[VXA] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
Awatar użytkownika
mickul7682
Posty: 119
Rejestracja: czw sie 06, 2020 11:58 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: mickul7682 »

Projekt zapowiadał się dobrze, nadal wygląda super, ale liczne opóźnienia, dziwne zagrywki ze strony autorów i dramy na chatach powodują, że coraz trudniej mi jest patrzeć na ten projekt poważnie. Wiedźmin w grudniu / na początku roku. Takie deklaracje autorów padały co do wersji demo, a o samej grze od czasów jej zapowiedzi w zasadzie wiemy bardzo niewiele. Będąc całkowicie obiektywnym, trochę to wygląda tak, jakby autorzy cały czas próbowali utrzymać zainteresowanie wokół projektu i nie radzili sobie z rosnącą presją ze strony społeczności na dobrą grę. Społeczność chce dostać grę na wzór Wiedźmina, a zespół może się wypalać od środka z powodu wypalenia materiału. Przynajmniej tak to postrzegam.

No ale przecież pokazaliśmy dubbing i kawałek rozgrywki... powiedzą twórcy... No tak, ale mimo wszystko sam fakt, że w waszej grze jest dubbing, nie sprawia, że gra jest dobra. W istocie pokazane fragmenty są ciekawe, ale dubbingowo nadal nie jest to tak, jak nam tu obiecano. Więcej szumu wokół tej gry niż faktycznej treści. Przynajmniej tak to wygląda i obym się nie zawiódł. Mam również nadzieję, że autorzy zrozumieją moje obawy i zamiast się zamykać na swoje wyimaginowane wyobrażenia i przyjmą sobie do serca, że w ich grę będą grali ludzie. Ludzie którzy potrafią się zdenerwować, jeśli robi się ich cały czas w jajo. Podczas zapowiedzi trzeba mocno pilnować tego, co się obiecuje. Życzę oczywiście wam sukcesu, bo nadal Wiedźmin jako koncept gry jest wchodzi na wyższy poziom.

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Akser »

ja zaczynam miec obawy ze projekt moze nie pojsc w tym kierunku w ktorym byl zaplanowany na poczatku moze wypalenie ekipy moze brak pomyslu na rozwoj fabuly co tam dalej zrobic [no ale chyba robicie to na podstawie czegos] to pomyslow nie powinno brakowac. Widziałem na twierdzy ze bardzo jest zachwalany ABS bo niektorzy grali no i dubbing. Nie chcialbym aby ten projekt przepadl bo jest naprawde nr1 w top jesli chodzi o popularnosc tutaj na stronie az zal by bylo go nie wydac.

Awatar użytkownika
mickul7682
Posty: 119
Rejestracja: czw sie 06, 2020 11:58 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: mickul7682 »

@AXER Nigdy żaden projekt nie jest 1:1 przekładany z pierwotnego planu, na stan faktyczny. Problem zaczyna się wtedy, gdy przeciąga się prace, ponieważ autorzy naobiecują za wiele. Później dochodzi do szeregu absurdów, gdzie dany projekt za bardzo skupia się na jednym punkcie zapominając o całej reszcie. Zgodzę się, że Wilczy Miot ma w zasadzie gotową bazę pod swoją grę. Smuci jednak fakt, że w zasadzie od początku wrzucenia zapowiedzi nie widzieliśmy żadnych konkretów. Co prawda Rubin, czy HGS mieli okazję pograć w jakieś demko, ale nie zmienia to faktu, że chyba każdy chciałby zobaczyć jak wygląda stan faktyczny gry.

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 2:12 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Goblin »

Witam serdecznie.
[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
pn mar 29, 2021 12:18 pm
Projekt zapowiadał się dobrze, nadal wygląda super, ale liczne opóźnienia, dziwne zagrywki ze strony autorów i dramy na chatach powodują, że coraz trudniej mi jest patrzeć na ten projekt poważnie. Wiedźmin w grudniu / na początku roku. Takie deklaracje autorów padały co do wersji demo, a o samej grze od czasów jej zapowiedzi w zasadzie wiemy bardzo niewiele. Będąc całkowicie obiektywnym, trochę to wygląda tak, jakby autorzy cały czas próbowali utrzymać zainteresowanie wokół projektu i nie radzili sobie z rosnącą presją ze strony społeczności na dobrą grę. Społeczność chce dostać grę na wzór Wiedźmina, a zespół może się wypalać od środka z powodu wypalenia materiału. Przynajmniej tak to postrzegam.

No ale przecież pokazaliśmy dubbing i kawałek rozgrywki... powiedzą twórcy... No tak, ale mimo wszystko sam fakt, że w waszej grze jest dubbing, nie sprawia, że gra jest dobra. W istocie pokazane fragmenty są ciekawe, ale dubbingowo nadal nie jest to tak, jak nam tu obiecano. Więcej szumu wokół tej gry niż faktycznej treści. Przynajmniej tak to wygląda i obym się nie zawiódł. Mam również nadzieję, że autorzy zrozumieją moje obawy i zamiast się zamykać na swoje wyimaginowane wyobrażenia i przyjmą sobie do serca, że w ich grę będą grali ludzie. Ludzie którzy potrafią się zdenerwować, jeśli robi się ich cały czas w jajo. Podczas zapowiedzi trzeba mocno pilnować tego, co się obiecuje. Życzę oczywiście wam sukcesu, bo nadal Wiedźmin jako koncept gry jest wchodzi na wyższy poziom.
Czas rozwiać pewne wątpliwości
„[...] ale liczne opóźnienia, [...]"
Po pierwsze, raz podaliśmy datę premiery, z którą się nie wyrobiliśmy, po niej stwierdziliśmy, że nie warto takich dat podawać. Po drugie, będzie jak będzie. Chcielibyśmy wskazać konkretną datę, ale po po prostu jej NIE MA. Ktoś, ale nie wiem kto (patrzy na Piola), mówi że może na wakacje. Są to wewnętrzne przewidywania i nie będziemy obiecać, że im sprostamy. Po trzecie, jesteśmy wstanie się przyznać do błędu, fakt faktem, zbyt spieszyliśmy się z zapowiedzią. Następna nasza gra prawdopodobnie nie będzie miała zapowiedzi. ~Ziemniak

„[...] dziwne zagrywki ze strony autorów i dramy [...]"
Nie ukrywam, że przez pewien czas (mniej więcej 2 tygodnie) były pewne sprzeczki organizacyjne, ale nie wpłynęły one na produkcję gry. Akurat wszyscy w ekipie zawsze byliśmy i będziemy zgodni, że chcemy skończyć Wiedźmina: Kres Cechu, niezależnie od wszystkiego. ~Piol

„Wiedźmin w grudniu / na początku roku. Takie deklaracje autorów padały co do wersji demo, [...]"
Zaznaczyliśmy jasno, że demo LUB filmik prezentacyjny. No ale każdy dopowiada sobie swoje. ~Ziemniak
Obrazek

„[...] akby autorzy cały czas próbowali utrzymać zainteresowanie wokół projektu i nie radzili sobie z rosnącą presją ze strony społeczności na dobrą grę."
Szczerze, to nadal jesteśmy zaskoczeni zainteresowaniem i zaufaniem jakie do nas macie. Tym bardziej się postaramy, by gra była jak najlepsza. A to wymaga czasu.

„Więcej szumu wokół tej gry niż faktycznej treści."
Też, znów odwołuje się do tego, że za wcześnie zrobiliśmy zapowiedź. Niestety. No ale jest jeden duży tego plus: mieliśmy masę krytyki (konstruktywnej krytyki!) i porad, dzięki którym cały czas ulepszamy grę.

Za życzenia dziękujemy.

Postaramy się przygotować jakiś materiał w nieokreślonym bliżej czasie. Nie chcemy przesadzić ze spoilerami, bo jednak fajnie, jakby gracz też samemu coś odkrywał xd.

No i także pytanie, co według was można pokazać? Więcej fabuły? Chcemy by gracz samemu ją poznawał. Graficzne bajery? Nie oddadzą one stanu faktycznego. Może jakieś mechaniki? Właściwie ważniejsze są pokazane, a dobrze by było, gdyby też gracz sam jakieś odkrył w trakcie gry.

Pozdrawiam! ~Ziemniak

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: HGS »

Gra się rozwija - to fakt
Chłopaki dokończą ten projekt - to również jest fakt
Każdy popełnia błędy itp, itd... Natomiast myślę, że ludzi mogłoby zainteresować pokazanie jakiejś formy gameplay'u? Może początek gry? To nie kosztuje wiele, a pokaże jak obecnie się to prezentuje. Może środek gry? Ja bym tak zrobił na waszym miejscu, skoro ludzie się domagają, to lepiej im to dać. Tym bardziej, że faktycznie ostatnio wasze wewnętrzne spory wyszły [moim zdaniem również niepotrzebnie] na zewnątrz i ludzie mają pełne prawo się niepokoić. Sama gra z pewnością ma fajny klimat, bo tak - grałem w starszą wersję demo i jest to przyjemne doznanie. Osobiście boję się o dubbing i Piolodiusz to wie, gdyż mówiłem to mu. Jednak jeśli Wilczy Miot mówi, że będzie dobrze, to trzeba im zaufać do czasu premiery. Będzie pełna wersja gry - wtedy ocenimy.

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Akser »

Ja bym z chęcią zobaczył i usłyszał dalsze efekty dubbingu. Może jakaś krótki urywek z większym przeciwnikiem ?
Bo chyba będą jacyś bossowie niż tylko te zwykłe NPCy w postaci przeciwników.

Awatar użytkownika
Loyni
Posty: 129
Rejestracja: czw sie 27, 2020 10:35 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Loyni »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
śr mar 31, 2021 1:09 am
Ja bym z chęcią zobaczył i usłyszał dalsze efekty dubbingu. Może jakaś krótki urywek z większym przeciwnikiem ?
Bo chyba będą jacyś bossowie niż tylko te zwykłe NPCy w postaci przeciwników.
W sumie też o tym pomyślałem. Informacje odnośnie walki, czy będą jacyś więksi i grubsi przeciwnicy, przy których będzie trzeba się nabiegać. Oraz coś odnośnie fabuły, czy to będzie podzielone na rozdziały, akty, czy będzie ona po prostu liniowa i stała.

Piolodiusz
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 01, 2020 10:27 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Piolodiusz »

Z dumą mogę zaprezentować przygotowany przeze mnie filmik wychodzący naprzeciw oczekiwaniom forumowiczów - longplay, który pozwoli zaznajomić się z całą fabułą przed zagraniem w pełną wersję, która wychodzi w marcu 2022 roku.



Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: Rubin »

Spoiler:
[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
czw kwie 01, 2021 10:05 pm
Z dumą mogę zaprezentować przygotowany przeze mnie filmik wychodzący naprzeciw oczekiwaniom forumowiczów - longplay, który pozwoli zaznajomić się z całą fabułą przed zagraniem w pełną wersję, która wychodzi w marcu 2022 roku.


Niby wczoraj mieliśmy specjalny dzień w roku, dla jednych trwa on jeden dzień, dla innych ten jeden dzień trwa cały rok "mam na myśli sobie" =]
Ale mimo wszystko. Wyciągnąłem odrobinę przemyśleń z tego filmu i na pierwszy plan to bardzo ładnie wykonany ekran tytułowy.

Mroczny klimat, muzyka i poruszająca się mgła. Droga rzecz, ta z bardziej ciekawszych, to panel z wyborem: Opowieść i Krewi i Potu.
Czyli odpowiednik Poziomu Trudności. Będzie alchemia, Będzie skakanie, czyli jakaś dynamika będzie się dziać (walki, lub zadania poboczne), jakieś uciekanie, skoki, przez mosty, nad przeszkodami, takie pierwsze luźne myśli. No i to ostatnie zdanie na panelu czerwonym, o atakowaniu mieczem srebrnym. O co tutaj chodzi, ciekawe, ciekawe =]

Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 213
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:35 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Post autor: PInroz »

Ah te żarty Wilczego Miotu... :lol: :lol: :lol: :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| Dobra tyle wystarczy :mrgreen:

Już nie mogę się doczekać gry, a tak przy okazji nie wiem czy to było pisane czy nie, jaki jest przewidywalny czas na przejście gry?

ODPOWIEDZ