[VxAce] K-8-0

Dział projektów w pierwszej fazie tworzenia (tytuł, informacje pierwotne, skromna prezentacja projektu).
Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: Rubin »

(lekko jestem zdenerwowany, bo dosłownie przed chwilą napisałem rozprawkę w odpowiedzi na ten temat, a tutaj, mi zamknęło kartę z przeglądarką i jade od nowa =[)

Przede wszystkim gratuluję doprowadzenia projektu do takiego etapu, że mogłeś na jego podstawie napisać zapowiedź na forum =]
Niemniej, odrobinę Ci współczuję, ponieważ nie twierdzę że jakoby ktoś z naszej społeczności wywierał presję, ale podświadomie sami to robimy.
Bo mając przykład po sobie, znam ten ból i jestem go świadom, że skoro już zapowiedź na forum została napisana, to wypadałoby dokończyć projekt i go wydać. Więc Enterze, trzymam kciuki, aby wystarczyło samo zaparcia i projekt trafił do Dem, lub Pełnych Wersji w przyszłości =]

Co do samej gry. Niejednokrotnie widziałem ją na streamie, w trakcie naszych karczemnych rozmów głosowych i szczerze przyznaję, że
moim pierwszym skojarzeniem były [Link aktywny po zalogowaniu], autorstwa @Zombika. Może to dlatego że tam również biegamy zwierzakiem z punktu A do punktu B, musimy zwracać uwagę na poruszające się przeszkody, oraz jest podział aren na sekcje. Arena 1 --> Arena 2 --> Arena 3. Mogę się co prawda mylić, jakby oba tytuły miały ze sobą coś wspólnego, jednak to moja pierwsza myśl po zobaczeniu K-8-0

Moją szczególną uwagę przykuły skrypty, które widziałem w grze i które mamy widoczne w zapowiedzi (pasek HP, ikony, nowy ekran tytułowy, oraz nowy panel wczytywania zapisu gry). Przyznaję, tego jestem w szczególności najbardziej ciekaw, jakie to będzie miało przełożenie na ogólny zarys projektu. Widać zdecydowanie, że ten język programowania Enterowi, nie jest mu obcy =]. Więc liczę, że tutaj Enter pokaże swoje umiejętności i przełoży się to na bajery jakie będziemy mieli okazje jako gracze posmakować w tej grze =]


P.S. Dlaczego akurat pieski?, liczyłem na chowanie obuwia i biegające białe kotki, które opróżnią moje konto do 0zł =]

Awatar użytkownika
EnterVPL
Posty: 107
Rejestracja: ndz sie 30, 2020 5:29 am

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: EnterVPL »

Dzięki za rozprawkę :lol: Oczywiście się nie martw, bo przeczytałem całe ;)

Przygody Pingwinka nie grałem, więc tutaj się nie odniosę, ale myślę, że moja gra będzie całkiem inna. Jeśli chodzi o skrypty to jak wcześniej gdzieś tam mogłem wspomnieć, że one głównie są po to, aby nie było połowy rzeczy, które są normalnie w RPG Maker :D Może to być śmieszne, ale przeszkadzały mi one. Chyba najwięcej czasu zajęło mi dopracowanie menu z plikami (zapisywanie i wczytywanie).
Co do paska z HP, to możliwe że go całkiem inaczej zrobię, tak jak cały górny HUD. Teraz używam na ten HUD skryptu, ale jest on na swój sposób problematyczny. Chciałbym też zrobić możliwość zmiany widoku HUDu w grze i np. mieć pod jednym przyciskiem wyświetlanie informacji o poziomach. Takie tam rzeczy, które gracz raz ustawi i będzie szczęśliwy - oczywiście o ile to zrobię :lol:

Odpowiadając na pytanie "dlaczego pieski?". Tak jak mówiłem, projekt nie jest nowy i powstał wtedy, kiedy kotełęm nie byłęm i miałem ochotę zrobić grę, która na swój sposób wyróżni się z całego tła RPG-ów. Też wziąłem sobie do serca jedną radę jednej osoby nt. tego, aby główna postać nie była wybawcą. Jest parobkiem :D

Awatar użytkownika
M-E-I
Posty: 95
Rejestracja: sob sty 30, 2021 9:43 am

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: M-E-I »

Świetna zapowiedź. Nowatorsko z futurystycznymi tilesami. Nie mogę sobie kompletnie wyobrazić dialogów protagonisty (psa) w tej grze. Bo rozumiem że będą oni rozmawiać ludzkim głosem czy będzie "hał, hał". Przepraszam że tak śmieszkuję, ale tak sobie pomyślałam :mrgreen: :geek:

Czekam na grę, jestem bardzo ciekawa fabuły i tego jak ogólnie będzie wyglądał projekty w tych wszystkich skryptach.
Gratulacje enter zapowiedzi i trzymam kciuki za jego ukończenie.

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: HGS »

Stara gra Entera. Niby zwykła makerówka, ale Enter lubi wsadzać nieoczywiste smaczki w swoich grach, które zazwyczaj nie wyróżniają się na tle gier innych twórców, natomiast zawsze jest w nich jakiś smaczek, ciekawostka, dla której warto odpalić grę chociaż na chwilę :)

Awatar użytkownika
Teo
Posty: 126
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 8:46 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: Teo »

Wygląda nowatorsko, a zarazem profesjonalnie jeśli chodzi o skrypty.
Jestem ciekaw jak będzie wyglądać rozwój projektu i jaki będzie efekt końcowy. Więc, trwam w oczekiwaniu.

Awatar użytkownika
Loyni
Posty: 129
Rejestracja: czw sie 27, 2020 10:35 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: Loyni »

Zapowiedź całkiem przyzwoita. Skrypty widzę że jakieś są. Jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
BH Ouji
Posty: 82
Rejestracja: śr sie 26, 2020 8:29 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: BH Ouji »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
pn mar 22, 2021 7:46 pm
Nie mogę sobie kompletnie wyobrazić dialogów protagonisty (psa) w tej grze. Bo rozumiem że będą oni rozmawiać ludzkim głosem czy będzie "hał, hał". Przepraszam że tak śmieszkuję, ale tak sobie pomyślałam :mrgreen: :geek:
Zapewne da jak w serii Pokepark na Wii i przetłumaczy "psi" na "ludzki" ;)

S0LDIER
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 29, 2020 4:33 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: S0LDIER »

Fajne skrypty, fabuła o ile jakaś tutaj będzie, jestem ciekaw. Ale gra zapowiada się na prostą. :geek:

Awatar użytkownika
Diego
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 09, 2020 10:27 am

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: Diego »

Widzę że kolejna nowa gra została dodana do zapowiedzi. Bo nie przeoczyłbym żadnej nowości.
Z opisu, oraz screenów, mogę wywnioskować że gra nie będzie skupiona głównie wokół wątku fabularnego, bo będzie on raczej grał drugie skrzypce.
W pierwszej kolejności będzie sama rozgrywka, w której jak mi się wydaje, należy będzie sporo biegać i przechodzić kolejno poziomy.
Fajnie też, że mimo grafika jest RTP, pojawią się jakieś skrypciki, które dodadzą dodatkowego efektu grze,

Cóż dużo pisać, jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Więc trzymam kciuki za redaktora i czekam na wydanie gry. :!:

Awatar użytkownika
mickul7682
Posty: 119
Rejestracja: czw sie 06, 2020 11:58 am

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: mickul7682 »

Standardowa zapowiedź gry, która będzie żartem, albo czymś w rodzaju tych małych perełek, które mnie mimo swojej prostoty zaciekawią.

Zablokowany