[VXA] Wiedźmin KRES CECHU ✔

Ostatni etap projektu, czyli praktycznie pełny, grywalny projekt, gotowy do pobrania i grania.
Stanior
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 10, 2020 8:20 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Stanior »

Dodam tylko, że jest to chyba pierwszy i jedyny niekomercyjny projekt w Polsce, którzy tworzony jest przez kilkunastoosobowe studio oraz z wykorzystaniem aktorskiego dubbingu. Gra robiona jest poza podziałami, ekipa skupia się wyłącznie na tym, żeby ich dzieło było perfekcyjne i aby potencjalny gracze, otrzymali całe mnóstwo dobrej zabawy :)

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: HGS »

@Stanior nie jest to jedyny projekt. Widziałem wiele projektów z częściowym chociażby dubbingiem. Nawet moje gry go posiadają. W przypadku tej gry jest on po prostu pełny z tego co chłopaki zapowiadają.

Rozwiewając wszelkie wątpliwości i niewiedzę postanowiłem sporządzić krótki spis gier, które znam, a które były robione przez ekipy i mają wstawki dubbingu.
Na polskiej społeczności pojawiły się takie zespoły jak:
Wilczy Miot
Haxo Game Studios
Ekipa od Ryklesa
StillSoft
Gry z dubbingiem lub częściowym dubbingiem / narracją:
Marcus i Królowa Lodu => daję link ponieważ to jest stary projekt [Link aktywny po zalogowaniu]
Pogromca Pustki (intra, znajdźki miały dubbing - słaby, ale był)
Pogromca II (intra, wstawki narracyjne, znajdźki, a nawet simsowy snang NPC)
The Sundered Eternity (Pełny dubbing w wersji demo się pojawił. Pełna wersja chyba nie wyszła)
Alien: Nostromo 3D (Pełny dubbing. Demo krótkie, ale full dubbing jest)


Polecam dodać opcję wyłączenia dubbingu. Wiele osób w tym ja może się zrazić do gry jeśli dubbing będzie po prostu słaby. Demonicskyers często nagrywa RPG Makery i myślę, że on również woli czytać niż słuchać tekstu. Jeden przełącznik rozwiąże wszelkie problemy. Dubbing dubbingowi nie równy i serio lepiej dmuchać na zimne i dać opcję włączenia i wyłączenia niż potem słuchać narzekań niezadowolonych graczy. Słyszałem dubbing w trailerach i w pierwszym był fajny choć nadal do podrasowania, a w drugim był taki sobie. Myślę jednak, że tragedii ogólnie nie będzie i można się spodziewać czegoś na poziomie, bo faktycznie widać zaangażowanie w projekt.

Awatar użytkownika
mickul7682
Posty: 119
Rejestracja: czw sie 06, 2020 11:58 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: mickul7682 »

Widzę, że będę miał w co grać :D
JESTEM FANEM WIEŚMINA!
CZEKAM!!! Jaram się projektem :D

Yami
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 02, 2020 11:02 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Yami »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
czw sie 06, 2020 9:53 am
[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
śr sie 05, 2020 5:04 pm

Czyli nie będzie możliwości wyłączenia?
Prawdopodobnie - nie. Jednak to może się jeszcze zmienić.
Hmm... moim zdaniem powinniście dać taką możliwość

Awatar użytkownika
Witcherek01
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 01, 2020 7:14 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Witcherek01 »

Doszliśmy do tego że opcja wyłączenia dubbingu będzie zbyt trudna do zrealizowania toteż zamiast takiej opcji pojawią się dwie wersje gry do pobrania - z i bez voice actingu.

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Rubin »

No jeśli chodzi o VA, no to prawda - tak jak robią na zagranicznych stronkach dają gry do pobrania w dwóch wersjach z audio i bez.

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: HGS »

Wystarczy ustawić 1 przełącznik i dać warunek w każdym dialogu, że jak jest wyłączony to dubbing się nie odtwarza.

Awatar użytkownika
Reptile
Posty: 20
Rejestracja: pn cze 01, 2020 1:01 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Reptile »

[Wymagane logowanie] pisze: [Wymagane logowanie]
czw sie 06, 2020 11:39 pm
Wystarczy ustawić 1 przełącznik i dać warunek w każdym dialogu, że jak jest wyłączony to dubbing się nie odtwarza.
Tak, to jest prosta metoda :)
Problem polega na tym, że pewnie po prostu trzeba by było przeklikać w 3 i trochę zdarzeń by to pozamieniać,
podejrzewam, że na to nikt nie ma ochoty ani czasu.

Awatar użytkownika
Rubin
Posty: 324
Rejestracja: czw maja 14, 2020 2:33 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Rubin »

No fakt, to jest kwestia jednego przełącznika i jednego warunku w poleceniu zdarzeń

Kod: [Wymagane logowanie]

> WARUNEK: Dialog == ON 
(jeśli nie spełni)
>Wiadomość tekstowa
No ale to bardziej monotonna robota, niż skomplikowana. Trzeba po prostu włożyć w ten proceder czas.
Ale co za tym idzie:
Jeśli ustawimy warunek z aktywnym przełącznikiem ON/OFF, to wtenczas daje to możliwość rozdzielenia gry na dwa
poziomy:

1. Folder z Dialogami (audio)
2. Folder bez plików z dialogami --> efekt: zajmuje mniej miejsca.

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - VX] Wiedźmin KRES CECHU

Post autor: Akser »

Zrobicie Panowie jak uważacie, ale ja bym posiedział dłużej przy wiadomościach i tak jak pisze redakcja, dałbym możliwość wyboru czy chce dialogi czy nie, to tylko kwestia ustawienia warunków i przełączników, takie proste, a tak wielu ucieszy ;]

ODPOWIEDZ