projektu, to byloby jeszcze wieksze booom gdybym w to gral. Mimo wszystko, niesamowity poziom i ogrom pracy. Tylko sie uczyc pasji od takich prawdziwych tworcow.

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP]Pogromca: Złodziej Kamienia

Post autor: HGS »

Chciałem tylko podziękować za zgłębienie tematu mojej gry i zrecenzowanie jej :)
Chociaż nie wiem, czy zasłużyłem na aż takie wyróżnienie :shock:
Trochę to niespodziewane, gdyż mam świadomość, że potrafię wycisnąć z Pogromcy: ZK więcej :?

Kwestia mechaniki ABS:
Spoiler:
Celowo dałem możliwość atakowania przeciwnika do 2/3 kratek do 1s.-2s. od momentu styku z bohaterem, by umożliwić właśnie dynamikę walki. To samo tyczy się kierunku ciosu :) Gracz nie musi się przejmować takimi głupotami, więc nie cierpi na tym dynamika zabawy z ABS :)

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP]Pogromca: Złodziej Kamienia

Post autor: HGS »

Już niedługo zawita w Pogromcy kilka nowych rzeczy, które będą dużym krokiem ku pełnej wersji gry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 213
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:35 pm

Re: [RMXP]Pogromca: Złodziej Kamienia

Post autor: PInroz »

Cholernie podoba mi się zimowy biom :shock: :shock: :shock: Czuć klimat. No cóż czekamy na premierę pełnej wersji. Mam nadzieję że będzie w tym roku :D

Awatar użytkownika
KateRio22
Posty: 84
Rejestracja: pt gru 25, 2020 4:05 pm

Re: [RMXP]Pogromca: Złodziej Kamienia

Post autor: KateRio22 »

świetne są te nowe rzeczy, bardzo na nie czekam :D

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RMXP]Pogromca: Złodziej Kamienia

Post autor: Rubin »

Spoiler:
[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
pn sie 02, 2021 10:30 pm
Już niedługo zawita w Pogromcy kilka nowych rzeczy, które będą dużym krokiem ku pełnej wersji gry.

Obrazek
Zima wygląda rewelacyjnie. Chciałbym żeby w grze był kontynent typowo zimowy, gdzie będzie kilka wiosek, lub docelowo jedna wioska w której będzie można wykonywać questy i w tym klimacie spędzić więcej czasu niż tylko przelot z punktu A do punktu B.

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP]Pogromca: Złodziej Kamienia

Post autor: HGS »

Nowa aktualizacja Pogromcy to nie tylko nowe zadania poboczne, łatanie bugów, ale i także nowa posiadłość. Dwie z nich można było kupić za stosunkowo niską cenę, a ich funkcje były dość mocno ograniczone. Trzecia posiadłość ziemska to nie tylko więcej zabawy, ale i więcej użytecznych funkcji. Od teraz można powiedzieć śmiało, że Talus z Lorunu jest człowiekiem, który może zbić niemałą fortunę na niewolnictwie i umiejętności zarządzania logistyką, ekonomią i handlem. Wytwarzanie towarów stanie się bardziej zautomatyzowane dzięki taniej sile roboczej. Oczywiście ta może się buntować i trzeba zatrudnić odpowiednią liczbę straży, która będzie pilnowała porządku i naszego dobytku, przed złodziejami, a nawet łachudrami Kasjusza z Tingus ;)

Obrazek
Spoiler:
Obrazek
[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
śr sie 04, 2021 4:26 pm
Zima wygląda rewelacyjnie. Chciałbym żeby w grze był kontynent typowo zimowy, gdzie będzie kilka wiosek, lub docelowo jedna wioska w której będzie można wykonywać questy i w tym klimacie spędzić więcej czasu niż tylko przelot z punktu A do punktu B.
Aktualizacja Far North będzie opowiadać o dalszych losach Talusa. Będzie kontynuowała wątek z Florianem i tajemniczym zakapturzonym mężczyzną, który wyrżnął elitarnych gwardzistów Kasjusza. Prócz tego pojawi się wątek Ragnarock z mitologii nordyckiej i dowiemy się więcej na temat ludów pólnocy i ich obyczajów. Poznamy w końcu starego przyjaciela pogromcy - Adysa. Mroczną i tajemniczą postać potężnego maga, który choć nie jest człowiekiem ma ludzką postać i zrzeszył wokół siebie ogromny kult ludzi, by ci dawali mu moc. Aktualizacja "Far North" opowie też o pozostałych rodach krasnoludów jakie się uchowały w tym świecie i o elfach. O tym, dlaczego bogowie w tym świecie odwrócili się od ludzi i skąd wzięły się plugastwa rozsiane po świecie. Opowiem też nieco o magii w tym świecie.

Co do zimowych krain, to pojawi się ogromny wątek fabularny , który będzie toczył się w mieście na północ od Tabernakel, w którym ludzie i krasnoludy dorobili się ogromnych bogactw dzięki współpracy handlowej. Jest to odległy i mroźny rejon, w którym przez 3/4 okresu jest zimno i pada śnieg. To zapowiada też starą mechanikę zmiany otoczenia w zależności od pory roku :)

ODPOWIEDZ