[RPM]Scorched Earth ✔

Dział projektów w pierwszej fazie tworzenia (tytuł, informacje pierwotne, skromna prezentacja projektu).
Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [RMXP] Scorched Earth

Post autor: HGS »

Myślę, że Pogromca II pokaże tak na prawdę co potrafię w RM za cuda robić ;)
Wiele rzeczy jakie są w Pogromcy II są moją własną wizją tworzenia gier RPG i myślę, że po premierze wersji demo będzie się z czego uczyć. Oczywiście gra nie przypadnie do gustu każdemu. Co do SE to z pewnością będzie to pierwszy dynamiczny shooter w RM

S0LDIER
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 29, 2020 4:33 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - RMXP] Scorched Earth

Post autor: S0LDIER »

HGS - musze przyznać że potrafisz nakręcić na swoje gierki i zrobić porządne zapowiedzi.
Screeny mi się bardzo podobają i nie mogę się doczekać tej gierki bo już dawno w jakąś dobrą strzelanke nie grałem i tym bardziej spod RPG Makera.

Wiadomo coś kiedy będzie jakas premiera, demo, cokolwiek ?

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - RMXP] Scorched Earth

Post autor: HGS »

Pierwsza testowa wersja wyjdzie dopiero jak ukończę oficjalne demo tej gry: [Wymagane logowanie]
A jestem coraz bliżej tego :)

Awatar użytkownika
mickul7682
Posty: 119
Rejestracja: czw sie 06, 2020 11:58 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - RMXP] Scorched Earth

Post autor: mickul7682 »

Pachnie mi tu dobrą opowieścią i Falloutem. Na pewno zagram jak wyjdzie.

Awatar użytkownika
Akser
Posty: 258
Rejestracja: pt cze 05, 2020 5:18 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - RMXP] Scorched Earth

Post autor: Akser »

nie mogę się tego doczekać ;)
Może więcej info dostaniemy o grze ?

Awatar użytkownika
HGS
Posty: 341
Rejestracja: wt maja 26, 2020 4:27 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - RMXP] Scorched Earth

Post autor: HGS »

Więcej info pojawi się po wyjściu DEMO gry Pogromca II, a ta gra jest coraz bliżej ukazania się wersji DEMO. Niedługo opublikuję więcej informacji na jej temat ponieważ szykuje się petarda. Mało publikuję ostatnio gdyż skupiam się na projekcie by go po prostu już dopiąć. W oczekiwaniu na SE będzie w co grać :)

Awatar użytkownika
Diego
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 09, 2020 10:27 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - RMXP] Scorched Earth

Post autor: Diego »

Czekamy z Niecierpliwością

Awatar użytkownika
mickul7682
Posty: 119
Rejestracja: czw sie 06, 2020 11:58 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - RMXP] Scorched Earth ✔

Post autor: mickul7682 »

Jak projekt?

X-Tech
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 02, 2020 1:54 am

Re: [ZAPOWIEDŹ - RMXP] Scorched Earth ✔

Post autor: X-Tech »

Dmucham na zimne. Wszyscy wiemy jak działają pola ruchu w rmie. możliwość chodzenia tylko góra dół lewo prawo lub po ewentualnych skosach.
Z tego co pamiętam zaplanowałeś to tak, że będzie tylko opcja góra dół lewo prawo...natomiast rzut i ustawienia postaci jakby obserwowały skosy.
Masz problemy techniczne, albo limitacje, które cię dobijają taka jest prawda. Założenia graficzne sądzą, że marzysz by zrobić coś w stylu alien shooter itp. Znów widze postawiłeś na grafikę i od tego startujesz. Możesz nikt ci nie zabroni, ale wg. mnie to nie gwarantuje udanej gry w rm. Możesz przecież zrobić same skosy w rmie da się chodzić po skosach i też będzie git. strzelanie po skosach jest też do zrobienia i dośc prosto jeśli będziesz lokalizował pociski przez ich położenie na polach mapy a ich ruch będzię się odbywał przez x + y....

OGÓLNIE pytałeś ile ma być wrogów na mapie. Jeśli to ma silić się na realizm lub wymagającą rozgrywkę podchodzącą pod adrenaline i wyzwanie postaw nie na 20 nie na 15 nie na 10 ale na jednego wroga na mapie w danej chwili ale z głową, który ma okreslone zachowania i jest okropnie trudny.

Jeśli to ma być tępa jatka jak alien shooter to zrób ich nawet 40 ważne, żeby młucka była totalna na ekranie bez spowalniaczy i bez dretwego systemu strzelania, ale konkluzja jest taka - najlepiej bedzie tutaj postawienie na inteligencje wrogów. zastępy debili z pistoletami mogą nie sprostać no chyba że zarazem będzie to humorystyczna i szalona gra. Tutaj nie ma jasnosci co do tego co potrafisz zrobić w tym kontekście w rm i jak to przetłumaczyć na środowisko rm, które jest inne i wymaga specyficznego zrozumienia w takiej translacji systemu jednej gry w inną podobną w rm. rm piękna rzecz

Awatar użytkownika
Loyni
Posty: 129
Rejestracja: czw sie 27, 2020 10:35 pm

Re: [ZAPOWIEDŹ - RMXP] Scorched Earth ✔

Post autor: Loyni »

Gra zapowiada się świetnie, chętnie bym zobaczył z niej gameplay, ale jak to jest coś na wzór Fallout, moge być spokojny że wyjdzie z tego fajna rzeźnia :P ... Jeszczę liczę, aby był zawarty w niej jakiś element fabularny, żeby to nie było tlyko chodzenie i puste strzelanie. Ale troche z twórczością HGS się obracam, więc o fabułę można być spokojnym. Coś z pewnością będzie 8-) i będzie to dopracowane. Autor ma wyobraźnie i umiejętności. :geek: :geek:

ODPOWIEDZ