[RPGVXAce] Multiverse

Tutaj znajdziesz wszystkie projekty, które są w trakcie tworzenia. Nie są ukończone, ale już mają grywalną formę (wersje demo).
Awatar użytkownika
Katarzyn Pleopucja
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 06, 2020 12:59 pm

[RPGVXAce] Multiverse

Post autor: Katarzyn Pleopucja »

Cześć, czasem zasiadam do Makera i choć mam dwa projekty jeszcze nieskończone ("Bajoro" i "Umiłowanie"), wziąłem się oczywiście za trzeci (a z kolei to już co najmniej piąty, nie licząc paru porzuconych). Jest trochę inny niż dwa poprzednie. Tak jak np. w Bajorze czy Umiłowaniu bardzo stawiałem na humor, tak tutaj mniej, choć są też smaczki.
Wrzucam krótkie demko na razie, a resztę jak już skończę całość.


TYTUŁ: Multiverse
GATUNEK: przygodowa, logiczna, obyczajowa, trochę humoru, lekkie sci-fi, możliwe elementy fantasy.
AUTOR: Katarzyn Pleopucja
SILNIK: RPGVXAce
JĘZYK: PL
CZAS GRY OBECNY: ok. 15-20 min.
CZAS GRY DOCELOWY: 2-3 h max.


Krótki opis:

Bohaterka Natalia toczy się śledztwo w sprawie zaginionych krewnych, którzy tajemniczo wsiąknęli w ziemię w małym miasteczku. Odnajduje również maszynę, której funkcjonalności będzie dociekać.
Prosta gra, więc nic nowego u mnie. Na razie demo przypomina może visual novel, ale w zamyśle później będą też zagadki logiczne. Gra nie korzysta z wbudowanej mechaniki walk, nie ma mikstur ani broni. Itemy będą raczej służyły tylko do rozwiązywania zagadek albo małych questów.
Co do obecnych mapek - będą jeszcze ulepszane.

PS Przy okazji ciekawi mnie, czy tylko moja maszyna nie wyrabia i tnie trochę, kiedy chodzimy światełkiem po domu xD Czy to wina kompa, czy po prostu używam słabego skryptu (Khan Lights, skrypt do światełek z dawien dawna).

Link do gry: [Link aktywny po zalogowaniu] [54 mb]
Screeny:

Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lut 05, 2022 6:42 pm przez Katarzyn Pleopucja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 213
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:35 pm

Re: [RPGVXAce] Multiverse

Post autor: PInroz »

191 mb za 20 minut grania? :shock: Coś ty tam nawładował :?:

Awatar użytkownika
Katarzyn Pleopucja
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 06, 2020 12:59 pm

Re: [RPGVXAce] Multiverse

Post autor: Katarzyn Pleopucja »

Good point xD Mea culpa. Oduchdziłem dziada do 54 mb :D Były zbędne pliki.
Zaraz zaktualizuję link.

Awatar użytkownika
KorHabas93
Posty: 57
Rejestracja: pn sty 24, 2022 11:54 pm

Re: [RPGVXAce] Multiverse

Post autor: KorHabas93 »

Mnie zawsze śmieszy wszelki płacz na temat wagi gry. Jeśli jest dobra, to nie ma znaczenia ile waży. Widywałem na Steam cudeńka trwające max 2h ważące 2GB. Preferowałbym podejście skończenia jednej gry, zanim zabierzesz się za drugą. Trzecia gra sprawia, że z czasem nie będzie ci się chciało powracać do przestarzalych projektów.

Awatar użytkownika
Katarzyn Pleopucja
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 06, 2020 12:59 pm

Re: [RPGVXAce] Multiverse

Post autor: Katarzyn Pleopucja »

Spróbuję to wszystko ogarnąć!! xD Te projekty.
Powiem Ci, że zmotywowałeś mnie i wróciłem do "Bajora" - mój ulubiony projekt, choć nie wiem, jak z jego grywalnością... jak go skończę już na 100% to wrzucę i się okaże xD Na razie grają w niego część po części znajomi i im się podoba, ale dlatego, że leży im humor w tej grze.
Co nie znaczy, że zarzucam Multiverse! :mrgreen: Może nawet już jutro coś w nim podłubię.
Ale jednak... przyznaję, że do Umiłowania trochę straciłem zapał i będę musiał je solidnie "pomodyfikować". Ale może to też tymczasowy dołek. Myślę, że w takiej czy innej formie w końcu powstanie.

Ja w sumie nie mam tak, że jak robię parę rzecz na raz, to porzucam już na zawsze poprzednie. Po prostu akurat miałem ochotę porobić coś mniej "komediowego", w innym klimacie, i zacząłem Multiverse. I w zależności od nastroju siadam do tego lub do poprzednich. Z pisaniem opowiadań mam tak samo i już wiem z doświadczenia, że większość opek kończę (łatwiej to określić na opowiadaniach, bo jednak wymagają mniej dłubania i szybciej się je kończy), chyba że uznam w trakcie, że nie ma sensu tego kontynuować, bo mi jednak coś w tworku bardzo nie leży. Ale nawet wtedy staram się z takiego dziełka wybrać fajne fragmenty i wykorzystać w następnych (nawet kilku). Bo np. pomysł całościowy tylko mi przestał leżeć.

Sorry za rozpisanie się xD Czasem tak stukam w klawiaturę i samo leci.
Pieprzonego artysty kaprys :D - tak się mogę podsumować.

ODPOWIEDZ