[VxAce] K-8-0

Dział projektów w pierwszej fazie tworzenia (tytuł, informacje pierwotne, skromna prezentacja projektu).
Awatar użytkownika
EnterVPL
Posty: 107
Rejestracja: ndz sie 30, 2020 5:29 am

[VxAce] K-8-0

Post autor: EnterVPL »

K-8-0
  • Autor: EnterVPL
  • Gatunek: zręcznościowo-przygodowa (poprawcie mnie jeśli się mylę)
  • Silnik: RPG Maker VXAce
  • Wersja: 0.0.1 - niegrywalna
  • Język: tylko Polski
Obrazek
(główne menu gry)

Kilka słów o grze i fabule

⁣⁣ㅤGra jest o niezwykłych przygodach dwóch psów: starszego i bardziej doświadczonego przez lata Toto oraz młodszego jeszcze nic nieświadomego Białego Kła, w którego oczywiście się wcielamy.

ㅤ⁣⁣Toto dzień jak co dzień poszedł do pracy i zaczął jak każdy normalny pies narzekać na obecny ustrój polityczny. Usłyszał to jego kolega z pracy i tak oto przez dyskusję lekko zdenerwowany Toto postanowił obalić władze Ramzesa w galaktyce K-8-0. Poszedł do innego pomieszczenia w celu znalezienia najlepszego kompana do obalania władzy. Stał się nim młodym, energiczny oraz pełen zapału Biały Kieł. Toto, aby osiągnąć swój cel zaczął budować, i poświęcił na to całe 2 lata, machinę do podróży. Jak to sam uznał, jest ona potrzebna, aby dostać się do władzy. Całą machinę napędzają tajemnicze kryształy mocy, które można znaleźć tylko podczas kolejnych podróży.

Obrazek
(Toto szuka przyjaciela do walki z ramzesem)

Obrazek
(Toto również służy za tutorial)


Mechanika gry

ㅤ⁣⁣Gra jak gra, chodzi się, zbiera się tajemnicze kryształy i psie kamienie i robi się ślepo to co inne postacie mówią :lol: A tak już na serio to gra jest dość dynamiczna. Jak już wejdzie się do poziomu to trzeba się skupić na chodzeniu. Postać jest ogólnie w trybie ciągłego biegania. Dopiero po przetrzymaniu shiftu można powoli iść.

ㅤ⁣⁣Zbierając kryształy zyskuje się o 1 max HP oraz dostaje się dostęp do kolejnych poziomów. Są też psie kamienie, które są wyznacznikiem osiągnięć za dany poziom. Psie kamienie można dostać zbierając wszystkie na danym poziomie kości (dodatkowo jedna kość leczy 1 HP), znajdując je w ukrytych miejscach, przechodząc poziom bez obicia (w sensie nikt cię nie draśnie. Ważne jest aby w ogóle nie dostać obrażeń, bo jak się je dostanie i uleczy się to to już się nie liczy za przejście bez obicia) oraz można jeszcze dostać kamień za secret levele.


Kilka słów od autora
ㅤJest to dość stary projekt z błędami, ale też jest dość obiecujący. Myślę że wybrałem kierunek łatwiejszy niż zrobienie kolejnego RPG, bo większość elementów typowo RPG musiałem wywalić z silnika. Ogólnie musiałem wiele rzeczy zmodyfikować, aby gra wyglądała jak wygląda, ale to też nie jest koniec. Co jak co w chwili pisania tej zapowiedzi mam tylko 2 poziomy gotowe, a ma ich być 5 na etap, a etapów też ma być 5, czyli łącznie 25 poziomów. W tej grze też chciałbym was zaskoczyć pewnymi mechanizmami, które sam wymyślam, jak i umiejętność łączenia zdarzeń ze skryptami.

Awatar użytkownika
KateRio22
Posty: 84
Rejestracja: pt gru 25, 2020 4:05 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: KateRio22 »

No, no, no, brzmi to obiecująco mówiąc szczerze... Trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: Akser »

Ciekawa zapowiedz nie powiem Piesek uciekający przed goscmi w maskach i zbierajacy kosci. Ala Pac-Man.
Jednak rzuciło mi sie w oczy duzo skryptow.
Nowe menu fajnie zrobiony ekran wczytywnaia gry paski hp czas Bardzo nowatorsko a zarazem interesujaco sie zapowiada
Czekam na wiecej

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: Akser »

i jeszcze dopisuje do autora wiadomosc Co oznacza tytul czy cos sie za tym kryje czy tak po prostu ?

Awatar użytkownika
EnterVPL
Posty: 107
Rejestracja: ndz sie 30, 2020 5:29 am

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: EnterVPL »

Tak szczerze to skryptów nie ma aż tak dużo :D Głównie to one polegają na wywalaniu rzeczy, które są domyślnie w RPG Makerach. Takie rzeczy jak pozycje pewnych rzeczy w menu itd. no to prosta zmiana pozycji. Dodanie kolejnej pozycji w menu głównym też jakieś trudne nie było. Ogólnie też muszę sobie sporo rzeczy poprzypominać, bo to projekt powstał dawno temu i po prostu go długo nie ruszałem. Także jest też tego typu wyzwanie ;)
[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
sob mar 20, 2021 11:36 pm
i jeszcze dopisuje do autora wiadomosc Co oznacza tytul czy cos sie za tym kryje czy tak po prostu ?
To jest jedna z rzeczy, które muszę sobie przypomnieć, ale po tak po prostu nazwałem galaktykę, w której żyją nasze piesełki. Przyjmijmy, że to tak po prostu wymyśliłem :D

Przed chwilką udało mi się naprawić tło HUDu, dzięki czemu tło nie pojawia się wielokrotnie. No i teraz też mam pewność że będę mógł to tło zmienić na coś ładniejszego :D

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: McLaren »

@EnterVPL jestem mile zaskoczony :) Bardzo podoba mi się startscreen i logo projektu :) Sama gra jak widzę, nie wymaga dużo od gracza, jest prosta i intuicyjna. Mam nadzieję, że wkrótce w nią zagram :)

Awatar użytkownika
BH Ouji
Posty: 82
Rejestracja: śr sie 26, 2020 8:29 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: BH Ouji »

Kot robiący grę o Pieskach? Co pan, Eevee?

Ale projekt wygląda fajnie, powodzenia w nim ;)
Język: tylko Polski
O_o, moja reakcja

[Link aktywny po zalogowaniu]

Awatar użytkownika
EnterVPL
Posty: 107
Rejestracja: ndz sie 30, 2020 5:29 am

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: EnterVPL »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
ndz mar 21, 2021 11:54 am
Kot robiący grę o Pieskach? Co pan, Eevee?

Ale projekt wygląda fajnie, powodzenia w nim ;)
Język: tylko Polski
O_o, moja reakcja

[Link aktywny po zalogowaniu]
Kot robiący gry o lisach i o psach i w ogóle jakiś zwierzyniec! :lol:
Wiem że przymiotniki zaczyna się z małej litery, a mimo zacząłem od wielkiej. Uznaj to za żart ;)

-----------------------------------------

Ale żeby już offtopu nie robić, to udało mi się kilka skryptów naprawić. W sumie jestem z tego dumny, bo to mi pokazało, że się rozwinąłem przez ten czas :D
Cieszy mnie obecne zainteresowanie. Liczę na to, że gra mi wyjdzie i będzie godnym rywalem w świecie gier :D Tą grą chciałbym pokazać jak bardzo rozbudowanym silnikiem jest RPG Maker i że nie trzeba też wiele, aby to wykorzystać. Te wszystkie skrypty jakie użyłem i zrobiłem są banale, tym bardziej że są zrobione na podstawie domyślnych skryptów. Code review i wszystko wiadomo :)

Dobra to ja wracam do przypominania sobie jak to wszystko działa :)

Awatar użytkownika
BH Ouji
Posty: 82
Rejestracja: śr sie 26, 2020 8:29 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: BH Ouji »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
ndz mar 21, 2021 3:39 pm
[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
ndz mar 21, 2021 11:54 am
Kot robiący grę o Pieskach? Co pan, Eevee?

Ale projekt wygląda fajnie, powodzenia w nim ;)
Język: tylko Polski
O_o, moja reakcja

[Link aktywny po zalogowaniu]
Kot robiący gry o lisach i o psach i w ogóle jakiś zwierzyniec! :lol:
Wiem że przymiotniki zaczyna się z małej litery, a mimo zacząłem od wielkiej. Uznaj to za żart ;)
Nie chodzę do szkoły od 2004 więc mogłem zapomnieć :roll: I OK spoko

Awatar użytkownika
Conor
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 17, 2020 6:16 am

Re: [ZAPOWIEDŹ VxAce] K-8-0

Post autor: Conor »

Gra zapowiada się dobrze. Niestety niepokoją mnie błędy stylistyczne w zapowiedzi, a mianowicie powtórzenia których jest masa. Mam nadzieję, że w samej grze ich nie uświadczymy. ;)

Zablokowany