[ZAPOWIEDŹ - ME] Przygody Maniaka

Dział projektów w pierwszej fazie tworzenia (tytuł, informacje pierwotne, skromna prezentacja projektu).
Awatar użytkownika
Diego
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 09, 2020 10:27 am

[ZAPOWIEDŹ - ME] Przygody Maniaka

Post autor: Diego »

Obrazek
Przygody Maniaka
Śilnik RPG ME
Gatunek Przygodowa/RPG
Rok produkcji 2013
Czas Rozgrywki Do 1h


Obrazek
Witam serdecznie, nazywam się Dego i chciałbym przedstawić mój jeden z pierwszym projektów,
nad którym pracowałem w 2012/2013 roku i postanowiłem do niego powrócić i go dokończyć.
Bardzo się cieszę że i dziękuję redakcji za możliwość opublikowania zapowiedzi mojej pierwszej z gierek.


- dlaczego akurat teraz?
Od zawsze zaglądałem na Twierdze RPG Makera i zauważyłem że od ostatniego czasu, aktywność mocno się
poprawiła i sentymenty wzięły chyba i u mnie górę, wspomnienia i tak pobrałem ze stronki i zainstalowałem Makera.
Nie było łatwo i nadal nie jest, bo szkoła robi swoje :D, ale staram się coś tam podłubać.



Obrazek
Wcielamy się w Maniaka, który z pomocą swojej broni, musi przemierzać zbudowany świat w formacie 2D, aby odnaleźć doktora
Ziggurata i rozprawić się z nim, oraz jego brygadą super bohaterów, których stworzył jako mechaniczne byty, aby zawładnąć światem.

Gra jest podzielona na 5 rozdziałów, z czego każdy będzie zawierać po dwie plansze, gdzie na końcu każdej z nich spotykamy
BOSSA, którego musimy pokonać.
Zadaniem Maniaka jest przejście wszystkich 5 plansz, pokonanie bossów i dostanie się do Dr.Ziggurata, aby uratować świat
przed zagładą.

Do Dyspozycji gracz ma broń która strzela mini kuleczkami, ale z czasem po pokonaniu Bossów, zyskuje ich zdolności i dostaje nowe bronie.
W grze ciężko jest zobaczyć napis game over, rozgrywka nie posiada wygórowanego poziomu trudności, więc trzeba będzie się postarać o
własną śmierć :).


Obrazek
Nadal pracuje nad grą, nie jestem w stanie przybliżyć daty premiery, ale sądzę że w obrębie 2 miesięcy, powinno się udać ;]
Gra nie będzie trudna, zastanawiam się jeszcze nad zbudowaniem autorskich grafik, lub przerobić coś z gierek z NESa.
Teraz, głównie skupiony jestem na mechanikach, głównie na pociskach ze strony bohatera, jak i przeciwników.
Gra wykorzystuje skrypt platformówki 2D - miałem taki zamysł od początku dla tego projektu ;]

No i nie wiem czy zauważyliście, ale tak przyznaje się - jestem wielkim fanem Mega Mana i fabuła jest inspirowana tą gierką ;]

Redakcja
Posty: 446
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:31 pm

Re: [ME] Przygody Maniaka

Post autor: Redakcja »

Widzę że gierka będzie odwzorowaniem kultowego Mega Mana - interesujące, bo to jest gra która jest wręcz legendą.
Super że aktywność Twierdzy, którą przeglądałeś przełamała lody i postanowiłeś wrócić do swojego pierwszego projektu :)
Jeszcze nie grałem w Mega Mana na silniku RPG Makera, więc jestem ciekaw efektów.

Wiem co to znaczy ból platformówek i zrobienie takiej serio dobrej, gdzie to nie będzie wydawać się drewniane, tylko będzie można odczuć
tę "grawitację" - jestem ciekaw jak to będzie wyglądać u Ciebie.

#2 - walka z bossami, no mam tutaj nadzieje i zdaję się na Twoją kreatywność że nie będzie to kopia tych z Mega Mana, tylko zobaczymy coś nowego ;]
#3 - i super że zastanawiasz się nad autorskimi grafikami, pamiętaj nie ma co sie śpieszyć, lepiej dopracować projekt, niż opublikować coś co
będzie niedopracowane. Ale nawet jeśli to można ponownie zaktualizować grę (nowa wersja) i ból minie ;]

Czekamy zatem na więcej informacji no i powodzenia przy pracami nad projekcikiem.
Gdybyś miał pytania, zawsze możesz kierować je w dziale #Pomoc

Awatar użytkownika
Diego
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 09, 2020 10:27 am

Re: [ME] Przygody Maniaka

Post autor: Diego »

W pierwszej kolejności zastanawiam się nad zmianą tytułu, nie chciałem tworzyć czegoś na wzór Super Man, Maniak Man, Mega Maniak :lol:
Wybrałem taki spontaniczny.

Chce na 100% zrobić swoje autorskie grafiki, nie lubię tych podstawowych które wykorzystuje program.
Wiem co to znaczy ból platformówek i zrobienie takiej serio dobrej, gdzie to nie będzie wydawać się drewniane, tylko będzie można odczuć
tę "grawitację" - jestem ciekaw jak to będzie wyglądać u Ciebie.
Co do platformówki i systemiku 2d, możesz być spokojny to już mam dopracowane ;]]]]
#2 - walka z bossami, no mam tutaj nadzieje i zdaję się na Twoją kreatywność że nie będzie to kopia tych z Mega Mana, tylko zobaczymy coś nowego ;]
Bossowie będą inni, będzie coś na wzór broni: Miotacz ognia, paralizator, armatka wodna xDxD
ale muszę dopracować animacje jeszcze do tego xD

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [ME] Przygody Maniaka

Post autor: Akser »

Zapowiada się fajnie, zawsze w Mega Manie lubiłem walki z Bossami, bo ciekawiły mnie ich zastosowania wprowadzone na umiejętności :mrgreen:
No i nie wiem czy zauważyliście, ale tak przyznaje się - jestem wielkim fanem Mega Mana i fabuła jest inspirowana tą gierką ;]
- Jako prawdziwy fan już się domyśliłem że to inspirowane jest po opisie z góry :lol:

No Fajnie, fajnie - ale gracze będą oczekiwali megamana, a żeby nie dostali niedopraowanego RPega na podstawowych RTPekach :mrgreen:
ale spoko, spoko, widzę że chcesz autorskie grafiki wprowadzić - trzymam kciuki za projekcik

Yami
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 02, 2020 11:02 pm

Re: [ME] Przygody Maniaka

Post autor: Yami »

Ooooo widze MegaMan, jeszcze czegoś takiego w RPG Makerze nie widziałem
Tak jak przy wedźminie i tutaj jestem ciekawy jak tam będzie wyglądać system walki, czy nie będzie rozłożony.
No i jacy będą bossowie bo zawsze grając w MM, czekałem na nich i na ich umiejętności

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:23 pm

Re: [ME] Przygody Maniaka

Post autor: McLaren »

@Dego
Zapowiedź konkretna ;) Dałoby radę wrzucić kilka screenów?

X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [ME] Przygody Maniaka

Post autor: X-Tech »

Jestem maniakiem tej serii. To po prostu świetna idea. Z wielka niecierpliwością czekam.

Awatar użytkownika
Diego
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 09, 2020 10:27 am

Re: [ME] Przygody Maniaka

Post autor: Diego »

Teraz miałem bardzo mało czasu żeby przy tym posiedzieć, jak pisałem wcześniej tytuł jest w początkowej fazie rozwoju, więc screeny chciałbym wrzucić jak będą już jakieś grafiki zrobione a to trochę potrwa.
Przed tym, będę musiał dopracować ABS, więc jeszcze trochę czasu to zajmie za nim się pojawi

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [ME] Przygody Maniaka

Post autor: HGS »

@Dego uzupełnij temat o brakujące informacje proszę :)

Wymagane są:
- Tytuł
- Gatunek
- Minimum 4 zdjęcia projektu
- Opis

X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - ME] Przygody Maniaka

Post autor: X-Tech »

Dego jakkolwiek to zrobisz sama inspiracja megamanem lub opieranie się na jego ideach to już ogromny plus.

ODPOWIEDZ