[RMXP]Eden Universe

Dział projektów w pierwszej fazie tworzenia (tytuł, informacje pierwotne, skromna prezentacja projektu).
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [RMXP]Eden

Post autor: McLaren »

@HGS WOW :) Ja wciąż nie mogę w to uwierzyć, że to stary, poczciwy rpg maker XP ;) Na prezentacji wszystko chodzi płynnie, nic tylko czekać ;) Podziwiam Cię za to, że nigdy nie dajesz za wygraną i dążysz do celu mimo przeszkód ;) Tak trzymać, dobra robota ;)

PS. Ale tego aniołka i diabełka bym zmienił ;p ;)

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP]Eden

Post autor: HGS »

Na tę chwilę mogę zapowiedzieć, że w planach mam podmianę grafik aniołka i diabeła na grafiki pixel art. Nie ma jednak mowy, że forma oryginalnego konceptu obu postaci się zmieni. Gra Eden na tym etapie prac ma już swoją duszę i nie zamierzam zbaczać z tego kursu, ponieważ są ku temu ważne powody argumentowane lorowo. Kolejnym argumentem jest fakt, że mam nagrane wszystkie kwestie dialogowe obu postaci dla wyspy piereszej. Sami aktorzy, które te postaci odgrywają wykonują świetną robotę i ani mi się myśli jakakolwiek zmiana.

Też nie mam zamiaru utknąć w martwym punkcie z brakiem kierunku mojego projektu i męczyć temat pokroju "za mało czerwonego w czerwonym"

Awatar użytkownika
M-E-I
Posty: 95
Rejestracja: sob sty 30, 2021 9:43 am

Re: [RMXP]Eden

Post autor: M-E-I »

Według mnie w Edenie nie będzie brakować czerwonego w czerwonym. Bo zapowiada się najlepsza gra 2022 roku i to znowu spod twojego szyldu.
Czytam cały czas aktualizacje na czacie, więc tutaj nie zerkałam. Natomiast postanowiłam że warto też i na forum popisać.
Niezmiernie mi się bardzo podoba to że jak przełączam się pomiędzy fragmentami mapy, to na pozostałych - życie toczy się dalej i gra nie stoi w miejscu. Wszystkie elementy i przeciwnicy, będą w dalszym ciągu rozwijać swoje wioski, mimo, iż bohater nie przebywa na danej mapce.

Po drugie różnorodność cywilizacji i bóstw. Każda cywilizacja wyróżnia się spośród innych i nie są jednakowe. Oraz każde bóstwo, prezentuje inne cechy osobowościowe. Jako całokształt, gra jest bardzo, bardzo rozwinięta i posiada oskryptowanie na bardzo zaawansowanym poziomie programistycznym. CZ-E-K-A-M :D :D

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP]Eden

Post autor: HGS »

No hej! A więc w świecie Edenu zachodzą poważne zmiany. Pozwolę sobie wypisać najważniejsze z nich:


DODANO:
- Zakładkę surowców
- Zakładkę budowy
- Zakładkę inspirowania mieszkańców (pracowników)
- Zakładkę zarządzania armią
- Zakładkę zarządzania Avatarami
- Zakładkę ekwipunku
- Dodano aż 18 nowych surowców jednocześnie stawiając większy nacisk na warstwę ekonomiczną gry.
- Dodano 12 nowych budynków
- Dodano nowe efekty dźwiękowe
- Dodano 6 nowych utworów do gry



ZMIANY:
- Z uwagi na optymalizację każdy gracz ma swój magazyn, który jest przypisany jako wspólny dla kilku osad. Oznacza to, że gdy podbijemy nową osadę jej zasoby zostaną dodane do naszej głównej wioski i to z pomocą jej zasobów możemy rozwijać nowo zdobytą osadę.
- Przebudowano wygląd interfejsu, ale cały czas nad nim pracujemy
- Przemodelowano sysyem podnoszenia obiektów
- Przemodelowano system wybierania i czyniania cudów



USUNIĘTO:
- Usunięto całkowicie starą zakładkę budowy
- Usunięto całkowicie stary panel inspirowania mieszkańców
- Usunięto lobby świątyni
- Usunięto starą zakładkę surowców zastępując ją nową


Kilka zrzutów ekranu na koniec:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
mickul7682
Posty: 119
Rejestracja: czw sie 06, 2020 11:58 am

Re: [RMXP]Eden

Post autor: mickul7682 »

Wszystko fajnie, czy udostępnisz jakieś nowe screeny? Może przybliżony opis każdego z budynków? Fajne te twoje graficzki :D zawsze chętnie zobaczę coś nowego. Pomijam screena, którego udostępniłeś wyżej, bo już go widziałem :)

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP]Eden

Post autor: HGS »

Screenów ci nie udostępnię, ale mogę dać spis budynków nacji Azteckiej :) Świeżo zrobione :P

Budynki publiczne:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Budynki mieszkalne:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Budynki produkcyjne:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [RMXP]Eden

Post autor: Rubin »

HGS bardzo szanuje Cię za Twoje gorące zaangażowanie i jako nieliczny, profesjonalne podejście do swoich produkcji. Kolejna dawka grafik udowadnia, że Eden to jedna z gier, na które warto będzie czekać. =]

(Śmieszkując)
Mam nadzieję że to nie jest sałatka i pseudo zapowiedź do projektu, który nigdy nie zostanie wydany i skończy jak czarny pasek :D hehe

Awatar użytkownika
KorHabas93
Posty: 57
Rejestracja: pn sty 24, 2022 11:54 pm

Re: [RMXP]Eden

Post autor: KorHabas93 »

Przeraża mnie fakt, że każda twoja gra imponuje i przytłacza swoim rozmachem. Super, że będzie dubbing ponieważ sporo twórców się boi go zrobić.

Awatar użytkownika
Teo
Posty: 126
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 8:46 pm

Re: [RMXP]Eden

Post autor: Teo »

HGS - ja cię proszę, wydaj tę grę w końcu i przestań w koło dodawać mechaniki, skupiać się na czymś nowym. Tylko dopracuj to co obecnie masz w projekcie i zaprezentuj chociażby tech-demo. Ale, żeby coś było. Bo jak tak dalej pójdzie to skończy się jak z Pogromcą gdzie będzie trzeba czekać 5 lat zanim to opublikujesz :D :D

Awatar użytkownika
KorHabas93
Posty: 57
Rejestracja: pn sty 24, 2022 11:54 pm

Re: [RMXP]Eden

Post autor: KorHabas93 »

Taki urok gier Haxo. Przynajmniej można liczyć, że będzie ciekawie.

ODPOWIEDZ