[VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Tutaj znajdziesz wszystkie projekty, które są w trakcie tworzenia. Nie są ukończone, ale już mają grywalną formę (wersje demo).
Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 2:12 pm

[VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: Goblin »

A jednak. Doczekaliśmy się wersji ulepszonej Oczu. Co prawda tylko demo, ale lepsze to niż tylko zapowiedź.

Cóż ja mogę powiedzieć?

Na początek sprostowanie dla tych, którzy czekają na Wiedźmina:

KC ma większy priorytet niż Oczy i naturalną koleją rzeczy jest to, że gdy tylko będzie sposobność bym coś robił przy KC to Oczy czeka natychmiastowy zastój na x czasu.

Serdecznie pragnę też podziękować Rubinowi za wstępne testy dema. Okazało się, że nawet (a w sumie zwłaszcza) w tak zamkniętych grach jest dość duże pole do popisu jeśli chodzi o błędy. Nie było co prawda nic co wywalałoby system do ustawień fabrycznych, ale było parę rzeczy, które mogłyby zaszkodzić w odbiorze. Więcej podziękowań w folderze z grą.

Jednak wracając...

Prezentuje wam grę...
Obrazek Gra:
[Link aktywny po zalogowaniu]
Aktualna wersja dema: 1.02, aktualizowana 7 stycznia 2021 o godzinie 02:10.
Poprawki blokowania i końcówki dema.

Fabuła:
Jeśli ktoś zna wydarzenia z oryginału, to większych zaskoczeń nie będzie, ale jednak parę rzeczy zmieniłem, by jak ktoś nawet przeszedł pierwotną, robioną w 1 dzień wersje, to mógł na nowo odkryć tę grę. Jeśli zaś ktoś nie grał to poprzednią wersje powinien zignorować całym sobą.
Gra, w demie, prezentuje wydarzenia jakie spotkały jednego z dwóch planowanych bohaterów głównych.
Wracał on wtedy do domu przez przedmieścia Moskwy, nie spodziewając się co go spotka w najbliższym dniu. A jego życie miały pochłonąć wichry różnych zdarzeń, które zapiszą się w jego pamięci bardziej niż te z Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Miejsce i czas akcji dema:
Moskwa, druga połowa lat '40.

W sumie za dwadzieścia lat będę musiał zaznaczyć, że godzi o lata 1946-49. :roll:

Gatunek:
Przygodówka z mocnym nastawieniem na znaczenie, fabułę i dialogi.

Grafiki są w dużej części własne. Istnieją drobne domieszki z RTP i z generatora postaci dla XP (bo charsetów ludzi robić jeszcze nie umiem, a próbowałem!), jednak nie są poważne. Może nawet, jeśli grafika się spodoba, wydam ją jako oddzielną paczkę. Chociaż struktura projektu jest otwarta i nawet są pliki robocze. Nie widziałbym problemu w tym, jeśli ktoś wykorzystałby lub modyfikował grafiki. Oczywiście zachęcam do uprzedniego zagrania i przejścia, nim zacznie się wchodzić w projekt.

Szumskriny:
Spoiler:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Muzyka to głównie różne wariacje utworu Oczy Czarne. Od tych najprostszych, do tego, co zachwyca złożonością.

Dźwięki to na razie tylko RTP. Te dźwięki są przerażająco uniwersalne.

Mechanika:
Prosta przygodówka, z paroma wyborami i zagadkami (choć te w demie są opcjonalne).

Autorzy:
Głównie ja, czyli Goblin aka Ziemniakford.
W grze użyłem skryptów TheoAllena, Himea, Odern Algebry i Khasa Arcthundera.
A także paru wykonań utworu Oczy Czarne różnych wykonawców. Niestety, jak ostatni palec nie zapisałem ich podczas pobierania. Gdy jeszcze raz je znajdę to uzupełnię.

A teraz rzeczy mniej ważne.

Odpowiedzi i pytania:
Spoiler:
• Kiedy premiera?
> Jak będzie to będzie.

♦ Długość gry?
> Właściwie bardzo zbliżona do oryginału. Do 30 minut.

♦ Czy gra wymaga rtp?
> Specjalnie na potrzebę tego pytania je odinstalowałem i po kolei dawałem sztuczne puste pliki na miejsce błędów, później je podmieniłem na te z RTP. Powinno działać bez. Ale jeśli masz to nie zaszkodzi.

♦ Gra wywaliła mi błąd!
> Umyj komputer, uruchom ponownie, sprawdź, czy znów masz błąd, sprawdź czy jakieś programy mogą go wywoływać, uruchom komputer w trybie bezpiecznym, przeskanuj go, cokolwiek. Dopiero, gdy sam masz pewność, że to nie od ciebie pisz mi na pw lub w temacie, podając specyfikacje systemu i komputera, a także okoliczności i w miarę możliwości zrzuty ekranu.

♦ W grze jest glicz/błąd/coś co przeszkadza!
> To samo co powyżej.

• Mogę udostępniać grę na innych stronach?
> Miałbym pogardzić darmową reklamą? Oczywiście, że możesz, pod warunkiem, że zaznaczysz, że nie ty jesteś twórcą, a ja, będzie link do tego tematu a link do gry będzie skopiowany z tego tematu (chyba, że mi hosting spadnie z rowerka, ale oby nie).

♦ Mogę nagrać grę/robić zrzuty ekranu/coś robić w celu udostępniania gry?
> Tak.

• Nie mogę przejść dalej w grze!
> Często będzie to wina nie czytania dialogów, w pełnej wersji po otwarciu menu będzie podany aktualny cel, jeśli ktoś by zapomniał lub na siłę przewijał. Jeśli natomiast to nie to, to radzę sprawdzić całą mapę, a jeśli się nie uda, to wczytać się. Gdy udostępnię solucje, to warto ją sprawdzić. Jeśli zapis jest z tej mapy, której nie mogłeś przejść, to ostatecznie możesz go podesłać. Jeśli to błąd gry to odsyłam do pytań powyżej.

♦ Dla kogo przeznaczona jest gra?
> Nie wiem skąd te pytanie. Ale na pewno nie dla dzieci.

• Co z Wiedźminem: KC?
> Czytaj ze zrozumieniem.

• Co dalej?
> No jak to co? Na Berlin!

Jeśli czujesz, że twoje pytanie jest inne, lub chociaż wpisuje się w szablon, ale odpowiedź cię nie zadowala, to radzę coś zjeść, przemyśleć wszystko i dopiero zadać pytanie.
I chyba wszystko. Mam nadzieje, że taki, dość obszerny jak na mnie, post, zadowoli was.

A dla tych którzy doczytali do końca bonus w postaci pierwszego pliku tła pierwszej wersji gry:
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sty 07, 2021 1:10 am przez Goblin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: Rubin »

Cieszę się że mogłem pomóc =]

Gra zdecydowanie osiągnęła progres, względem [Link aktywny po zalogowaniu]. Faktycznie poprzednia jak i obecna są nadal na 20 minut rozgrywki. Natomiast nowa wersja ulepszona, znacznie różni się jeśli chodzi o poziom dialogów, widać progresję grafiki i aranżację nowego odświeżonego klimatu. (Chodź nie ukrywam) poprzednią wersję właśnie polubiłem za tę tajemniczą atmosferę i narrację dialogów z poziomu przemyśleń bohatera w połączeniu z oprawą audio. Tutaj natomiast jest również dobrze to wykonane, ale może na grze ciąży klątwa "pierwszego wrażenia". Coś na podobiznę filmów z odsłoną kilku części. Gdzie pierwsza zawsze jest tą najlepszą, względem nowych odsłon. No ale, kto co lubi :]

Uwielbiam uczucie progresu grając w gry i tutaj Goblin, spisał się na medal, bo poprzeczka jest postawiona wyżej, względem poprzedniej wersji. =]
Gratulacje.

Awatar użytkownika
Katarzyn Pleopucja
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 06, 2020 12:59 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: Katarzyn Pleopucja »

O, fajne, na pewno zagram. Kojarzy sie z jrpgami troche :D zagadki i fabula - super!

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: McLaren »

@Goblin gra zapowiada się ciekawie, jest kilka grafik, które wydają mi się płaskie względem otoczenia, ale w żaden sposób nie będzie mi to przeszkadzać, ogólnie rzecz biorąc, oprawa wizualna jest bardzo szara i smutna co pasuje do klimatu czy też czasu, w którym osadziłeś rozgrywkę. Na pierwszy rzut oka moją uwagę zwróciło logo projektu oraz ukryte w nim znaki, chodzi tu głównie o literkę C imitującą sierp ;) świetne nawiązanie do sowieckiej Rosji. Popękane żyłki też robią swoje, a zaakceptowane O jako rysunek oka robi swoje ;) No więc ściągam grę czym prędzej i z pewnością napiszę coś więcej ;)

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 2:12 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona 1daypatch

Post autor: Goblin »

Dla wszystkich, którzy pobrali już demko:

Jestem krzesłem i źle ustawiłem start drużyny.

Poprawiona wersja do pobrania w wpisie otwierającym. Tym razem #bedziedobrze.
Na 5%, ale będzie.

Nie pytajcie się mnie jak przeoczyłem to. Po prostu, brak mózgu daje o sobie znać.

Pozdrawiam i przepraszam za problemy.

Edit2:
Ewentualnie jak komuś nie chce się od zera pobierać 40MB to mam specjalnie spreparowany zapis. Po wypakowaniu do folderu z grą #powinnodziałać.
Save01.rar
Morasem jestem.
(3.28 KiB) Pobrany 239 razy

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: HGS »

Jestem ciekaw co to za gra. Z pewnością zagram w wolnej chwili, bo widziałem fragmenty i wygląda obiecująco.

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: McLaren »

@Goblin zagrałem i myślę, że gra godna polecenia oraz dokończenia ;) Jest zachowany klimat w grze. Grafika prezentuje się bardzo dobrze, poza małymi drobnymi rzeczami (samochód, studnia i pomnik odstają od reszty oprawy), miłym zaskoczeniem było dla mnie siadanie na ławeczkach i krzesełkach lub też włączanie światła w domu :) Dialogi w grze są napisane bardzo książkowo ;) Fajnie by było, gdybyś w przyszłości pomyślał o dubbingu :) Muzyka ,,oczy czornyje'' tematycznie ;)
Spoiler:
PS. Na końcu wykryłem błąd, po zabiciu gostka i wyświetleniu się wyboru TAK lub NIE (Opowiedz mi to jeszcze raz) Nie można wybrać żadną z tych opcji, tylko chwilę gra czeka i zapętla tekst bohatera i ponowny wybór.

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 2:12 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: Goblin »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
śr sty 06, 2021 6:07 pm
Spoiler:
PS. Na końcu wykryłem błąd, po zabiciu gostka i wyświetleniu się wyboru TAK lub NIE (Opowiedz mi to jeszcze raz) Nie można wybrać żadną z tych opcji, tylko chwilę gra czeka i zapętla tekst bohatera i ponowny wybór.
Błąd wystąpił podczas testów, ale do teraz nie jestem pewien co go powoduje. Co ciekawe, nie zawsze występuje.
Domyślam się, że wynika z mechaniki działania czasu i wyborów. Tymczasowo prosiłbym o przesłanie mi zapisu na pw. Może to coś zupełnie innego.
Postaram się coś zrobić.

Pozdrawiam.

Edit:
Jest i łatka 1.02

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: McLaren »

Niestety nie mam zapisu ale jak łatka 1,02 naprawia błąd to bajka ;)

Dzięki, pozdrawiam również :)

S0LDIER
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 29, 2020 4:33 pm

Re: [VXa] Oczy Edycja Ulepszona

Post autor: S0LDIER »

Zagrałem i bardzo mi się gra spodobała. Dialogi na bardzo wysokim poziomie i na początku fajna historyjka z kobietką, która ją opowiada i o rodzinie, która praktykowała kanibalizm :mrgreen: ciekawy "smaczek"... Wielka szkoda że gra nie jest dłuższa, bo jest w co grać.

ODPOWIEDZ