[VXA] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: HGS »

Pora by niszczyciel sceny się wypowiedział na temat nowinek Wilczego Miotu. Najpierw wypadałoby zacząć od tego, że śledzę kilka różnych środowisk, by mieć porównanie społecznościowe, nastrojowe, a co najważniejsze - trzeźwy umysł. Od samego początku podchodzę do waszej gry z lekkim dystansem gdyż, to jest mój <3 Wiedźmin i jak go zrąbiecie, to was utłukę :D :D :D . Grafika jest tutaj bardzo ładna, choć na screenach nieco rozmazana czasami i podejrzewam, że w grze będzie git. Po prostu możliwe, że w trakcie wrzucania grafiki coś się zrąbało. Nieistotne to jest, ponieważ oceniać będziemy grę, a nie obrazki. Panel HUD jest fajny, trochę zbyt prosty jak dla mnie, ale może to i lepiej. Znając niektórych użytkowników i wiedząc o tym, że nie potrafią założyć czasami miecza postaci w nieco innym systemie ekwipunku i musiałem u siebie robić do tego OSOBNY samouczek... Podoba mi się też pomysł na system walki. Dotarło do mnie parę wycieków o nim i zapowiada się spoko. Dokładnie tego oczekuję po Wiedźminie i chcę to zobaczyć finalnie w grze. Sceptycznie podchodzę do dubbingu i szczerze wolałbym byście serio się do niego przyłożyli, ponieważ dobrą grę bardzo łatwo jest nim zepsuć i po 15 minutach można się do gry zrazić słabym aktorstwem postaci. Gra wygląda i zapowiada się lepiej niż 90% gier publikowanych w ciągu ostatnich 5 lat na polskiej scenie RM. Widać duży nakład pracy.

Jedynie mogę się przyczepić do ostatniej grafiki po lewej stronie. Jest ona faktycznie trochę za ciemna. Na moim monitorze graficznym ledwo widać co tam jest. Jeśli ktoś będzie kiedyś chciał nagrać waszą grę, to sorry, ale będzie musiał mocno kombinować, by YouTube to wyłapał. Musicie coś tu porozkminiać.

Pora na małe podsumowanie. Jako, że należę do redakcji mogę sobie myślę od czasu do czasu pozwolić na pewne przemyślenia dotyczące naszej małej społeczności RM. Zrobię to w tym temacie z waszą grą ponieważ o dziwo jej się to również tyczy. Smutne dla mnie jest to, że siedzicie na kilku forach w tym i na naszym. Nie wiem w ilu miejscach dokładniej publikujecie swoją grę, ale ja na waszym miejscu dawno usunąłbym temat z G******ody. Bardzo przykro się patrzy na bandę dzieciaków, która nigdy nic nie osiągnęła, a która atakuje projekt, który reprezentuje sobą więcej niż większość ich własnych gier tworzonych przez ostatnie lata. Gdyby napisała wam to jedna osoba w dodatku jakaś nowa, to można by to uznać za krytykę. W momencie gdy piszą takie osoby jak GameBoy, Versus, Viuu, Crashur - można odnieść wrażenie jakby naskoczyła na was jakaś banda zbirów chcących was zniechęcić. Przykre dla mnie jest to, że to są dokładnie te same osoby, które atakowały kiedyś i mnie. O ile w moim przypadku było się do czego przyczepić, bo Pogromca Pustki nie był grą idealną, o tyle u was wszystko jest na swoim miejscu. Jak dla mnie to na G********dzie kółeczko wzajemnej adoracji zwyczajnie się nudzi, a że HGS sobie poszedł to musieli zaleźć sobie nową ofiarę.

Przeżywałem dokładnie to samo. Nawet gdy zacząłem robić Pogromcę II, to oni wiecznie dopierdzielali się o wszystko. ŻADNA firma komercyjna tak skrupulatnie nie poprawia projektu co człowiek, który robi to z pasji. Nikt nie wkłada tyle serca w gry co koleś tworzący swoją własną grę. Mnie ich krytyka motywowała do działania na zasadzie "Ja im pokażę". Boję się, że na większą ekipę może to działać demotywująco. Dodatkowo uważajcie, bo oni potrafią wbijać na grupy na fb, na fanpage, a nawet pisać do osób, które wypowiadają się na temat waszego projektu. W moim przypadku robili gównoburze pod filmami Demona, Animoovimaniak i paru innych. Uprzedzam, że siedzicie w tak toksycznym miejscu, że lepiej jest ich zostawić samych sobie, bo oni nawet w grę nie zagrają, a wam będzie przykro. Oni dawno nie interesują się RM, a jedyne czym się specjalizują, to wbijanie szpili twórcom. Bardzo polecam po prostu zamknąć tam tematy i siedzieć po prostu tutaj i na innych forach z dala od nich.

X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: X-Tech »

Odnosząc się do posta powyżej. jak można porównywać zapowiedź gry która jeszcze nie doczekała się dema, ani pełnej wersji do ukończonych gier. ..jest wiele świetnych gier w polskim rmie. jeszcze nie widziałem zapowiedzi gry, po której określiłbym że gra jest lepsza od dem lub pełnych wersji...pięknie ułożyć sobie tekst i screeny wymarzonej gry może każdy...tylko, że taka zapowiedź to nie jest gra i nie daje żadnego jej obrazu dopóki choć nie doczeka się dema. zrobić świetne demo albo pełniaka to już zadanie dla nielicznych. DDemo lub pełniak to dopier obraz rzeczywisty...zapowiedź to sfera marzeń...a marzyć sobie każdy może...Dodam, że fajne gierki w rm stworzyli ludzie w różnym wieku w tym wiele młodszych osób.

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: HGS »

Muszę niestety z przykrością stwierdzić, że zapowiedź tej gry emocjonuje mnie bardziej niż pełne wersje gier wyżej wymienionych twórców. Masz rację, że zapowiedź to tylko zajawka, coś co jeszcze nie istnieje fizycznie i być może nie doczekamy się pełnej wersji. Jednak znam trochę tych ludzi i mam świadomość tego, że to nie sfera marzeń, a realny projekt. @Rubin grał w wersję testową i mi o tym nawet mówił, więc ten projekt żyje, rozwija się i ma się świetnie. Moja wypowiedź jest adekwatna do chorej sytuacji jaką kreują osoby, które uważają się za wielkich twórców RM'a i najpierw grę chwalą, by potem ją zjechać i zmieszać z błotem kilka komentarzy niżej zapominając co się pisało wcześniej. Wtajemniczone osoby wiedzą o czym mówię. W sumie to żadna tajemnica jak się ma konta pozakładane na kilku forach jednocześnie. Mi się gra podoba jako zapowiedź. Nie rozumiem zatem w czym problem?

Awatar użytkownika
Diego
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 09, 2020 10:27 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Diego »

Świetna zapowiedź i fajny mroczny klimacik. Nie rozumiem o co chodzi powyżej, ale nie znam sytuacji więc się nie wypowiadam. Chodź znam wiele osób które funkcjonują na zasadzie "ja się nie znam, ale się wypowiem" :D

Co do zapowiedzi, profesjonalny trailer, fajnie zmontowany niczym porządne uniwersum.
Po screenach widać że autorzy idą całkowicie w stronę wiedźmina który jest mroczny i klimatyczny i na szczęście nie upchali żadnych słodkich i cukierkowych grafik, tylko mroczna odsłona.
Widzę fajny ABS i tak jak wspominał wyżej Axer, pasek akcji wygląda dosyć interesująco. Nie mogę się doczekać aż będe miał okazje przetestować ten ABS. No i voice acting - grałem chyba w jakąś grę Witcherka gdzie też to było zastosowane i bardo mi się podobało - więc tutaj w wiedźminie gdzie pracuje sztab ludzi mogę całkowicie być o to spokojny, a tym bardziej że profesjonalizm chłopaki już pokazali przy budowie traileru ;]

Czekam z niecierpliwością na gierkę demo :idea:

Piolodiusz
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 01, 2020 10:27 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Piolodiusz »

Co do dubbingu w grze.
Oczywiście voice acting w Assasin's Creed Blades of the Future czyli grze robionej tylko przez Witcherka pod jego "szyldem" nie był jakiś górnolotny, tutaj ciszej, tutaj głośniej, nie był dobrze zbalansowany krótko mówiąc. Z czego to wynikło? Z ograniczonego czasu na przesłanie gry na konkurs. W tym wypadku pójdzie o wiele lepiej, nie mamy zamkniętych ram czasowych a kwestie głównego bohatera nagrywane są systemem reżyserskim na kanale głosowym.
Po uzbieraniu wszystkich kwestii będą one balansowane i dostosowywane zanim na stale zagoszczą w samej grze. Więc mówiąc krótko - o dubbing w Kres Cechu się nie obawiajcie!

Yami
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 02, 2020 11:02 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Yami »

Mam pytanie co do samego dubbingu, będzie możliwość włączenia i wyłączenia go, czy będa dwie wersje gry (tak jak robią w zagranicznych gierkach) że jest możliwość pobrania gdy z wersją z audio dubbingiem i bez dubbingu (żeby mniej ważyła)

Awatar użytkownika
Witcherek01
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:14 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Witcherek01 »

Co do możliwości przewinięcia jeśli interesuje was ta kwestia. Przewinięcie enterem bądź spacją do kolejnej wiadomości powoduje zatrzymanie aktualnie mówionej kwestii i odpalenie kolejnej kwestii do kolejnej wiadomości. Tak jak jest to w większości gier.
A co do wersji bez dubbingu, nie przewidujemy.

Yami
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 02, 2020 11:02 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Yami »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
śr sie 05, 2020 4:24 pm
Co do możliwości przewinięcia jeśli interesuje was ta kwestia. Przewinięcie enterem bądź spacją do kolejnej wiadomości powoduje zatrzymanie aktualnie mówionej kwestii i odpalenie kolejnej kwestii do kolejnej wiadomości. Tak jak jest to w większości gier.
A co do wersji bez dubbingu, nie przewidujemy.
Czyli nie będzie możliwości wyłączenia?

Awatar użytkownika
Witcherek01
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:14 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Witcherek01 »

Trochę może na temat tego czego wszyscy jesteście ciekawi - Fabuła, to w końcu podstawa uniwersum Wiedźmina. Coś wam więc o tym opowiemy.

Wcielamy się w wiedźmina, Joela spod wilczego cechu, wędrującego po Królestwie Keadwen około wiek przed wydarzeniami z Sagi. Jak większość wiedźminów poczyna kierować się do siedliszcza swego cechu by tam spędzić zimę, wśród przyjaciół i towarzyszy z Wiedźmińskiej Szkoły Wilka. Tamtej jesieni droga na zimowanie do Kear Morhen jednak znacznie mu się wydłużyła… A niedawno wydane zostało "Monstrum albo wiedźmina opisanie"...

Gra posiada 3 zakończenia + dzięki wyborom gracza, różne relacje z bohaterami głównymi.

Awatar użytkownika
Witcherek01
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:14 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Witcherek01 »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
śr sie 05, 2020 5:04 pm

Czyli nie będzie możliwości wyłączenia?
Prawdopodobnie - nie. Jednak to może się jeszcze zmienić.

ODPOWIEDZ