[VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Tutaj znajdziesz wszystkie projekty, które są w trakcie tworzenia. Nie są ukończone, ale już mają grywalną formę (wersje demo).
Awatar użytkownika
mickul7682
Posty: 119
Rejestracja: czw sie 06, 2020 11:58 am

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: mickul7682 »

Hmmm.... Tej gry jeszcze nie widziałem. Pobiorę i zobaczę z ciekawości Twoje demko. Jestem ciekaw, czy prostota jest tu zaletą, czy wadą. Gameplay zweryfikuje :)

Awatar użytkownika
Natan Zuckerkandl
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 3:18 am

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: Natan Zuckerkandl »

Jak dla mnie za dużo czytania a za mało akcji, no ale kto co lubi, taki rodzaj gry ;) Mam nadzieję, że w dalszym etapie gry, będzie jakaś szybka akcja, może jakiś pociąg na Syberię, skakanie strzelanie itp. ???

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 2:12 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: Goblin »

To ten...

Witam serdecznie z powrotem.

Dziękuje serdecznie za zainteresowanie i zagranie.

Ogólnie tak:

Po pierwsze, odnośnie grafiki, postaram się zrobić co umiem by jak najbardziej ujednolicić styl i sprawić, by nic nie odstawało zbytnio od reszty. Z samochodem męczyłem się okropnie by jakkolwiek wyglądał, ale jak widać, trzeba było jeszcze spędzić na tym godzinę. Dla ciekawskich dodam, że samochód był tworzony na podstawie GAZ-M1, który wcale nie był tak nowy na swe czasy, jak opisywała nasza postać :P.
Spoiler:
Obrazek
Co do loga - starałem się, by jak najlepiej oddawało całą grę. Osobiście jestem z niego dumny.

Po drugie, odnośnie akcji, z tym może być różnie. W sumie na obecnym etapie pisania scenariusza, gdy mam skończone tylko wydarzenia z dema i parę po - ciężko jest mi stwierdzić. Nic nie mogę obiecać. Ale na pewno nasz bohater nie jedno przeżyje. Kwestia tego, jak zostanie to ujęte.

Po trzecie, jeśli ktoś liczy na premierę pełnej wersji przed latem: nie ma szans. Zwłaszcza, że dostałem już do robienia Kres Cechu, więc srogo trzeba się za to zabrać, jeśli z nim chcemy skończyć do lata (na litość, nie bierzcie tego jako daty premiery KC! Jak będzie to będzie). Ale wracając do samych Oczu.

Z planów jest dodanie paru mechanik, w tym śledztwa czy przesłuchań. Mam na nie pewien pomysł. Gorzej jak nie wypali. Ale to się zobaczy. Z ciekawszych rzeczy mogę jeszcze dodać, by na raz za dużo nie powiedzieć, że możliwe, że nasz bohater na chwile wyrwie się ze Związku Radzieckiego. Oczywiście nie bez przyczyny. I nie chodzi tu o epizod wojenny z jego życia. Ten będzie raczej mało przedstawiony. W końcu nie od dziś wiadomo, że wojna to nuda przeplatana chwilami grozy i strachu. No ale wszystko się może zdarzyć. Jeszcze mało zostało powiedziane, a już za dużo słów w tym wszystkim!

Chyba tyle.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: Akser »

Zagralem.

Gra zapadla mi w pamieci bo pamietam jak na twierdzy byl kiedys News ze stara wersja i moja uwage zwrocil tytuł gry.
Wiec po kolei. Bardzo lubie jak pomiedzy jedna wersja a druga jest jaki progres i tutaj jest on widoczny i bardzo doczuwalny.
Grafika z RTP przeksztalcila sie w autorska. Dialogi zostaly rozwiniete i kazdy ma cos ciekawego do powiedzenia.
(np. kobieta na dziedzincu-srodku miasteczka), ktora opowiada smutna hisotrie o tematyce kanibalistycznej.
Oraz trzeba zwracac uwage jakich odpowiedzi udzielamy, bo nie zawsze kolejny przebieg wydarzen bedzie sprowadzac sie bohatera na te sama sciezke.

Duzo sie dzieje i widze ze goblin sie staral aby wyszlo dobrze. Fajnie podobal mi sie Domek bohatera, gdzie mozna zapalc i gasic swiatla w pomieszczeniach. No i finalnie, akcja w "szpitalu" i mozliwosc dokonania wyboru czy zabic, czy ogluszyc, czy wyrzucic przez okno, a w rezultcie nalezy po calym zdarzeniu schowac sie w toalecie. W sumie troche dostalem i przegrywalem kilka razy za nim doszedlem do tego ze trzeba sie ukryc w WC.

Klimatyczna z swietnie dobrana muzyka i autorska grafika gra (zwlaszcza tilesety). Dialogi sa na poziomie i jest klimatycznie. Progres wzgledem poprzedniej wersji jest widoczny. Wiec ja jestem jak najbardziej na tak. Jesli w ekipie wiedzmina pracuja tacy ludzie jak Goblin, moge byc spokojny o jego rozwoj.

Awatar użytkownika
Teo
Posty: 126
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 8:46 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: Teo »

Grałem więc się wypowiem :)
Zdecydowanie lepiej to wygląda niż pierwotna wersja. Autorskie grafiki, dopracowanie detali i świetne dialogi.
Widać Goblin, bardzo się postarał i zadbał o klimat czerwonej radzieckiej gwiazdy, gdzie kompletnie po pierwszej wersji się tego nie spodziewałem
że dalej może to pójść w takim kierunku.

Jak wcześniej wspomiał ktoś w komentarzu
Opowieść kobiety w miasteczku, która wraca wspomnieniami do pewnych wydarzeń
Zrobiło to na mnie bardzo duże wrażenie.

Sama rozgrywka, bardzo dobra. Miałem lekkie niezrozumienia w dwóch sytuacjach. Animacja krzesełek w domu, oraz musiałem się namęczyć i miałem kilka podejść za nim się domyśliłem że w zadaniu, kiedy ogłuszyłem osobe, że trzeba dalej podejść do łóżka i uciec do toalety.
Ale na szczescie dałem radę.

(Animacja Loga "Oczy", zrobiona bardzo pomysłowo, na sam koniec gry)

Awatar użytkownika
Loyni
Posty: 129
Rejestracja: czw sie 27, 2020 10:35 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: Loyni »

Zagrałem. Swieta gra w porównaniu do poprzendniej, dialogi porządnie rozpisane i ZSSRowski klimacik. Jak inni gdybym nie przeczytał komentarzy, to bym nie domyślił się że trzeba zwiać do toalety aby dostać się dalej.
Fajna krótka gra, świetne autorskie graficzki i klimatyczna muzyka.

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: Rubin »

Testowałem grę i od razu po wydaniu w nią grałem. Może czas odświeżyć sobie pamięć o ograć ją ponownie =]

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: HGS »

@Goblin jak tam prace nad pełną wersją? :)

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 2:12 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: Goblin »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
pt kwie 23, 2021 9:35 am
@Goblin jak tam prace nad pełną wersją? :)
Obecnie pracuje nad Wiedźminem, więc nijak. Od samego dema jest oczywiście parę postępów, ale na tym projekcie w całości będę się mógł skupić dopiero po KC.

S0LDIER
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 29, 2020 4:33 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: S0LDIER »

Ja w pełniaka też bym z miłą chęcią zagrał.

ODPOWIEDZ